Погорецький Володимир Антонович

Золота Пектораль
Підрозділ НБУВ: 
Відділ науково-бібліографічної інформації

Головний редактор літературно-мистецького та громадсько-публіцистичного журналу «Золота пектораль», кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, автор та упорядник поетичних і прозових книжок, член Національної спілки письменників, член Національної спілки журналістів України Володимир Антонович Погорецький поповнив фонди Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського низкою номерів літературно-мистецького та громадсько-публіцистичного часопису «ПЕКТОРАЛЬ» та книжковими виданнями. Журнал «Пектораль» започатковано Тернопільською обласною організацією Національної спілки письменників України.

 «Золота пектораль – не провінційний журнал ні за рівнем, ні за наповненістю. Він зібрав найкраще, що є в Україні, хоч не орієнтується на певний напрям, течію. Автуру обираємо з тих, хто може запропонувати твір, цікавий широкому колу читачів. Хто допомагає творити журнал? Велика пекторалівська родина письменники, поети, художники, перекладачі, публіцисти… Журнал підтримують місцеві меценати», – говорить Володимир Погорецький.

Серед членів редколегії – знані українські письменники і поети: Михайло Слабошпицький, Тарас Федюк, Павло Гірник, Євген Баран, Мирослав Дочинець, Ігор Павлюк, Теодозія Зарівна, Маріанна Кіяновська, Леся Мудрак, Степан Процюк, Борис Щавурський, Йосип Свіжак та багато інших. На сторінках часопису представлено твори Марії Матіос, Тараса Федюка, Василя Слапчука, Людмили Таран, Мирослава Дочинця та багатьох інших талановитих авторів.

 

До фондів НБУВ надійшли наступні журнали:

Пектораль. – 2008. – № 1/2 (2–3).
Золота Пектораль. – 2008. – № 3/4 (4–5).
Золота Пектораль. – 2009. – № 1/2 (6–7).
Золота Пектораль. – 2010. – № 1/2 (10–11).
Золота Пектораль. – 2011. – № 1/2 (14–15).
Золота Пектораль. – 2012. – № 1/2 (18–19).
Золота Пектораль плюс. – 2013. – літо–осінь.
Золота Пектораль. – 2013. – № 3 (24).
Золота Пектораль. – 2014. – № 1/2 (25–26).
Золота Пектораль плюс. – 2015.
Золота Пектораль. – 2016. – № 2 (34).
Золота Пектораль. – 2017. – №№ 1/2 (37–38) ; 3/4 (39–40).
Золота Пектораль. – 2018. – №№ 1 (41) ; 2/3 (42–43) ; 4 (44).
Золота Пектораль. – 2019. – № 1 (45).

 

Книжкові видання видавництва «Золота Пектораль»:

Говорить Євген Баран …: Щоденникові медитації, афоризми. – Чортків : Золота Пектораль, 2018. 159 c.

У книзі відомого критика, літературознавця, есеїста, заслуженого працівника культури України, автора більше десяти книг, Євгена Барана порушуються запитання, на які нема однозначних відповідей. Намагання вийти за рамки літератури приводить автора у коло тієї ж літератури. Сенс питання для нього полягає у постійній потребі запитань.

Книга побудована у вигляді коротких висловлювань від імені автора, його роздумів про різні події та книжкові видання.

 

Дячун В. К. … І сезон в раю / Володимир Дячун. – [Чортків] : Золота Пектораль, 2019. 158 c.

«Випадає доля, інколи, пережити на заробітках цілий «сезон» в іншій країні (тривало – сумірно із часом якоїсь чергової світової війни!), аби приглушено вигукнути (а чи ж не вишептати в душі?) давні поетичні ремінісценції – не треба раю, дайте вітчизну… мою… так, Вітчизну Раю, в якій віднайдено родинні початки й кінці і – над тобою дбайливо й ніжно схиляються рідні тіні…», – мовлено в анотації до книжки.

Автору поетичної збірки випадає саме така доля. Переживши свою особисту, «світову війну» на заробітчанській чужині і повернувшись на вітчизну, він намагається віднайти свої родинні початки й кінці, доторкнутись рідних тіней…

 

Кіяновська М. Гематомагавафа: живі перетворення : поезія / Маріанна Кіяновська. – Чортків : Золота Пектораль, 2018. – 143 с.

Ця збірка поетичних творів української поетеси, прозаїка, перекладача, літературного критика та дослідника літератури, члена Національної спілки письменників України Маріанни Кіяновської увійшла до рейтингу, як одна з кращих видань 2018 року в номінації «Українська поезія» серед книг, які з’явилися друком у вітчизняних видавництвах. До нової книжки увійшли зовсім нові вірші. Це поезія, пов’язана з подіями, які відбуваються сьогодні. Написи на стінах, розмови з друзями, візіонерські одкровення, трохи чуда і радості й дуже багато любові – такими є живі перетворення голосу. Таким є життя – «відразу у всіх світах».

 

Павлюк І. Мезозой : роман / Ігор Павлюк. Чортків : Золота Пектораль, 2018. 287, [1] с.

Це твір, пронизаний променем часу. Підкорити час, тобто усвідомити своє людське призначення, що споріднює з усім живим у Всесвіті є справжнім завданням митця.

У центрі подій виступає головний герой роману Андрій Наюк, який переживає велику кількість подій та змін у житті за невеликий відрізок часу, шукаючи сенс життя та Бога.

 

Фарина І. Любов у негоду : роман / Ігор Фарина ; ред. Б. Мельничук. – [Чортків] : Золота Пектораль, 2019. 95 c.

Цей твір виріс із хроніки, епопеї, пригодницького роману та інших жанрів. Він охоплює події від Першої світової війни до 50-х років ХХ століття. Усі герої Ігоря Фарини – заручники цього занепалого світу, насиченого подіями Першої світової війни, більшовицької революції, здобуття Польщею своєї незалежності, проголошення формальної незалежності України, німецької, польської, більшовицької окупацій українських земель, ворожнечею. Вони – сильні і цільні особистості, але в силу історичних обставин потрапили в ситуацію розладу із життям, не здатні зігнутися і відступитися, а тому приречені на страждання і смерть. Їхній шлях – це спроба духовно звільнитися від цього грішного світу, його смертей, тиранії, переслідувань, убивств з політичних мотивів, голодомору, насилля, злих пристрастей. Автор переконливо показує, наскільки людина є скутою у безвихідному колі гріха і зла. Водночас у романі показано інший світ, гармонійний, досконалий, у якому не буде місця війні, насильству, пригніченню і приниженню особистості, а буде віра у людину, мужню і вірну собі навіть на порозі неминучої поразки; людину, що здатна перемогти себе, недосконалий світ і вийти із стану детермінованості.

 

Колектив бібліотеки і читачі висловлюють щиру подяку дарувальнику за цінний подарунок.

 

Дарувальник: 
Погорецький В. А.
Подаровані книги: 
Золота Пектораль
Говорить Євген Баран …: щоденникові медитації, афоризми
Дячун В. К. … І сезон в раю
Кіяновська М. Гематомагавафа: живі перетворення : поезія
Павлюк І. Мезозой : роман
Фарина І. Любов у негоду : роман
Додаткові матеріали: