Наукова періодика України Збірник наукових праць Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна


Кузьменко А. І. 
Моделювання вантажних автомобільних перевезень на підставі реверсивної логістики / А. І. Кузьменко, Є. Д. Комаров // Збірник наукових праць Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. Транспортні системи та технології перевезень. - 2017. - Вип. 14. - С. 61-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpdnu_tstp_2017_14_10
Мета дослідження - аналіз процесів, які виникають під час переробки відходів сільського господарства, та пошук оптимальних маршрутів доставки вторинної сировини до місць переробки. Об'єктом дослідження виступають джерела утворення відходів, термінали збереження, підприємства з переробки та транспортні зв'язки між ними; предметом дослідження - технологія перевезення відходів та процеси обробки вторинної сировини. Методика дослідження базується на використанні реверсивної логістики та векторної оптимізації. Результатами дослідження є аналітична оцінка останніх відомих методів та методик поводження з відходами, яка свідчить про відсутність комплексного підходу щодо удосконалення технології переробки вторинної сировини. Запропонована технологія враховує взаємну залежність таких критеріїв оптимізації, як час та вартість транспортування, а також їх залежність від структури та обсягів відходів та переробленої продукції, відстані транспортування. Формалізація технологічного процесу переробки відходів виконувалась наступним чином. Відокремлені такі елементи: сільськогосподарські підприємства (джерела утворення відходів); збір та переробка відходів шляхом утворення технічного масла; зберігання масла на терміналах; повторна переробка; виробництво оліфи на лакофарбових підприємствах; транспортне забезпечення на усіх етапах. Описані відповідні технологічні процеси та накладені певні обмеження. Складено граф станів системи переробки відходів та виконане математичне моделювання. Виконано кількісну оцінку собівартості окремих елементів моделі на прикладі певного району території України. У результаті була побудована діаграма розподілу собівартості за видами діяльності з відходами сільськогосподарського виробництва, аналіз якої може бути корисним для пошуку можливих рішень зниження витрат. Наукова новизна полягає в теоретичному обгрунтуванні процесів переробки вторинної сировини. При цьому формалізовано та вирішено з використанням методів реверсивної логістики та векторної оптимізації завдання щодо визначення факторів, які впливають на собівартість та експлуатаційні витрати під час транспортування відходів. Розроблено математичну модель для дослідження процесів поводження з вторинною сировиною, що дозволяє вирішувати задачі раціонального використання наявних матеріальних та фінансових ресурсів з мінімальною собівартістю перевезень. Практична значимість полягає у тому, що запропонована математична модель процесів поводження з вторинною сировиною дозволяє визначити фактори та причини, що впливають на собівартість усіх її елементів та знизити відповідні витрати.
  Повний текст PDF - 800.871 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кузьменко А.
  • Комаров Є.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кузьменко А. І. Моделювання вантажних автомобільних перевезень на підставі реверсивної логістики / А. І. Кузьменко, Є. Д. Комаров // Збірник наукових праць Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. Транспортні системи та технології перевезень. - 2017. - Вип. 14. - С. 61-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpdnu_tstp_2017_14_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кузьменко Альбіна Ігорівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського