Наукова періодика України Геохімія техногенезу


Мацелюк Є. М. 
Вплив хемолітотрофної мікробіоти на ефективність антикорозійної обробки сталевих трубопроводів орто-поліфосфатними реагентами на прикладі застосування "sea quest liquid" / Є. М. Мацелюк, Д. В. Чарний, О. В. Коваленко, Ю. А. Онанко, С. В. Марисик // Геохімія техногенезу. - 2021. - Вип. 5. - С. 77-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpigns_2021_5_9
Зазначено, що переважна більшість водопроводів діючих в Україні систем водопостачання виконані зі сталі або чавуну, які схильні до корозії. Встановлено, що одним із напрямків зниження корозійної агресивності питної води є застосування ортополіфосфатного препарату "Sea Quest Liquid" (ТУ У 20.5-У 0502222-001:2017). Наведено результати досліджень впливу препарату "Sea Quest Liquid" на органолептичні та фізико-хімічні показники питної води. Визначено, що обробка водопровідної питної води препаратом "Sea Quest Liquid" не впливає на органолептичні показники, середні рівні яких упродовж 5-ти місяців спостережень практично не зазнавали суттєвих змін та знаходились у межах гігієнічних нормативів. У зразках води рівні речовин, що входять до складу препарату "Sea Quest Liquid" (поліфосфати, ортофосфати), знаходились у межах нормативних значень. Якість води, обробленої ортополіфосфатним препаратом "SeaQuest Liquid", за основними санітарно-хімічними показниками, окрім заліза, відповідає вимогам гігієнічних нормативів ДСанПІН 2.2.4.171-10. В окремих пробах води вміст у воді заліза перевищував гігієнічний норматив (0,2 мг/дм<^>3) та виходив за максимально допустимий рівень (1,0 мг/дм<^>3). Під дією препарату "SeaQuest Liquid" у воді, яка оброблена гіпохлоритом натрію, спостерігалось зменшення індексу Ланжельє: з -2,23 до -2,08 і з -1,79 до -1,70, що свідчить про зниження її корозійної активності. У воді, необробленій гіпохлоритом натрію, під впливом препарату "Sea Quest Liquid" спостерігалось деяке зростання індексу Ланжельє: з -1,80 до -1,95 та з -1,85 до - 2,78; з -2,01 до -2,13, що свідчить про зростання її корозійної агресивності. В умовах наявності у воді сульфатредукуючих тіобактерій препарат "Sea Quest Liquid" збільшує швидкість корозії сталі у 2,9 - 7,2 раза; за умови додаткового знезараження води гіпохлоритом натрію він знижує цей показник у 1,4 - 2,7 раза.
  Повний текст PDF - 516.862 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мацелюк Є.
  • Чарний Д.
  • Коваленко О.
  • Онанко Ю.
  • Марисик С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мацелюк Є. М. Вплив хемолітотрофної мікробіоти на ефективність антикорозійної обробки сталевих трубопроводів орто-поліфосфатними реагентами на прикладі застосування "sea quest liquid" / Є. М. Мацелюк, Д. В. Чарний, О. В. Коваленко, Ю. А. Онанко, С. В. Марисик // Геохімія техногенезу. - 2021. - Вип. 5. - С. 77-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpigns_2021_5_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського