Інститут фізіології рослин і генетики НАН України був заснований у 1946 р. і є провідною науково-дослідною установою, в якій учені виконують широкий спектр важливих фундаментальних і прикладних досліджень з фізіології, генетики і селекції рослин.
Характерною особливістю діяльності науковців Інституту є не лише широке охоплення наукових проблем, а й практична їх спрямованість. Їх наукові роботи органічно поєднують фундаментальні дослідження з вирішенням актуальних прикладних задач державного значення. За роки наполегливої праці створено унікальні форми рослин, що ознаменувало розвиток окремих напрямів генетико-селекційних досліджень, створення ефективних біотехнологій та біологічно активних препаратів.
Науковцями Інституту налагоджено промислове виробництво і масштабне застосування мінеральних добрив із мікроелементами. Вперше в світі у співавторстві з Інститутом цукрових буряків НААН України було відкрито явище однонасінності цукрових буряків, використання якого в селекції започаткувало еру індустріальних технологій вирощування буряків. Із року в рік зростає впровадження нових сортів та гібридів селекції Інституту, мінеральних і бактеріальних добрив, комплексів гербіцидів.
Співробітники Інституту в творчій співдружності з установами НААН України розробили і впровадили у виробництво екологічно чисту технологію отримання рослинного білка на основі використання симбіотичної взаємодії високоефективних мікроорганізмів-азотфіксаторів із сучасними сортами бобових рослин. Економічний ефект від її застосування становить понад 1 млрд грн на рік.
Основними напрямами наукових досліджень генетичних підрозділів Інституту є генетика і селекція рослин, експериментальний мутагенез, генетична інженерія, біотехнологія, фізіологічна генетика. Головною метою цих досліджень було і залишається генетичне поліпшення найважливіших для України сільськогосподарських культур – пшениці та кукурудзи.
Виставка підготовлена ВІдділом соціокультурної діяльності.
Долучення | Розмір |
---|---|
Презентація виставки | 4.42 МБ |
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах