Таблиці УДК

Дата події: 
10 Квітень 2017

 

Наукова бібліотека Академії фінансового управління звертається до вас з проханням надати ссилку на таблиці УДК з усіма змінами по теперешній час. Ми звертались до Книжкової палати України, нам була надана ссилка на скорочений варіант таблиць. Прошу роз'яснити, чи можна ними користуватися для повноцінної класифікації наукових статей. Бажано отримати друковане видання, тому що ними зручно користуватись науковцям старшого віку.

На Ваш запит від 15.03.2017 р. повідомляємо, що Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського працює за таблицями ББК. Друковане видання таблиць УДК надається користувачам у читальному залі відділу бібліотекознавства НБУВ. Ваша бібліотека може зробити в НБУВ паперову копію УДК, зокрема, тематичних розділів, необхідних для роботи Вашим науковцям.  

У 2007 р. Книжковою палатою України ім. І. Федорова здійснено видання таблиць УДК і АПП тиражем 1000 примірників. Таблиці УДК поширювались по бібліотекам безкоштовно. Крім друкованого видання було розроблено і випущено україномовне електронне видання УДК на компакт-диску, що дозволяє сформувати індекс будь-якої складності.

Щодо забезпечення бібліотек примірниками УДК, то повне видання таблиць УДК необхідно лише бібліотекам з великим фондом, від національних до обласних наукових. Усі інші, а це переважна більшість бібліотек можуть використовувати скорочені таблиці УДК, розміщені на веб-сайті  Консорціума Універсальної десяткової класифікації.

Щороку Книжкова палата України проводить низку науково-практичних семінарів, як на базі установи, так і в бібліотеках, що є методичними центрами для своєї галузі. Мате Для бібліотек науково-дослідних установ  семінари проводяться щорічно в листопаді  місяці. Пропонуємо Вам брати участь у роботі семінарів та подавати до Книжкової палати запитання з складних випадків індексування.