Запитання і відповіді

Які документи необхідні для запису до Бібліотеки?

Для запису до НБУВ необхідно пред'явити паспорт (оригінал) громадянина України або дійсний паспортний документ (для іноземців та осіб без громадянства), а також документ про освіту, навчання (студентський квиток, аспірантське посвідчення), науковий ступінь.

Хто може записатися до Бібліотеки?

Усі громадяни України, які досягли повноліття незалежно від соціальної, майнової, расової, національної приналежності, статі, освіти та іноземці і особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Скільки коштує оформлення читацького квитка і який термін він дійсний?

Оформлення постійного читацького квитка коштує 60 гривень (оплачується згідно з «Переліком платних послуг, які надаються Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського» безготівково). Запис здійснюється в автоматизованому режимі, який передбачає видачу пластикового квитка з фотокарткою. Квиток дійсний упродовж п'яти років. Читацький квиток можна оформити у Головному корпусі бібліотеки за адресою:
м. Київ – 03039, проспект Голосіївський, 3.

Режим роботи

Телефон пункту запису читачів до НБУВ: +38 (044) 524-81-37

Які документи потрібні для оформлення тимчасового читацького квитка?

Тимчасовий читацький квиток (паперовий, безкоштовний) у Головному корпусі бібліотеки по проспекту Голосіївський, 3 видається у випадку неможливості з будь-яких причин виготовлення пластикового читацького квитка за пред'явлення паспорта (оригінал) громадянина України чи дійсного паспортного документа (для іноземців та осіб без громадянства).

Тимчасовий читацький квиток (паперовий, безкоштовний) у корпусі по вул. Володимирскій, 62 видається на термін від 1 до 3 місяців протягом календарного року і є дійсним для роботи з фондами тільки даного Корпуса.

Чи видаються бібліотечні видання додому?

Відділ міжбібліотечного абонемента (МБА)  НБУВ надає бібліотечні видання тільки користувачам, які мають вчений ступінь та постійну реєстрацію у Києві.

Скільки документів можна замовити одноразово?

Щогодини від одного читача приймається до виконання не більше 7 замовлень. У тому числі два річних комплекти журналів — не більше дванадцяти номерів на одне замовлення.

Який термін зберігання документів на читацькому номері?

Термін зберігання документів, замовлених з основного фонду зберігання НБУВ — 15 календарних днів. Користування виданнями можна продовжити до 25 календарних днів від дня замовлення. Контактний телефон: +38 (044) 524-26-79.

Чи можна користуватись власним ноутбуком у Бібліотеці?

При занесенні власного ноутбуку, необхідно оформити перепустку встановленого зразку на контрольно-пропускному пункті НБУВ.

Чи можна в межах Бібліотеки підключитися до Internet через WI-FI?

Для користувачів організовано зону безкоштовного бездротового підключення у залі електронних ресурсів (кім. 301) та залі читацьких каталогів.

Чи дозволяється здійснювати у Бібліотеці фотозйомку творів друку власним фотоапаратом?

Оформлення даної послуги здійснюється згідно з «Переліком платних послуг, які надаються Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського», розміщеними на сайті НБУВ.

Чи можна роздрукувати інформацію з власного електронного носія?

Роздрукування інформації з власного електронного носія обсягом до 20 сторінок здійснюється в залі електронних ресурсів (кім. 301). Вартість послуги оплачується згідно з «Переліком платних послуг», які надає НБУВ.

На яких підставах дозволяється користування дисертаціями?

Користування дисертаціями в НБУВ відбувається на загальних підставах за читацьким замовленням.

Тел. залу обслуговування дисертаціями: +38 (044) 524-81-47.

Де замовити газету у бібліотеці?

Газети замовляються тільки у відділі газетних фондів, який знаходиться у Корпусі по вул. Володимирскій, 62.

Де можна ознайомитись з реферативними журналами ВІНІТІ РАН?

З реферативними журналами, бібліографічними покажчиками та бібліографічною періодикою можна ознайомитись у читальному залі відділу науково-бібліографічної інформації (Головний корпус, м. Київ, просп. Голосіївський, 3, кім. 203).

Як подарувати твори друку Бібліотеці?

Центр формування бібліотечно-інформаційних ресурсів приймає з вдячністю від установ та приватних осіб подарункові видання. Тел.: +38 (044) 524-81-40.

Як замовити необхідні документи за МБА і ММБА?

Для замовляння документів, оригіналів видань або статей, відсутніх в основних фондах зберігання НБУВ, звертайтеся до співробітників відділу МБА.

Контакти:

Телефон/факс +38 (044) 524 33 98

E-mail: mba@nbuv.gov.ua

Режим роботи

Чи можна отримати віддаленим користувачам скановані версії документів із фондів НБУВ?

Відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права» Ви можете замовити електронну копію статті або частини (фрагменту) потрібного Вам видання у Відділі міжбібліотечного абонемента. Надані послуги оплачуються згідно з Переліком платних послуг, які надаються НБУВ.

Хто допоможе в підборі потрібної інформації віддаленому користувачеві?

Підбір інформації з різних галузей знання здійснює відділ науково-бібліографічної інформації. Сервіс "Віртуальна бібліографічна довідка" надає консультативну допомогу та довідки орієнтовного характеру.

Чи здійснюється підбір літератури до написання наукових праць, дисертацій?

Відділ науково-бібліографічної інформації надає консультативну допомогу, проводить двічі на рік науково-практичні семінари для аспірантів, займається підготовкою бібліографічних списків літератури, редагуванням бібліографічного опису за чинними стандартами. Ви можете домовитися про індивідуальну консультацію за телефоном +38 (044) 524-25-96.

Чи є  можливість отримати у бібліотеці електронні версії дисертацій?

У фондах НБУВ не зберігаються електронні версії дисертацій. Ознайомитися  з друкованими примірниками дисертаційних робіт, які зберігаються у фондах  бібліотеки, читачі мають можливість тільки у читальному залі обслуговування дисертаціями та документами на мікроносіях.

Доступ до даного ресурсу здійснюється у читальному залі іноземних періодичних видань та залі електронних ресурсів.

Як можна здійснити повнотекстовий пошук наукових публікацій у базі даних «Наукова періодика України»?

Інформаційний ресурс «Наукова періодика України»  переведено на нову інформаційну платформу. Інформація щодо змін у пошуковому інтерфейсі бази даних «Наукова періодика України».