Запитання і відповіді

Які документи необхідні для запису до Бібліотеки?

Для запису до НБУВ необхідно пред'явити паспорт (оригінал) громадянина України або дійсний паспортний документ (для іноземців та осіб без громадянства), а також документ про освіту, навчання (студентський квиток, аспірантське посвідчення), науковий ступінь.

Хто може записатися до Бібліотеки?

Усі громадяни України, які досягли повноліття незалежно від соціальної, майнової, расової, національної приналежності, статі, освіти та іноземці і особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Скільки коштує оформлення читацького квитка і який термін він дійсний?

Оформлення постійного читацького квитка коштує 25 гривень (оплачується згідно з прейскурантом готівкою або безготівково). Запис здійснюється в автоматизованому режимі, який передбачає видачу пластикового квитка з фотокарткою. Квиток дійсний п'ять років. Читацький квиток можна оформити у головному корпусі бібліотеки за адресою:
м. Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 3.

Режим роботи:

    Понеділок — Неділя 9:15 — 17:30.

    За літнім графіком (з 1 липня по 1 жовтня):

    Понеділок — Субота 9:15 — 17:30

    Неділя — вихідний.

    Тел. (044)524-81-37

Які документи потрібні для оформлення тимчасового читацького квитка?

Тимчасовий читацький квиток (паперовий) — безоплатний, видається за пред'явлення паспорта (оригінал) громадянина України чи дійсного паспортного документа (для іноземців та осіб без громадянства) на термін від 1 до 3 місяців упродовж календарного року. Тимчасовий читацький квиток оформлюється у головному та інших корпусах Бібліотеки особам, які мають потребу в фондах Бібліотеки на короткий термін.

Чи видається в бібліотеці література додому?

Відділ міжбібліотечного абонемента НБУВ надає такі послуги тільки користувачам, які мають вчений ступінь та постійну реєстрацію у Києві.

Скільки документів можна замовити одноразово?

Щогодини від одного читача приймається до виконання не більше 7 замовлень. У тому числі два річних комплекти журналів — не більше дванадцяти номерів на одне замовлення.

Який термін зберігання документів на читацькому номері?

Термін зберігання документів, замовлених з основного фонду зберігання НБУВ — 15 календарних днів. Користування виданнями можна продовжити до 25 календарних днів від дня замовлення. Контактний телефон (044) 524-26-79.

Чи можна користуватись власним ноутбуком у Бібліотеці?

При занесенні власного ноутбуку до Бібліотеки, необхідно оформити реєстраційні документи у чергового адміністратора. Підключення до Інтернету через WI-FI — безкоштовно.

Чи можна в межах Бібліотеки підключитися до Internet через WI-FI?

Для користувачів організовано зону безкоштовного бездротового підключення у залі електронних ресурсів (кім. 301) та залі читацьких каталогів.

Чи дозволяється здійснювати у Бібліотеці фотозйомку творів друку власним фотоапаратом?

Так. Оформлення даної послуги здійснюється черговим адміністратором та у читальних залах, де видаються документи, згідно з переліком платних послуг НБУВ.

Чи можна роздрукувати інформацію з власного електронного носія?

Роздрукування інформації з власного електронного носія обсягом до 20 сторінок здійснюється в залі електронних ресурсів (кім. 301). Вартість послуги оплачується згідно з переліком платних послуг, які надає НБУВ.

На яких підставах дозволяється користування дисертаціями?

Для отримання дисертації читачеві необхідно оформити клопотання за підписом проректора з наукової роботи установи, де він працює (навчається). Наданий Бібліотекою дозвіл дійсний упродовж поточного року.

Тел. залу обслуговування дисертаціями (044)524-81-47.

Де замовити газету у бібліотеці?

Газети замовляються тільки у відділі газетних фондів, який знаходиться у корпусі 2 за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 62.

Де можна ознайомитись з реферативними журналами ВІНІТІ РАН?

З реферативними журналами, бібліографічними покажчиками та бібліографічною періодикою можна ознайомитись у читальному залі відділу науково-бібліографічної інформації (головний корпус, м. Київ, просп. Голосіївський (40-річчя Жовтня), 3, кім. 203).

Як подарувати твори друку Бібліотеці?

Центр формування бібліотечно-інформаційних ресурсів приймає з вдячністю від установ та приватних осіб подарункові видання. Тел. (044) 524-81-40.

Як замовити необхідні документи за МБА і ММБА?

Для замовляння документів, оригіналів видань або статей, відсутніх в основних фондах зберігання НБУВ, звертайтеся до співробітників відділу МБА.

    Контакти:

    Телефон/факс (044) 524 33 98

    E-mail: mba@nbuv.gov.ua
    Режим роботи:

    Понеділок — п'ятниця 10:00 — 18:00

    Субота, неділя — вихідні.

Чи можна отримати віддаленим користувачам скановані версії документів із фондів НБУВ?

Відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права» Ви можете замовити електронну копію статті або частини (фрагменту) потрібного Вам видання у Відділі міжбібліотечного абонемента: http://www.nbuv.gov.ua/node/152. Надані послуги оплачуються згідно з Переліком платних послуг, які надаються НБУВ.

Хто допоможе в підборі потрібної інформації віддаленому користувачеві?

Підбір інформації з різних галузей знання здійснює відділ науково-бібліографічної інформації. Сервіс "Віртуальна бібліографічна довідка" надає консультативну допомогу та довідки орієнтовного характеру.

Чи здійснюється підбір літератури до написання наукових праць, дисертацій?

Відділ науково-бібліографічної інформації надає консультативну допомогу, проводить двічі на рік науково-практичні семінари для аспірантів, займається підготовкою бібліографічних списків літератури, редагуванням бібліографічного опису за чинними стандартами. Ви можете домовитися про індивідуальну консультацію за телефоном (044) 524-25-96.

Чи є  можливість отримати у бібліотеці електронні версії дисертацій?

У фондах НБУВ не зберігаються електронні версії дисертацій. Ознайомитися  з друкованими примірниками дисертаційних робіт, які зберігаються у фондах  бібліотеки, читачі мають можливість тільки у читальному залі обслуговування дисертаціями та документами на мікроносіях. З правилами роботи залу можна ознайомитися за наступним посиланням: http://www.nbuv.gov.ua/node/634

Доступ до даного ресурсу здійснюється у Читальному залі іноземних періодичних видань http://www.nbuv.gov.ua/node/534 та залі електронних ресурсів http://www.nbuv.gov.ua/node/496

Як можна здійснити повнотекстовий пошук наукових публікацій у базі даних «Наукова періодика України»?

Інформаційний ресурс «Наукова періодика України»  переведено на нову інформаційну платформу. Інформацію щодо змін у пошуковому інтерфейсі бази даних «Наукова періодика України» дивіться тут : http://www.nbuv.gov.ua/node/1087