Наукова періодика України Системи управління, навігації та зв'язку


Серков О. А. 
Метод оцінки імовірності бітової похибки в системах надширокосмугового зв’язку / О. А. Серков, К. А. Трубчанінова, Б. О. Лазуренко // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 6. - С. 111-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2019_6_22
Вивчено процеси забезпечення безпроводової завадостійкої передачі дискретної інформації на грунті надширокосмугових сигналів (НШС) з високою інформаційною ємністю. Мета роботи - розробка аналітичних співвідношень для розрахунку імовірності бітової похибки в залежності від співвідношення сигнал/шум в каналі з аддитивною гаусовою завадою. Задача - забезпечення усталеної та надійної роботи НШС системи зв'язку в умовах завад. Використано методи аналітичного, імітаційного моделювання та цифрового кодування сигналів. На грунті аналізу функціонування НШС системи радіозв'язку виявлено, що зміни енергії та автокореляційної функції прийнятих сигналів в потоці інформаційних бітів є причиною виникнення внутрішньо системних завад, які викликають збільшення бітової похибки та деградацію імовірнісних характеристик системи зв'язку. Одержані аналітичні співвідношення дозволяють обчислити залежності імовірності похибки на біт в залежності від співвідношення сигнал/шум в каналі чи при різноманітних значеннях бази сигналу. Виявлено існування локальних екстремумів для характеристик бітової похибки при оптимальних значеннях бази НШС сигналів, коли імовірність бітової похибки стає найменшою Це дозволяє обгрунтовано обирати найкращі значення бази НШС сигналу та мати високу завадостійкість та надійність системи передачі цифрової інформації. Висновки: використання технології НШС сигналів дозволяє здійснити безпроводову приховану передачу інформації з малою потужністю випромінювання на швидкості 1 - 2 Мб/с з імовірністю похибки на біт менш, ніж 10<^>-5. Причому, за умов використання великої бази сигналу В = 500 - 1000 отримуємо імовірність бітової похибки на рівні 10<^>-4 - 10<^>-6 при суттєво менших одиниці відношеннях сигнал/шум. Таким чином система НШС радіозв'язку з кодовою модуляцією в передавачі та спектральною обробкою в приймачі має високу завадостійкість, що дозволяє здійснювати надійну передачу цифрової інформації в умовах завад.
  Повний текст PDF - 374.657 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Серков О.
  • Трубчанінова К.
  • Лазуренко Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Серков О. А. Метод оцінки імовірності бітової похибки в системах надширокосмугового зв’язку / О. А. Серков, К. А. Трубчанінова, Б. О. Лазуренко // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 6. - С. 111-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2019_6_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Серков Олександр Анатолійович (технічні науки)
  • Трубчанінова Карина Артурівна (1981–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського