Наукова періодика України Системи управління, навігації та зв'язку


Одінцов В. О. 
Розроблення методики оптимізації опромінювача параболічної антени діапазону 4,5 – 4,7 ГГЦ / В. О. Одінцов // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2021. - Вип. 2. - С. 157-160. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2021_2_35
Розроблена методика конструктивного синтезу рупора з окремих провідників для оптимізації характеристик опромінювача параболічної антени діапазону 4,5 - 4,7 ГГц перспективної радіорелейно-тропосферної станції зв'язку, яка основана на математичному апараті, що враховує відомий метод теорії антен - наведених ЕРС. Цей метод дає змогу змогу визначати наведені та власні опори довільно розташованих вібраторів, а також амплітуди та фази струмів у цих вібраторах та отримав подальший розвиток для розрахунку рупорів, що будуються з окремих провідників Завдання методики формулюється зокрема так: для заданої просторової діаграми спрямованості антенної системи засобу радіозв'язку та діаграми спрямованості дзеркала (відбивача) антенної станції потрібно визначити діаграму спрямованості опромінювача (розв'язати зовнішню задачу теорії антен) та знайти конструкцію рупора з окремих провідників, що реалізує необхідний вид амплітудно-фазового розподілу електромагнітного поля у розкриві рупора (розв'язати внутрішню задачу теорії антен). Об'єктом дослідження є рупор з окремих провідників, конструктивною особливістю якого є зміна його геометричних розмірів, характеристики якого відповідають цільнометалевому рупору. Результатом практичного використання методики є запропонований опромінювач параболічної антени для перспективної радіорелейно-тропосферної станції зв'язку у вигляді конічного рупора. Особливістю конструкції конічного рупора є те, що він складається з окремих провідників, які змінюють довжину, що у свою чергу дає змогу змінювати загальні геометричні розміри рупора. Властивості розробленого конічного рупора відповідають властивостям цільнометалевого рупора з аналогічними електричними характеристиками. Методику доцільно застосовувати в загальній теорії антен для конструктивного (інженерного) синтезу рупорних антен з окремих провідників за заданими електричними характеристиками.
  Повний текст PDF - 822.858 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Одінцов В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Одінцов В. О. Розроблення методики оптимізації опромінювача параболічної антени діапазону 4,5 – 4,7 ГГЦ / В. О. Одінцов // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2021. - Вип. 2. - С. 157-160. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2021_2_35.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського