Наукова періодика України Slobozhanskyi herald of science and sport


Руденко А. М. 
Ваго-ростові та амплітудні показники у дітей дошкільного віку із наслідками дисплазії кульшових суглобів / А. М. Руденко, О. М. Звіряка, Ю. Б. Арєшина // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2019. - № 6(к). - С. 112-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2019_6%28k%29__25
Мета роботи - вивчити вплив наслідків дисплазії кульшового суглобу (ДКС) на окремі показники фізичного розвитку та амплітуди рухів у дітей дошкільного віку. Дослідження проведено на базі дошкільних навчальних закладів. Участь взяли 40 дітей 5 - 6 років із наслідками ДКС (за результатами аналізу медичної документації). Методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення літературних джерел; аналіз медичних карток; антропометрія (вимірювання маси тіла, зросту); гоніометрія; методи математичної статистики. Результати: як у хлопців, так і у дівчат 5 - 6 років із наслідками ДКС відмічено незначні відхилення у менший бік від середніх нормативних показників маси тіла. Також подібні відхилення зафіксовано за показниками зросту у дівчат 5 - 6 років. Показники амплітуди згинання на хворій кінцівці були достовірно меншими, ніж на здоровій, у середньому, на 8,05 +- 5,91<^>o (6,9 +- 5,06 %), розгинання - на 3,35 +- 2,63<^>o (17,65 +- 11,68 %), відведення - на 9,05 +- 6,59<^>o (19,02 +- 12,24 %), а внутрішньої ротації - на 6,1 +- 2,81<^>o (11,72 +- 8,81 %). Отримані дані вказували на зниження тонусу м'язів ураженої кінцівки, слабкість суглобово-зв'язкового апарату та зменшення об'єму рухів у кульшовому суглобі. Зміна показників амплітуди внутрішньої ротації хворої кінцівки відбулася на фоні вальгусної деформації колінних і гомілковостопних суглобів. Встановлено, що вплив наслідків ДКС на показники фізичного розвитку проявився у незначному відставанні від нормативних показників маси та зросту обстежених дітей. Порівняльний аналіз амплітуди рухів у кульшовому суглобі вказував на наявність статистично значимих відхилень між здоровою та хворою кінцівкою за такими напрямками руху, як згинання, розгинання, відведення та внутрішня ротація.
  Повний текст PDF - 370.042 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Руденко А.
  • Звіряка О.
  • Арєшина Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Руденко А. М. Ваго-ростові та амплітудні показники у дітей дошкільного віку із наслідками дисплазії кульшових суглобів / А. М. Руденко, О. М. Звіряка, Ю. Б. Арєшина // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2019. - № 6(к). - С. 112-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2019_6(k)__25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Руденко Анна Миколаївна (фізичне виховання та спорт)
  • Звіряка Олександр Миколайович (фізичне виховання та спорт)
  • Арєшина Юлія Борисівна (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського