Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Іваницька М. 
Популяризація наукового контенту в Україні: на прикладі "Моя наука”, "Куншт”, "Громадське” (наука) / М. Іваницька // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Журналістика. - 2021. - № 2. - С. 24-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnulpjn_2021_2_6
Розглянуто специфіку висвітлення науково-популярних матеріалів на прикладі таких медіа, як "Куншт", "Моя наука" та "Громадське" (наука). Проаналізовано контент і теми матеріалів, періодичність виходу, жанри, специфіку публікацій, присутність зазначених ЗМІ у соціальних мережах і різноманітність контенту. Проаналізовано список тем, котрі найчастіше висвітлюють обрані медіа, кількість та якість контенту, що публікується за календарний місяць. Також якість висвітлення теми коронавірусу SARS-CoV-2 і пандемії 2020 р., розробку вакцини на всіх етапах проти коронавірусу SARS-CoV-2, її види та доведену ефективність. Наведено напрямок руху науково-популярних медіа за визначенням In Science та популяризаторів науки. Наведено перелік українських популяризаторів науки. Наголошено на важливості популяризації науки та щоденному розвитку науки, щоб між знаннями вчених і знаннями пересічних громадян не було "прірви", та створенні нових науково-популярних медіа в Україні. Також на вивченні мови сучасної науки, тобто англійської, адже саме цією мовою виходять у світ публікації, що стосуються науки, техніки та всіх передових наукових досліджень. Завдяки публікаціям англійською мовою, популяризатори мають можливість дізнаватись про останні відкриття та винаходи. І так, швидко доносити до загалу останні наукові знання. Наголошено на тому, що існує невелика кількість науково-популярних медіа в Україні та на важливості заповнити цю нішу, оскільки аудиторія бачить у ній потребу. Зокрема, у необхідності просування науково-популярного контенту через соціальні мережі, такі як YouTube, Instagram, Facebook, Twitter, Telegram. Окреслено ключові напрямки розвитку української наукової популяризації та її функції. Наведено визначення термінів "популяризація науки", "науково-популярне медіа" та функції популяризації науки.
  Повний текст PDF - 284.541 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іваницька М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іваницька М. Популяризація наукового контенту в Україні: на прикладі "Моя наука”, "Куншт”, "Громадське” (наука) / М. Іваницька // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Журналістика. - 2021. - № 2. - С. 24-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnulpjn_2021_2_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського