Наукова періодика України Системні дослідження в енергетиці


Shcherbyna Ye. V. 
Overview of carbon capture, utilisation and storage technologies to ensure low-carbon development of energy systems / Ye. V. Shcherbyna, O. V. Novoseltsev, T. О. Eutukhova // Системні дослідження в енергетиці. - 2022. - № 2. - С. 4-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sysrestn_2022_2_3
Двоокис вуглецю СО2 є компонентом повітря, що відповідає за зростання глобального потепління та викидів парникових газів. Енергетичний сектор є одним із основних джерел викидів СО2 у світі та особливо в Україні. Уловлювання, утилізація та зберігання вуглецю (CCUS) є групою технологій, які разом з відновлюваними джерелами енергії, біоенергетикою і воднем відіграють важливу роль у зменшенні викидів СО2 і досягненні міжнародних кліматичних цілей. На сьогодні в світі працює тридцять п'ять комерційних об'єктів CCUS із потужністю уловлювання до 45 млн т СО2 щорічно. Посилення кліматичних цілей і збільшення інвестицій надають технологіям CCUS нові стимули для більш широкого застосування. Уловлювання, утилізація та зберігання вуглецю - це програми, в яких CO2 уловлюється з антропогенних джерел (виробництво електроенергії та промислові процеси) та зберігається в глибоких геологічних формаціях без потрапляння в атмосферу або використовується в різних продуктах за допомогою технологій без хімічної модифікації або з перетворенням. Розглянуто використання різних технологій уловлювання (після спалювання, до спалювання і спалювання збагаченого киснем палива), методів сепарації СО2 та їх застосування в глобальному енергетичному переході для зменшення вуглецевої ємності енергетичних систем. Наведено техніко-економічні показники уловлювання CO2 при різній ефективності для вугільних та газових електростанцій. Розглянуто технології транспортування і зберігання уловленого двоокису вуглецю та їх економічні показники. Представлені та описані напрями альтернативного використання уловленого СО2, серед яких основними є виробництво синтетичного палива, різних хімікатів і будівельних матеріалів. Досліджено можливість використання уловленого СО2 при виробництві синтетичного палива у комбінації з технологіями Power-to-Gas.
  Повний текст PDF - 414.966 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Shcherbyna Y.
  • Novoseltsev O.
  • Eutukhova T.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Shcherbyna Ye. V. Overview of carbon capture, utilisation and storage technologies to ensure low-carbon development of energy systems / Ye. V. Shcherbyna, O. V. Novoseltsev, T. О. Eutukhova // Системні дослідження в енергетиці. - 2022. - № 2. - С. 4-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sysrestn_2022_2_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського