Наукова періодика України Теоретичні й прикладні проблеми сучасної філології


Глущенко В. 
У витоків історичної типології слов’янських мов: Павло Житецький / В. Глущенко // Теоретичні й прикладні проблеми сучасної філології. - 2020. - Вип. 10(1). - С. 3-10. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tppsf_2020_10%281%29__3
Значним внеском не тільки в україністику, а й у славістику в цілому стала книга П. Г. Житецького "Очерк звуковой истории малорусского наречия". Саме Житецькому належить заслуга постановки проблеми зв'язку вокалiзму і консонантизму в історії української мови і тим самим в історії слов'янських мов узагалі. Теза Житецького про те, що в слов'янських мовах та в їхній історії "бідний" вокалізм поєднується з "багатим" консонантизмом і навпаки, заклала основи історичної типології слов'янських мов (на фонологічному рівні) і виявилася дуже продуктивною в мовознавстві XX ст. Вона стала основою поділу слов'янських мов на два типи - вокалічний і консонантний, які було інтерпретовано як у синхронічному, так і в діахронічному аспекті (О. В. Ісаченко, К. В. Горшкова, В. В. Іванов, В. В. Колесов).
  Повний текст PDF - 312.385 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Глущенко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Глущенко В. У витоків історичної типології слов’янських мов: Павло Житецький / В. Глущенко // Теоретичні й прикладні проблеми сучасної філології. - 2020. - Вип. 10(1). - С. 3-10. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tppsf_2020_10(1)__3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Глущенко Володимир Андрійович (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського