1.1. Загальні правила користування Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського розроблені відповідно до Конституції України, законів України “Про бібліотеки та бібліотечну справу”, “Про інформацію”, “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”, “Про авторське право і суміжні права”, “Про національний архівний фонд і архівні установи”, “Типових правил користування бібліотеками в Україні”, Статуту та інших нормативно-інструктивних документів НБУВ.
1.2. Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського – провідна бібліотека держави, загальнодержавний комплексний бібліотечно-інформаційний, науково-дослідний і культурний центр, державне сховище рукописної спадщини, творів друку та документів на всіх видах носіїв інформації.
1.3. НБУВ здійснює бібліотечну, бібліографічну, науково-дослідну, науково-методичну, інформаційну, культурно-просвітницьку та освітню діяльність; надає бібліотечні та інформаційні послуги у прямому і віддаленому доступах; задовольняє універсальні інформаційні потреби суспільства і діє з метою розвитку вітчизняної та світової культури, науки та освіти.
1.4. Фонд НБУВ є національним науковим та культурним надбанням українського народу, невід'ємною складовою культурної спадщини та перебуває під охороною держави згідно з чинним законодавством України.
1.5. Для рідкісних і цінних книг, історичних колекцій, унікальних архівних пам'яток, які зберігаються в НБУВ, встановлюється особливий режим охорони, зберігання та використання згідно з чинним законодавством.
1.6. Фондами та послугами НБУВ можуть користуватися:
Обмеження в користуванні фондами НБУВ встановлюється лише з метою збереження особливо цінних і рідкісних видань та у випадках, передбачених чинним законодавством України, положеннями та інструкціями, що регламентують використання окремих видів документів.
1.7. Юридична адреса: НБУВ, просп. Голосіївський, 3, м. Київ, 03039. Адреса в інтернеті: http://www.nbuv.gov.ua
1.8. Користувачі НБУВ безоплатно можуть користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів, в т.ч. інших бібліотек України, через систему каталогів і картотек, баз даних та Інтернету; отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації на основі документних та електронних ресурсів НБУВ; одержувати оригінали документів по міжбібліотечному абонементу; замовляти та отримувати у тимчасове користування документи із фондів НБУВ.
1.8.1.Користувачі НБУВ можуть користуватися іншими видами додаткових послуг, що пропонує Бібліотека на платній основі. Види і вартість додаткових послуг встановлено Переліком платних послуг, які надаються Національною бібліотекою України імені В.І.Вернадського, затверджених генеральним директором НБУВ (на підставі чинного законодавства України).
1.9. Особливості обслуговування і користування галузевими та спеціалізованими фондами НБУВ регламентуються окремими правилами.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах