Наукова періодика України Системи обробки інформації


Калачова В. В. 
Багатокритеріальний синтез організаційної структури білінгової інформаційної системи методом аналізу ієрархій / В. В. Калачова, С. С. Ткачук, Є. О. Меренті, Д. В. Третяк // Системи обробки інформації. - 2020. - Вип. 2. - С. 22-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soi_2020_2_5
Правильний вибір багатокритеріального синтезу (БС) критичний для прибутковості підприємства сфери обслуговування. На певному етапі зростання компанії білінг перетворюється з надійного і швидкого помічника в зборі та обробці інформації в інструмент для розширення і вдосконалення сервісу на існуючій технічній базі, а значить, для залучення нових клієнтів. Від надійності та швидкості роботи БС залежить якість обслуговування клієнтів і можливості, які отримує фірма - постачальник, що, в кінцевому рахунку, впливає на прибутковість підприємства сфери обслуговування. Наведено багатокритеріальний синтез організаційної структури білінгової інформаційної системи методом аналізу ієрархій (МАІ). Метод призначений для прийняття багатокритеріальних проектних рішень в умовах слабкої структурованості організаційно-технічних систем і невизначеності вихідної інформації, заданої набором кількісних і якісних залежностей. Обгрунтованість і достовірність прийнятих рішень багато в чому залежать від узгодженості експертних думок, які формалізовано виражаються через властивості зв'язності і транзитивності між експертними оцінками вихідного факторного простору. Закладений в основу МАІ принцип декомпозиції складної проблеми сукупністю більш простих складових, дозволяє здійснити побудову найбільш оптимального варіанту організаційної структури білінгової інформаційної системи відповідного призначення.Правильний вибір багатокритеріального синтезу (БС) критичний для прибутковості підприємства сфери обслуговування. На певному етапі зростання компанії білінг перетворюється з надійного і швидкого помічника в зборі та обробці інформації в інструмент для розширення і вдосконалення сервісу на існуючій технічній базі, а значить, для залучення нових клієнтів. Від надійності та швидкості роботи БС залежить якість обслуговування клієнтів і можливості, які отримує фірма - постачальник, що, в кінцевому рахунку, впливає на прибутковість підприємства сфери обслуговування. Наведено багатокритеріальний синтез організаційної структури білінгової інформаційної системи методом аналізу ієрархій (МАІ). Метод призначений для прийняття багатокритеріальних проектних рішень в умовах слабкої структурованості організаційно-технічних систем і невизначеності вихідної інформації, заданої набором кількісних і якісних залежностей. Обгрунтованість і достовірність прийнятих рішень багато в чому залежать від узгодженості експертних думок, які формалізовано виражаються через властивості зв'язності і транзитивності між експертними оцінками вихідного факторного простору. Закладений в основу МАІ принцип декомпозиції складної проблеми сукупністю більш простих складових, дозволяє здійснити побудову найбільш оптимального варіанту організаційної структури білінгової інформаційної системи відповідного призначення.
  Повний текст PDF - 413.649 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Калачова В.
  • Ткачук С.
  • Меренті Є.
  • Третяк Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Калачова В. В. Багатокритеріальний синтез організаційної структури білінгової інформаційної системи методом аналізу ієрархій / В. В. Калачова, С. С. Ткачук, Є. О. Меренті, Д. В. Третяк // Системи обробки інформації. - 2020. - Вип. 2. - С. 22-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soi_2020_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Калачова Вероніка Валеріївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського