Національна академія наук Білорусі

Національна академія наук Білорусі є вищою державною науковою організацією Республіки Білорусь.

 

Академія наук здійснює організацію та координацію фундаментальних і прикладних наукових досліджень, виконуваних усіма суб'єктами наукової діяльності, проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень і розробок пo найважливішим напрямкам природничих, технічних, гуманітарних, сoціальних наук і мистецтв в цілях отримання нових знань про людину, суспільство, природу і штучно створених об'єктах, збільшення науково-технічного, інтелектуального і духовного потенціалу Республіки Білорусь.

Національна академія наук Білорусі була створена на базі науково-дослідної і культурно-громадської установи республіки - Інституту білоруської культури (1922-1928), який був реорганізований в Академію наук постановою Центрального Виконавчого Комітету та Ради Народних Комісарів УРСР від 13 жовтня 1928 року. З самого початку Академія наук стала провідним науковим центром, що впливає на економічний, технологічний, соціальний та культурний розвиток Білорусі.

Діяльність Академії наук здійснюється на основі поєднання державного регулювання наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності з творчою ініціативою наукових колективів, свободою наукового пошуку з метою забезпечення ефективного виконання поставлених перед Академією наук завдань. НАН Білорусі концентрує свій науково-технічний потенціал у вирішенні найбільш важливих загальнонаціональних завдань в рамках державних пріоритетів науково-технічної та наукової діяльності. Фінансування таких наукових досліджень і розробок здійснюється за рахунок коштів республіканського бюджету.
 

Контактна інформація