Павленко Євген Анатолійович

Дмитро Малаков
Підрозділ НБУВ: 
Відділ науково-бібліографічної інформації

Співробітники та читачі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ) щиро дякують знаному українському літературознавцю Євгену Павленку, який передав до фондів НБУВ книгу-фотоальбом «Весла і колеса киян Подборських» Дмитра Малакова – відомого дослідника київської старовини, насамперед архітектури Києва, автора сотень публікацій і більш ніж 40 видань з краєзнавства української столиці.

Малаков Д. Весла і колеса киян Подборських / Дмитро Малаков. – Київ : Київ-Париж-Дакар, 2018. – 168 с.

Фотоальбом «Весла і Колеса» киян Подборських» висвітлює історію зародження в Києві й Україні такого виду спорту як вітрильництво, автомобільної справи та виникнення спортивної спільноти. Головними діючими особами видання є останні київські представники старовинної української шляхетської родини гербу «Сас» – брати Іван та Павло Подборські – учасники київського яхт-клубу та клубу київських автомобілістів.

У фотоальбомі представлено світлини із зображенням яхт, човнів, катерів і байдарок, вітрильників та їх власників, гребних перегонів, рядових матросів, механіків, простих служників та їхніх родин. Читач побачить карти яхт-клубу, нагороди переможців змагань, унікальні зниклі споруди, костюми киян, та ландшафт тієї, давно минулої епохи. Особливий інтерес викликає розділ про епоху Київського автоклубу початку ХХ ст. із зображеннями у Києві перших автомобілів іноземних компаній: «Де Діон Бутонів», «Брезе», «Берліе» та «Олдсмобілів». Ці світлини демонструють той неповторний дух пригод і подорожей, коли автомобіль був молодим, а керування ним вимагало чималих навичок.

Книга «Весла і колеса киян Подборських», видавництва «Київ-Париж-Дакар», була номінована на ХХ Всеукраїнському рейтингу «Книжка року» у розділі «Краєзнавство».

Дарувальник: 
Павленко Є. А.
Подаровані книги: 
Весла і колеса киян Подборських / Дмитро Малаков
Додаткові матеріали: