Наукова періодика України Технічні науки та технології


Замай Ж. 
Дослідження можливості доочищення стічних вод молокопереробних заводів за допомогою біопрепаратів / Ж. Замай, В. Дзюба, Н. Буяльська // Технічні науки та технології. - 2020. - № 3. - С. 286-292. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2020_3_31
У зв'язку з тим, що більшість харчових виробництв залежно від галузі, асортименту продукції, що виробляється, сезонності та інших факторів, мають різний склад стічних вод, дослідження нових ефективних технологій біологічного водоочищення для конкретних виробництв є актуальним. Стічні води підприємств молокопереробної галузі характеризуються високим вмістом органічних домішок, завислих речовин, можуть мати несприятливий для біологічного очищення вмісту біогенних елементів і значення pH, тому ефективність очищення води може залишатися досить низькою. І нагальною проблемою сьогодення є удосконалення наявних і розробка новітніх технологій очищення стічних вод на підприємствах галузі. Дослідження використання біопрепаратів для очищення природних і штучних водойм, побутово-господарських та стічних вод багатьох підприємств обгрунтовані та представлені в роботах багатьох відомих українських та закордонних учених. Незважаючи на численні дослідження, у літературних джерелах недостатньо даних щодо ефективності застосування біопрепаратів для очищення стічних вод молокопереробних підприємств. Мета роботи - визначення можливості та ефективності доочистки стічних вод молокопереробних підприємств за допомогою біопрепаратів. Досліджено вплив біопрепаратів "Гріз-Тріт", "Лагун-Тріт", "Біо-Р", "Понд-Тріт" на гідрохімічні показники стоків ПрАТ "Новгород-Сіверський сирзавод". Показано можливість використання біопрепаратів торгової марки "Мікрозим" у технології очищення стічних вод сирзаводів. Ефективність доочищення стічних вод перевірялась шляхом визначення хімічної потреби кисню (ХПК), вмісту фосфатів, амонію сольового та заліза загального до та після внесення біопрепарату. Висновки: найбільш ефективним для доочищення стічних вод є біопрепарат "Понд-Тріт". При його використанні ХПК знижується у 18,9 раза, вміст амонію сольового - у 4,5 раза, фосфатів - у 4,7 раза, заліза загального - у 3,6 раза.
  Повний текст PDF - 281.593 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Замай Ж.
  • Дзюба В.
  • Буяльська Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Замай Ж. Дослідження можливості доочищення стічних вод молокопереробних заводів за допомогою біопрепаратів / Ж. Замай, В. Дзюба, Н. Буяльська // Технічні науки та технології. - 2020. - № 3. - С. 286-292. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2020_3_31.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Замай Жанетта Василівна (технічні науки)
  • Дзюба Віталій Георгійович (технічні науки)
  • Дзюба Валерій Вікторович (технічні науки)
  • Дзюба Вікторія Анатоліївна (технічні науки)
  • Дзюба Вікторія Павлівна (педагогічні науки)
  • Дзюба Володимир Володимирович (технічні науки)
  • Буяльська Наталія Павлівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського