Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Моргун А. С. 
Механіка контактної взаємодії буронабивних паль з грунтовою основою за числовим методом граничних елементів / А. С. Моргун, І. М. Меть, В. О. Задорожнюк // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2020. - № 1. - С. 7-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2020_1_3
Будівництво - одна з основних галузей народного господарства, будь-якої держави, вона забезпечує створення нових, розширення і реконструкцію діючих основних фондів. Будівництву належить найголовніша роль в розвитку всіх галузей країни, в підвищенні продуктивності праці, підйомі матеріального благополуччя населення. Проблема несучої спроможності основ до теперішнього часу продовжує залишатись актуальною у зв'язку зі зростанням обсягів промислового і цивільного будівництва, реконструкції і необхідністю проектування надійних і економічних споруд. Тому напрацювання і впровадження досконаліших і економічніших методів розрахунку та проектування фундаментних конструкцій, спрямованих на виявлення і реалізацію їх резервів, є важливою і актуальною проблемою будівельної науки. Врахування нелінійності деформування фундаментів в поєднанні з прийомами їх оптимального проектування дозволяє підняти адекватність розрахунків і отримати суттєву економію бетону та арматури. У зв'язку зі зростанням обсягів використання буронабивних паль (зокрема й паль з розширеннями) назріла необхідність напрацювань сучасних прогнозних методів визначення їх несучої спроможності із залученням ЕОМ, адже основною задачею в проектуванні споруд є інженерна оцінка несучої спроможності грунтових основ. Тому розвиток наукових основ розрахунку дисперсного грунту з використанням пружно-пластичної дилатансійної моделі - актуальний напрям сучасного фундаментобудування. В роботі за числовим методом граничних елементів (МГЕ) з позицій механіки дисперсного пружно-пластичного середовища викладено уявлення прогнозування несучої спроможності буронабивної палі з розширенням. Розв'язання нелінійної задачі прогнозування несучої спроможності буронабивної палі з розширенням має як наукове, так і прикладне значення та тісно пов'язано з аналізом напружено-деформованого стану грунту.
  Повний текст PDF - 615.373 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Моргун А.
  • Меть І.
  • Задорожнюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Моргун А. С. Механіка контактної взаємодії буронабивних паль з грунтовою основою за числовим методом граничних елементів / А. С. Моргун, І. М. Меть, В. О. Задорожнюк // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2020. - № 1. - С. 7-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2020_1_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського