Львівське видавництво Старого Лева, офіс «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО»

Підрозділ НБУВ: 
Відділ науково-бібліографічної інформації

Співробітники офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», в особі Олесі Семашко, подарували Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського ілюстрований художньо-енциклопедичний путівник «Львів – місто натхнення. Література».

Львів – місто натхнення. Література : іл. худож.-енциклопед. путівник / упоряд. Ольга Муха ; [іл. Насті Сидоряки]. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. 435, [4] с. : іл.

Ця книжка – унікальний формат путівника, реального й уявного як сама література. Під однією обкладинкою зібрано авторські тексти про Львів, короткі довідки про тих, хто творив і досі творить літературний терен міста – письменників, перекладачів та літературознавців з різних епох та культур, а також локації, де відбуваються найцікавіші довкололітературні події.

Видання вміщує художню й публіцистичну есеїстику, відкриває нові та пригадує забуті імена письменників, поетів та видавців, які жили у Львові чи були пов’язані з ним. Останній розділ книги особливо цікавий, бо він розкриває зародження нового міста, де відбуваються творчі зустрічі, презентації, дискусії – усе, що наповнює літературою міський простір. Подано інформацію про видавництва, книгарні, бібліотеки, музеї, літературні майданчики Львова, з історією їх заснування, цікавими фактами та адресами.

Львів – місто ідей і творчих ініціатив. Водночас – це культурний міст між Україною та Європою. Перше українське місто, що отримало титул «Місто літератури ЮНЕСКО» (грудень 2015 р.) та увійшло до світової Мережі креативних міст ЮНЕСКО. Це надасть Львову значення літературно-мистецького центру і зробить його присутнім не лише на туристичних мапах і путівниках, але й у думках і серцях багатьох прихильників літературного слова.

Колектив бібліотеки і читачі висловлюють щиру подяку дарувальникам за цінний подарунок.

Дарувальник: 
Семашко Олеся
Подаровані книги: