Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Кононова О. В. 
Ефективність лікування загостреного перебігу генералізованого пародонтиту у хворих з проявами психоемоційного стресу / О. В. Кононова // Сучасна стоматологія. - 2020. - № 2. - С. 24-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2020_2_7
На сьогоднішній день загальноприйнятим етіологічним фактором захворювань пародонта є пародонтопатогенна мікрофлора. У разі виникнення сприятливих обставин (наявності системних захворювань, зниження загальної чи місцевої резистентності) вона швидко розмножується і викликає ураження пародонта: гінгівіт чи пародонтит. Серед цих системних уражень значне місце займає психологічний стрес. Це слід враховувати в комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит (ГП). З огляду на це, запропонована медикаментозна схема підготовки хворих на ГП загостреного перебігу з наявністю психоемоційного стресу із застосуванням модифікованого комплексу адреноблокаторів. Мета дослідження - визначення результатів клінічної ефективності застосування модифікованого запропонованого комплексу адреноблокаторів у комплексному лікуванні хворих на ГП загостреного перебігу в разі наявності у них психоемоційного стресу. Дане клінічне дослідження було проведено в групі із 50-ти хворих на ГП I - II ступеня, загостреного перебігу та проявами психологічного стресу. Медикаментозне лікування проводили з використанням модифікованої запропонованої премедикації комплексом адреноблокаторів. Проведено комплексне обстеження стану тканин пародонта пацієнтів до лікування та після лікування. Для оцінки клінічної ефективності лікування використовували пробу Шіллєра-Писарева (1962), індекс ПМА C. Parma (1961), гігієнічний індекс OHI-S (1978), індекс РВІ (H. R. Muhlemann, S. Son, 1971), пародонтальний індекс ПІ (A. L. Russel, 1956). Рівень психологічного стресу оцінювали за допомогою опитувальників DASS-21 і Спилбергера-Ханіна. Встановлено, що включення запропонованої модифікованої премедикації комплексом адреноблокаторів в комплексну терапію хворих на ГП загостреного перебігу з проявами психоемоційного стресу дозволяє ефективно пригнітити дистрофічно-запальний процес в тканинах пародонта. Це підтверджує зниження індексів РМА, OHI-S, РВІ, РІ у найближчі терміни спостереження. Висновки: застосування запропонованої модифікованої премедикації комплексом адреноблокаторів дозволяє підвищити ефективність лікування хворих на ГП загостреного перебігу з проявами психоемоційного стресу.
  Повний текст PDF - 94.532 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кононова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кононова О. В. Ефективність лікування загостреного перебігу генералізованого пародонтиту у хворих з проявами психоемоційного стресу / О. В. Кононова // Сучасна стоматологія. - 2020. - № 2. - С. 24-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2020_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кононова Оксана Валеріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського