Наукова електронна бібліотека України
Проект ініційовано Центром комп'ютерних технологій 1998 року. Він передбачає формування електронного фонду на основі принципу зацікавленості науковців у відображенні результатів своїх інтелектуальних напрацювань у національних інформаційних ресурсах. Основна складова цього фонду — повні тексти авторефератів дисертацій, захищених в Україні у 1998 і наступних роках.
Система реферування української наукової літератури
Проект започатковано 1998 року Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України та Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського. У рамках проекту здійснюється формування загальнодержавної реферативної бази даних і видання галузевих серій Українського реферативного журналу.
Портал "Наукова періодика України"
Проект започатковано 2006 року Центром комп'ютерних технологій для представлення відомостей про новітні результати теоретичної та прикладної діяльності установ НАН України. В 2007 році рамки проекту були розширені — зібрання академічних журналів трансформувалося в загальнодержавний портал наукової періодики.
Інтранет/Екстранет-ресурси
Проект започатковано Центром комп'ютерних технологій 2005 року для поширення кумулятивної, меморіальної та комунікативної функцій бібліотек на мережеві джерела інформації. Його основна суть — архівування наукової та суспільно значущої інформації українського сегмента інтернет і вибіркове архівування загальнодоступних зарубіжних джерел інформації.
Система наукових електронних видань України "Бібліотека — суспільству"
У рамках проекту, започаткованого Центром комп'ютерних технологій 2003 року, здійснюється формування та поширення на компакт-дисках упорядкованих за галузевою ознакою науково-інформаційних ресурсів провідних бібліотек України. Галузеві серії містять тематичну картотеку обсягом 150—250 тис. бібліографічних записів і кілька тисяч повнотекстових документів.
Наукова спадщина України
Проект ініційовано Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського і Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського 2008 року з метою надання суспільству інформації про видатних українських учених, які внесли вагомий внесок у розвиток вітчизняної та світової науки, і повних текстів їх найзначніших публікацій. Одночасно реалізація проекту передбачає вирішення проблеми створення страхових електронних копій наукових видань, що мають наукову та історичну цінність.
Завершені проекти
Національний формат представлення бібліографічних даних
Формат розроблявся в 2001-2004 роках міжвідомчою робочою групою фахівців Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (Національна академія наук України), Національної парламентської бібліотеки України (Міністерство культури і туризму України) та Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Міністерство освіти і науки України).
Почаївський проект
Спільний проект Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Бібліотеки Російської академії наук, розпочатий за результатами конкурсу НАН України та Російського гуманітарного наукового фонду. Здійснювався з 2005 р. до 2007 р. У рамках проекту проводились дослідження та укладання ґрунтовного наукового каталогу кириличних почаївських стародруків, примірники яких зберігаються у фондах двох академічних бібліотек – Росії та України; створення електронних повнотекстових копій рідкісних почаївських стародруків; реставрацію пошкоджених примірників; укладання альбому художніх прикрас, які використовувалися в почаївських стародруках.
Корпоративна науково-інформаційна мережа
2002 року в рамках проекту фахівцями Інформаційно-обчислювального центру Київського національного університету імені Тараса Шевченка проведено роботи з інтеграції локальних комп'ютерних мереж Університету та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах