20-23 жовтня директор Бібліотеки ім. Врублевських д-р Сігітас Нарбутас, заступник директора д-р Рима Ціценєне і вчений секретар Леокадія Кайрялене побували з візитом у Києві.

Назва ЗМІ: 
LIETUVOS MOKSLŲ AKADEMIJOS VRUBLEVSKIŲ BIBLIOTEKA
Дата публікації: 
27 жовтня 2014 р.
20-23 жовтня директор Бібліотеки ім. Врублевських д-р Сігітас Нарбутас, заступник директора д-р Рима Ціценєне і вчений секретар Леокадія Кайрялене побували з візитом у Києві. Литовські бібліотекарі взяли участь у міжнародній науковій конференції «Місце та роль бібліотек у формуванні національного інформаційного простору», обговорили можливі напрями і форми співробітництва. Директор Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського д-р Володимир Попик ознайомив колег з основними аспектами взаємного співробітництва, а його співробітники розповіли про конкретні проекти, в яких бажаною буде допомога литовських колег. C. Нарбутас загострив увагу на важливих ювілейних датах, до відзначення яких могли б долучитися обидві бібліотеки, організувавши спільну виставку або підготувавши спільне видання.
Під час пленарного засідання конференції було виголошено чимало цікавих повідомлень. Почесний директор Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського Олексей Онищенко окреслив напрями діяльності інституцій пам’яті в змінюваному інформаційному просторі. Представник Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко зробила огляд стану і форм діяльності бібліотек України, а також розповіла про очікування, які міністерство покладає на інституції пам'яті. Президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко виклала позицію асоціації щодо розвитку інституцій пам'яті в країні. Її повідомлення доповнила директор Національної парламентської бібліотеки України Тамара Вилегжаніна. Др. В. Попик представив фундаментальну електронну бібліотеку «Україніка». Член-кореспондент Української академії наук Андрій Крючин ознайомив учасників конференції з унікальними розробками українських учених зі створення нових носіїв інформації. Коло питань, розглянутих під час конференції, доповнила д-р Ріма Ціценєне, прочитавши доповідь «Наукова діяльність в Бібліотеці ім. Врублевських Литовської академії наук: сьогодення та перспективи майбутнього».
Українські колеги підготували для гостей з Литви насичену культурну програму. Литовці зустрілися з керівництвом видавництва «Балтія-Друк», побували в історико-культурному заповіднику Києво-Печерської лаври, відвідали музей сучасника Мікалоюса Константінаса Чюрльоніса — знаменитого українського композитора Миколи Лисенка, схилили голови на місці загибелі борців Майдану. Щоденне життя на київських вулицях іде своїм плином так само, як і до російської агресії, хіба що помітно більше стало серйозності, зосередженості.
Конференція розпочалася хвилиною мовчання в пам'ять бійців і добровольців, полеглих за свободу України. У розмовах з колегами, під час зустрічей з киянами, діячами культури, науки і мистецтва, ми відчули їх впевнену рішучість іти шляхом свободи і незалежності. Візит литовських гостей ще раз підтвердив, що українці не залишаться самотніми на цьому шляху.
 
Інформація дирекції
 
На фото: генеральний директор НБУВ Володимир Попик з литовською делегацією (зліва направо) Сігітас Нарбутас, Ріма Ціценєне, Леокардія Кайрялене
 
Переклад з литовської: 
Леокадія Кайрялене, вчений секретар
Бібліотеки ім. Врублевських Литовської академії наук;
Прес-служба НБУВ
 
Фотоматеріали: