150 років із часу заснування у Львові Наукового товариства імені Шевченка

Наукове товариство імені Шевченка ( НТШ) — всесвітня українська академічна організація, багатопрофільна академія наук українського народу. Рушійна сила формування та розвитку української науки кінця ХІХ — першої половини XX ст.

     Це перша українська національна академія наук створена в 1873 р. у Львові подвижниками відродження Сходу і Заходу України, розшматованої на той час двома імперіями – Росією та Австро-Угоршиною. Об’єктивні передумови для виникнення Товариства в столиці Галичини створював  стимульований Шевченковою духовною спадщиною поступ українського національного відродження за обставин заборон українського розвитку на теренах царської Росії (зокрема після Валуєвського циркуляру 1863 р.)та більш ліберальне ставлення до українства в Австро-Угорській імперії.

   До 150 річчя заснування Наукового товариства ім. Шевченка у Львові  відділом соціокультурної діяльності підготовлено електронну та книжкову тематичні виставки .

   До  виставок увійшло більше ніж 100 видань товариства виданих як в Україні так і за її межами. Виставки містять, як книжкові так і багато періодичних видань, також представлені  праці різних секцій товариства – записки, збірники, хроніки  тощо, починаючи з кінця ХІХст. Представлені також  видання різних осередків товариства , як в Україні так і за кордоном.

Додаткові матеріали: 
ДолученняРозмір
PDF icon презентація виставки9.55 МБ