Події

День Української Державності

Дата події: 
15-07-2024

15 липня – у перенесений у зв’язку зі зміною церковного календаря День Хрещення Київської Руси-України, коли вшановується пам’ять про видатного державотворця, святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого, в Україні відзначається День Української Державності.

Зі святом, громадяни гідної держави України!

Новий проєкт для створення цифрових колекцій унікальної спадщини

Дата події: 
11-07-2024

11 липня 2024 року відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яке провела заступник генерального директора НБУВ з наукової роботи Тетяна Миколаївна Коваль.

Наш внесок на підтримку «Охматдиту»

Дата події: 
11-07-2024

Як відомо, внаслідок чергового масованого удару  по Україні 8 липня 2024 року  рашистська ракета цілеспрямовано влучила в дитячу лікарню «Охматдит», через що загинули люди, серед них і діти, значних руйнувань зазнали корпуси найбільшої  дитячої медичної установи України. Профспілкова організація Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського  долучилась до благородної справи. На рахунок лікарні «Охматдит» перераховано 50 тисяч гривень благодійного внеску.

Соціальні комунікації – це цікаво й потрібно

Дата події: 
5-07-2024

Директор Інституту бібліотекознавства НБУВ Ольга Василенко взяла участь у заході Open Day, який відбувся 5 липня у Національному авіаційному університеті. Такий традиційний захід надає можливість відвідувачам отримати необхідну інформацію про виш, його історію, інститути та факультети, а також спеціальності, за якими здійснюється фахова підготовка,  ознайомитися з численними експонатами авіатехніки навчального ангару НАУ.

До 105-річчя Національної бібліотеки Вірменії

Дата події: 
4-07-2024

Шановні наші колеги – вартові книжкового всесвіту всієї Вірменії,

дорогі друзі!

Від імені Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського щиро й сердечно вітаємо вас зі 105-річчям з дня заснування  Національної бібліотеки Вірменії!

Основний Закон — шлях до утвердження української державності

Дата події: 
28-06-2024

​Нинішнього 28 червня Україна відзначає 28-му річницю прийняття Конституції — головного нормативно-правового акта держави, який закріплює засади організації держави та суспільства. День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції (стаття 161). Щиро вітаємо  всіх наших колег, читачів, користувачів, науковців, друзів з Днем Конституції України!

Національний архівний фонд поповнено документами української наукової спадщини

Дата події: 
19-06-2024

В Інституті архівознавства НБУВ відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії НАН України. Комплекс архівних документів і науково-довідковий апарат до них, схвалені на засіданні ЕПК НАН України, будуть доступні дослідникам у наукових архівах установ НАН України, в Інституті рукопису НБУВ і відділі рукописів ЛННБ України імені В. Стефаника.

Загибель цвіту нації – плоди більшовицької окупації

Дата події: 
18-06-2024 до 18-07-2024

У відділі зарубіжної україніки Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (вулиця Володимирська, 62, кім. 302) експонується книжкова виставка, приурочена трагічними подіям масштабних репресій на теренах України у 30-ті роки ХХ століття, а саме долі представників «Розстріляного відродження». Виставка триватиме з 18 червня по 18 липня 2024 року.

Стан виконання тематичного плану наукових досліджень: проміжні підсумки

Дата події: 
12-06-2024

12 червня 2024 року в змішаному форматі (особистої присутності та онлайн на платформі Zoom) відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського. Провела його Генеральний директор НБУВ член-кореспондент НАН України Любов Андріївна Дубровіна. Вона розпочала засідання з приємних новин, повідомивши, що Президія Національної академії наук України відзначила подякою за вагомий внесок у розвиток української науки, зразкове виконання посадових обов'язків, високу професійну майстерність та з нагоди Дня науки в Україні директора Інституту книгознавства НБУВ Галину Іванівну Ковальчук.

Сучасна біографіка та біобібліографія: нові форми і методи дослідницької й інформаційної роботи, інтеграції та поширення біографічних знань

Дата події: 
5-06-2024

5 червня 2024 року відбулися організовані Інститутом біографічних досліджень НБУВ ХХ Біографічні читання, присвячені пам’яті засновника й першого директора інституту історичних наук, професора Віталія Сергійовича Чишка (1951–2003).

Сторінки