Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Ісаєнков Я. О. 
Аналіз генеративних моделей глибокого навчання та особливостей їх реалізації на прикладі WGAN / Я. О. Ісаєнков, О. Б. Мокін // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2022. - № 1. - С. 82-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2022_1_15
Представлено особливості будови, навчання та сфери застосування генеративних моделей глибокого навчання. До основних завдань таких модель відносяться генерування даних (зображень, музики, текстів, відео), перенесення стилів з одних даних на інші, поліпшення якості даних, їх кластеризація, пошук аномалій тощо. Зазначено, що результати роботи генеративних моделей, окрім поширених розважальних цілей, можуть використовуватися як: додаткові дані для навчання інших моделей машинного навчання, джерела нових ідей для творчих професій, інструменти анонімізації чутливих даних тощо. Проаналізовано переваги та недоліки таких базових видів генеративних моделей як автокодувальники, варіаційні автокодувальники, генеративні змагальні мережі (ГЗМ), ГЗМ Васерштейна (Wasserstein GAN, WGAN), StyleGAN, StyleGAN2 та BigGAN. Описано покрокове дослідження імплементації генеративної моделі на прикладі WGAN, яке включає як реалізацію базової архітектури цієї моделі, так і застосування складніших елементів. Прикладами таких елементів є впровадження умовної генерації для можливості вибору потрібного класу та алгоритм білінійного підвищення дискретизації для вирішення проблеми так званого "ефекту шахової дошки". Фінальна модель, яка була створена в результаті дослідження та отримала назву CWGAN-GP_128, здатна генерувати реалістичні зображення кульбабок та чорнобривців у роздільній здатності 128 x 128 пікселів. Модель навчалася на авторському наборі даних, що складається з 900 фотографій (по 450 для кожного класу). У процесі навчання для аугментації зображень використовувалися такі афінні перетворення, як повороти та перевертання. Наголошено, що хоч результати роботи генеративних моделей часто легко оцінити візуально, проте разом з бурхливим розвитком ГЗМ зростає актуальність проблеми автоматизації процесу оцінювання якості згенерованих даних.
  Повний текст PDF - 1.384 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ісаєнков Я.
  • Мокін О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ісаєнков Я. О. Аналіз генеративних моделей глибокого навчання та особливостей їх реалізації на прикладі WGAN / Я. О. Ісаєнков, О. Б. Мокін // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2022. - № 1. - С. 82-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2022_1_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського