Дари НБУВ

Козак Сергій Борисович

Сергій Борисович Козак – відомий український науковець, журналіст, письменник, літературознавець передав до фондів Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського своє нове дослідження «Планета Ді-Пі: літературні острови» (Київ, 2021). Сергій Борисович – доктор Українського Вільного Університету (Мюнхен, Німеччина), засновник і головний редактор видавничих проектів «Бібліотека української діаспори», «Бібліотека газети «Літературна Україна», «Сторінками газети «Українські вісті» та «Українська бібліотека імені Івана Багряного», головний філолог Інститути літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Козак С. Планета Ді-Пі: літературні острови / Сергій Козак ; НАН України ; Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка. – Київ : Ярославів Вал, 2021. – 367 с. – Покажч. імен: с. 337–364. – (Українська діаспора: літературна бібліографія ; вип. 3). До видання увійшли бібліографічні покажчики змісту найпомітніших літературних часописів, які виходили після Другої світової війни (1945–1950 рр.) у Західній Європі, а саме: «Арка», «Вежі», «Заграва», «Звено», «Керма», «Літаври», «Літературний зошит», «Літературно-науковий вісник», «МУР» (Мистецький український рух), «Орлик», «Ранок» «Рідне слово», «Світання», «Сучасник», «Хорс». Кожне з цих раритетних видань – важливий документ доби, а всі разом вони створюють літопис багатолітнього культурного буття українців поза Україною, постають частиною боротьби за рідне слово, за українську державу. Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського щиро дякує Сергію Борисовичу Козаку за подаровану книгу і бажає нових творчих успіхів.

Чорноморець Надія Федорівна

Надія Федорівна Чорноморець, головний інженер ВЕТТ Інституту фізики НАНУ, подарувала НБУВ декілька власних видань, зокрема: "Знайти себе", "Про наших Гетьманів - сонетно", "Було то, певне, так...", "Олег Сарбей. Физика, вдохновение, жизнь". Тиха в звучанні й писательна в тонах, поезія авторки вабить своєю імпресіоністичною настроєністю. Це не безпричинна ейфорія, але й не безутішний смуток, а радше - мудра посмішка, в якій і усвідомлення всіх тягарів існування й водночас уміння тішитись життям і сприймати його як велику радість.

Свистун Віра Іванівна

Відома українська поетеса Віра Іванівна Свистун подарувала Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського дві нові поетичні збіркі "Оглядываясь во вчера" та "Теревені". "Оглядываясь во вчера" - книга стихов, которые сочетают мудрость зрелого человека и искренность, свойственную лишь молодым. А героями поетичної збірки для дітей стали "Теревені" та Теревеньки - котрі жартівливо і дотепно знайомлять читачів з навколишнім світом, спонукають до творчості.

Гаврилюк Надія

Надія Гаврилюк, кандидат філологічних наук, літературознавець та поетеса, подарувала НБУВ 9 власних видань, зокрема: "Дольки днів", "Рентген у позачассі", "У крапельці роси", "Невтрачене колишнє" тощо. Поезії Надії Гаврилюк такі ж розмаїті, як і дні - веселі і сумні, святкові та буденні, безтурботні та замислені, щасливі і трагічні. У них кожен знайде щось близьке і співзвучне собі, наново відчує смак життя.

Шевчук Юрій Іванович

Юрій Іванович Шевчук — український мовознавець, журналіст, кандидат філологічних наук, викладач української мови в Колумбійському та Єльському університетах, подарував НБУВ інтерактивний підручник «Українська для початківців». Shevchuk Y. Beginner's Ukrainian (2nd edition). - NYC, USA: Hippocrene Books, 2013, 431 p. ISBN 978-0781813242

Піддячий Микола Іванович

Піддячий Микола Іванович, доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу профільного навчання Інституту педагогіки НАПН України подарував Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського біобібліографічний покажчик, що висвітлює його вагомий науковий доробок. Микола Іванович Піддячий: особистість, педагог, вчений : до 60-річчя від дня народж.: біобібліогр. покажчик / [упоряд. Л. Н. Штома ; наук. ред.: І Д. Бех, Л.О. Пономаренко] ; НАПН України, Ін-т педагогіки, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського. – Харків: Діса плюс, 2021 – 160 с.: іл. – (Серія Ювіляри НАПН України). Біобібліографічний покажчик присвячено професійній діяльності Миколи Івановича Піддячого, доктора педагогічних наук, професора, член-кореспондента Міжнародної Слов’янської Академії освіти імені Яна-Амоса Коменського, головного наукового співробітника відділу профільного навчання Інституту педагогіки НАПН України, фундатора напряму соціально-професійний розвиток особистості. У виданні відображено основні дати життя, науково-педагогічну і громадську діяльність, представлено науковий доробок ученого за 20-річний період його діяльності (2000–2020): авторські свідоцтва, монографії, підручники, навчальні посібники, довідкові видання, статті в продовжуваних та періодичних виданнях, матеріалах конференцій тощо. Покажчик прислужиться фахівцям у галузі педагогіки, психології, філософії освіти, соціології, економіки та інших суміжних дисциплін для науково-дослідної, науково-методичної, науково-педагогічної, навчально-виховної та управлінської діяльності. Читачі і співробітники Бібліотеки щиро дякують Миколі Івановичу за подаровану книгу і бажають нових творчих успіхів.

Григорчук Микола Іванович

Микола Іванович Григорчук, доктор фізико-математичних наук, подарував НБУВ два власних видання "Свобода на барикадах" та "Куди йдеш, Україно?". Григорчук М. Свобода на барикадах / М. Григорчук. - Київ : Український письменник, 2021. - 318 с. - ISBN 978-966-579-578-0 Книжка присвячена висвітленню деяких пам'ятних для українців подій недалекого минулого та історичних постатей, з ними пов'заних. Вона насичена багатим фактологічним матеріалом, у ній згадуються імена близько 900 осіб, що жили і діяли у буремні часи ХХ ст. Григорчук М. Куди йдеш, Україно? / М. Григорчук. - Київ : Український письменник, 2020. - 279 с. - ISBN 978-966-579-574-2 Цю книжку складають літературні відгуки, огляди та рецензії на актуальні твори письменників сучасності Марії Матіос, Віри Вовк, Романа Іваничука, Дмитра Павличка, Юрія Щербака тощо. Герої творів цих авторів діють за певних історичних обставин, що дозволить читачеві не тільки зануритись у минуле, а й проаналізувати сучасне та заглянути в майбутнє. Збірка містить чимало фактичного матеріалу, корисного для аналізу буття нашого народу та його історичної долі.

Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр

Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр передав до НБУВ видання Ігора Нестерука "COVID-19 - Pandemic Dynamics: Mathematical Simulations". У цій книзі висвітлено оцінку епідемічних характеристик для різних країн та регіонів світу з використанням відомої моделі SIR (сприйнятливо-інфіковано-видалено) для динаміки епідемії, а також визначення точного рішення лінійних диференціальних рівнянь та раніше розробленого статистичного підходу.

Бердичевський Яків Ісаакович

Яків Ісаакович Бердичевський – відомий бібліофіл і книгознавець, знавець і колекціонер екслібрисів, мистецтвознавець і меценат, почесний член Київського клубу бібліофілів, передав до НБУВ власне видання «За ХХ лет. Из записок книжного старателя» (2021). Нова книга – це перша спроба зібрати разом під однією палітуркою ессе, статті, нариси останніх 20 років. На читача чекає захоплююча подорож у світ книги та книжників минулого і позаминулого століть з розумним, обізнаним провідником, який щедро ділиться своїми знахідками, спостереженнями і своєю любов’ю до книги. Оповідання книжного старателя Бердичевського – це фактично мала енциклопедія бібліофільського і екслібрисистського руху минулого століття.

Гирич Ігор Борисович

Ігор Борисович Гирич – відомий український науковець і журналіст, доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського, шеф-редактор журналу «Пам'ятки України: історія та культура» (2011–2015); фахівець з проблем історії культури та політичної думки, джерелознавства, передусім епістолології, історіографії, зокрема грушевськознавства, липинськознавства, києвознавства, член-кореспондент УВАН (США, з 1998), дійсний член НТШ (2005), передав до фондів Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського власні дослідження з актуальних питань історії української національної думки та державності: «Українські інтелектуали і політична окремішність (середина ХІХ – початок ХХ ст.) та «В’ячеслав Липинський: хлібороб і жовнір (Співвідношення демократичного і консервативного в його історіософії)». Крім того, І. Б. Гирич подарував ще одне цікаве дослідження, упорядником якого він є. Це етнографія етнічних українських земель, що залишилися за межами кордонів сучасної України. Гирич І. Б. Українські інтелектуали і політична окремішність (середина ХІХ – початок ХХ ст.) : монографія / Ігор Борисович Гирич. – Київ: Українські пропілеї, 2020. – 452 с. Автор розкриває засади формування самостійницької суспільно-політичної думки, тенденції незалежницької ідеології основних угруповань українських інтелектуалів та головні етапи національно-визвольного руху середини ХІХ – початку ХХ століть в Наддніпрянській Україні. Дослідник висвітив ідеї окремішності, які висловлювали українські інтелектуали тих часів: В. Антонович, О. Кониський, П. Куліш, М. Костомаров, О. Кістяківський, Є. Чикаленко, В. Леонтович, М. Драгоманов, В. Липинський, А. Жук, С. Єфремов і М. Гуршевський. У роботі закцентовано також увагу на українській мові як головній культурній складовій українського руху. Гирич І. Б. «В’ячеслав Липинський: хлібороб і жовнір (Співвідношення демократичного і консервативного в його історіософії) : монографія / Ігор Борисович Гирич ; Ін-т української археографії і джерелознавства ім. М. С. Грушевського. – Київ, 2019. – 310 с. У монографії розглянуто ключові моменти суспільно-політичної думки та політичної діяльності В’ячеслава Липинського, зокрема, його республіканський консерватизм до Української революції 1917–1921 рр., історіософію його політичної публіцистики, взаємовідносини з представниками української соціал-демократії, гетьманом П. Скоропадським, створення Українського союзу хліборобів-державників. Особливу увагу приділено розкриттю ідеології, суспільних концептів і меседжів В. Липинського в «Листах до братів-хліборобів». І все це на тлі його біографії Українство поза Україною : у Словаччині, Польщі, Білорусі й Росії. Дослідний проект Олександра Рибалка. 1992–2005 / Упоряд. І. Гирич. – Київ ; Дрогобич: Посвіт, 2019. – 944 с. Видання присвячене 25-річчю виходу «пряшевського» тематичного випуску журналу «Памятки України», яким було започатковано це дослідження. У книзі зібрано матеріали, що висвітлюють історичну спадщину та стан культурного і громадського життя на етнічних теренах українців: Пряшівщині у Словаччині; Холмщині, Підляшші, Надсянні та Лемківщині – у Польщі; Берестейщині – у Білорусі та Стародубщині й Кубані – у Росії.

Сторінки

Щорічні надходження

 

Контактна інформація

  • Відділ комплексного формування бібліотечних фондів
  • Група дарів та колекцій
  • +38 (044) 524-45-97