На шпальтах Лондонської газети «Українська Думка» (Ч.20 (3345) 31.10.2015) опублікована замітка учасниці міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація» (6-8 жовтня, НБУВ, м. Київ) Ольги Керзюк (Британська бібліотека).
Київські зустрічі
Цієї осені я мала нагоду взяти участь у міжнародній науковій конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація», що проходила 6-8 жовтня у Національній бібліотеці України імені Вернадського. Бібліотекарі з різних міст України, а також іноземні гості (з Білорусі, Молдови, Киргизстану, Данії та Великої Британії) упродовж трьох днів обговорили злободенні питання життя бібліотек в Україні і світі та їх подальше виживання і функціонування в нових умовах. Репортаж про конференцію можна переглянути на сайті: http://www.nas.gov.ua/text/pdfNews/NBUV_conference_oct2015_results.pdf.
Я мала можливість виголосити доповідь «Ефективна організація і використання ресурсів Британської бібліотеки у співпраці з партнерами (на прикладі відділу Європейських та Американських студій») у секції «Організація ресурсів наукової бібліотеки». Частина матеріалів конференції вже опублікована у двотомнику «Бібліотека. Наука. Комунікація» (Київ, 2015).
Бібліотеки України мають багато проблем, в першу чергу – фінансових. З подивом дізналася, що від 2008 року вони не можуть оновлювати комп’ютери, котрі вважаются «офісним спорядженням» і на які існує мораторій на закупівлю для державних установ. Багато часу на секції було приділено питанням переходу бібліотек України на нову систему каталогізації RDA (в перекладі «Опис та Доступ до Ресурсу»), котру вже освоїли провідні бібліотеки світу, а інші поступово переходять на неї. В Україні наразі ще йде початкова праця щодо перекладу 1000-сторінкового підручника для каталогізаторів та дискусії як саме перекласти складні терміни. Британська бібліотека перейшла на нову систему в 2013 році.
Багато говорилося і про Проєкт нової стратегії розвитку бібліотек України до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України», котру бібліотекарі України обговорювали упродовж минулого року. Проєкт стратегії опублікований на сайті Міністерства культури України: http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/articleart_id=244956883&cat_id=244909847
Стратегія Британської бібліотеки вироблена до 2023 року (ювілейного року, коли святкуватиметься 50-ліття бібліотеки як незалежної організації. З нею усі бажаючі можуть ознайомитися на сайті бібліотеки). Детальніше про підсумки роботи київської конференції читайте на сайті бібліотеки імені Вернадського: http://www.nbuv.gov.ua/node/2497
Під час мого короткого побуту у Києві я мала нагоду відвідати також Парламентську бібліотеку України і передати у Відділ комплектування іноземною літературою чудовий каталог виставки про Маґну Карту. Рекомендую відвідати музей Івана Гончара в Києві (http://honchar.org.ua), а також два музеї Тараса Шевченка. В Інституті проблем сучасного мистецтва Академії наук України я познайомилася з дуже цікавими виданнями цієї наукової установи. Деякі з них вже є в книгозбірні Британської бібліотеки, інші чекають на опрацювання, ще інші – на доставку. Усім мистецтвознавцям раджу заглянути на сайт Інституту (опис індивідуальних монографій на теми мистецтва: http://www.mari.kiev.ua/05.htm).
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах