Черкащина - Регіональна історія України

Книжкова виставка з фондів НБУВ в якій представлено 167 книжок.
Черкащина — край, де зароджувалася Україна як держава. Були часи, коли українців називали черкасами (черкаськими людьми). Саме тут близько шести тисяч років тому набула поширення всесвітньовідома трипільська культура — одне із найбільш яскравих явищ стародав ньої історії Європи. Як стверджують дослід ники, на території між Дніпром та Ірдинню розташовувалася стародавня країна Артанія, про яку історик Геродот згадував, що її про тяжність «становила тридцять три дні шляху».

Черкащина – центр України  не  лише  в  географічному розумінні.  Це  серце  нашої  держави, її  духовний  осередок.   На  просторах Черкаського  краю  творилась  велика  і  славна  історія.  Усе чим щедра   і   славна  українська  земля: могутні  ліси   і  просторі  степи, зелені пагорби  і  пшеничні  поля,  широкий  розлив Дніпра  і  задумлива  блакить  мальовничих  озер -  здається  все  зійшлось  на  благодатній  черкаській  землі.  Багатий  цей  край  на  повноводні річки, і  на  родючі  землі, і  на  безцінні скарби надр, але  найбільший  скарб  його  люди, вмілі  в невтомній  праці,  хоробрі  в  бою.
Споконвіків  надихав наш край  співців і літописців своєю красою, своїм багатством, мужністю, мудрістю людей.
І закарбувалися  їхні помисли й почуття  на сторінках літописних зводів, у піснях та думах, у численних переказах і легендах. Скільки пісень складено, скільки захоплених слів сказано про неповторну красу мальовничого куточка в серці України. Краса цієї благодатної землі знайшла відтворення і на полотнах художників, і на сторінках відомих літературних творів, і в стрічках кінематографістів.
Більше ніж сім століть пронеслися над Черкасами, цим містом, що возвеличується на Дніпрових кручах. Але, милуючись широкими, рівними, наче стріли, вулицями міста, що потопають в буйній зелені, хто назве Черкаси старими?
Міста, як люди: у них своє дитинство, свій вік, своя мудрість. Більше ніж сім століть пронеслися над цим містом, що возвеличується на Дніпрових кручах. Це мальовниче місто розкинулося на правому березі Дніпра. Дата заснування відноситься до 80-х років XIII століття.
Черкащина є регіоном з багатою історією. Численні яскраві історичні події та видатні особистості прикрашають літопис регіону. Самі за себе говорять міста області, що в різні часи відігравали значущу роль в історичних подіях та першими на території Черкащини здобули магдебурзьке право: Корсунь, Чигирин, Канів. Черкащина була і форпостом будування козацької держави на чолі з гетьманом Хмельницьким, і центром гайдамацького повстання під назвою Коліївщина, яке очолили Іван Гонта, Максим Залізняк та Сава Чалий, й ідейною батьківщиною декабристського руху в Україні. На Черкащині народився Тарас Григорович Шевченко. Вже будучи широко відомим, великий Кобзар не раз приїжджав до себе на батьківщину.

Контактна інформація