Електронна книжкова виставка представлена новими довідковими і бібліографічними виданнями, які надійшли до фонду Відділу довідково-бібліографічного обслуговування Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. З книгами можна ознайомитися у читальному залі відділу (кімн. 203).
Загальнонаукові та міждисциплінарні знання
1. Березуцький В. В. Тлумачний словник нормативних термінів із
дисципліни «Безпека життєдіяльності» : навч. посіб. / В. В. Березуцький, Л. А. Васьковець. – Харків : Підручник НТУ «ХПІ», 2013. – 88 с. – Бібліогр. : с. 85–87.
У словнику подано терміни і поняття, що утворюють цілісну термінологічну систему, яка охоплює як загальні так і ключові поняття, необхідні для розуміння взаємозв’язків у системі «людина – життєве середовище». Специфікою словника є включення термінів та визначень, які унормовані чинними в Україні державними, міжнародними стандартами та іншими нормативними документами і є обов’язковими для використання у навчальній і професійній діяльності.
У додатках вміщено таблиці з показниками високотоксичних і токсичних речовин та високотоксичних речовин для водних організмів.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва773747
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: А7я2 Б48
Природничі науки вцілому
2. Природа і природні ресурси Херсонщини : реком. покажч. / упоряд.: Л. В. Корж, В. Ю. Штуріна ; ред. Н. А. Арустамова ; бібліогр. ред. Л. С. Воїнова ; Херсон. держ. ун-т. – Херсон, 2013. – 48 с.
За своїми природними та кліматичними умовами Херсонщина належить до тих територій світу, що мають великий природно-ресурсний потенціал. Саме тому упродовж багатьох десятиліть вона є визначною здравницею і має унікальні можливості для розвитку туризму. Матеріали у виданні згруповано за тематичними розділами, які висвітлюють питання екології, охорони природи та раціонального природокористування, природно-заповідного фонду Херсонщини, туризму. Довідково-пошуковий апарат містить іменний покажчик.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Р125127
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Б1(4УК)я1 П77
Науки про Землю
3. Справочник по геологии / В. О. Соловьев, С. В. Кривуля, В. А. Терещенко [и др.]. – Харьков : Колорит, 2013. – 328 с.
У виданні розглядається історія та основні проблеми розвитку геологічних наук. Наведено короткі відомості з усіх основних розділів цього напряму наук про Землю – динамічної, структурної, історичної, регіональної, інженерної, екологічної геології, а також інформацію щодо речовин земної кори, геотектоніки, гідрогеології, корисних копалин, геології нафти і газу. Довідковий апарат включає список використаних джерел.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва774192
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Д3/5я2 С74
Технологія металів. Машинобудування. Приладобудування
4. Яковлев И. В. Сварка металлов взрывом : аннот. библиогр. указ. отечеств. и зарубеж. работ за 50 лет / И. В. Яковлев, В. В. Пай ; отв. ред. В. М. Титов ; Рос. акад. наук, Сиб. отд-ние, ин-т гидродинамики им. М. А. Лаврентьева. – Новосибирск, 2013. – 565 с.
У покажчику представлено 2230 публікацій російських та зарубіжних авторів за всю п’ятидесятирічну історію досліджень у зварюванні металів вибухом та 32 монографії щодо зварювання вибухом. Включено публікації науковців Інституту електрозварювання Академії наук УРСР, Дніпропетровського гірничого інституту, Харківського авіаційного інституту. Бібліографічні записи подано за розділами, а у кожному розділі – за хронологією виходу публікацій.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс56754
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: К5/8я1 Я47
Транспорт
5. Володимир Павлович Горбулін / Нац. акад. наук України. – Київ : Академперіодика, 2013. – 126 с. : іл. – (Бібліографія вчених України).
Висвітлено основні етапи життя, наукової, науково-організаційної, політичної та громадсько-політичної діяльності відомого вченого, доктора технічних наук, професора, академіка НАН України, лауреата Державних премій СРСР і України, премії НАН України імені М. К. Янгеля, члена Президії НАН України В. П. Горбуліна.
Наукові інтереси В. П. Горбуліна охоплюють різноманітні питання у галузі проектування, створення та експлуатації складних технічних систем, зокрема зразків ракетно-космічної техніки. Широко відомий вклад ученого в розробку теоретично-методологічних засад стратегічної безпеки держави.
З призначенням В. П. Горбуліна Секретарем Ради національної безпеки і оборони України в 1994 р., ця державна інституція стала центром формування та контролю за реалізацією стратегії і тактики України в галузі внутрішньої та зовнішньої політики.
Довідковий апарат видання включає хронологічний покажчик наукових праць вченого, в тому числі виконаних за участю та загальною редакцією В. П. Горбуліна, покажчики науково-популярних видань та публіцистики, літературу про життєвий шлях та громадську діяльність.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва773134
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: д Г67
Охорона здоров’я. Медичні науки
6. Енциклопедичний тлумачний словник фармацевтичних термінів : укр.-лат.-рос.-англ. / за ред. В. П. Черниха ; уклад.: І. М. Перцев, Є. І. Світлична, А. О. Рубан [та ін.] ; рец.: Т. Г. Калинюк, Р. С. Коритнюк, А. В. Кабачна, В. М. Толочко ; Нац. фармацевт. ун-т. – Вінниця : Нова книга, 2014. – 824 с.
Професійне вивчення, упорядкування, уніфікація та стандартизація фармацевтичної термінології є необхідністю, визначеною багатьма вітчизняними та іноземними науковцями фармацевтичної галузі. Це перший чотирьохмовний тлумачний словник фармацевтичних термінів, де поняття адаптовано до термінології європейських країн та рекомендацій ВООЗ. Видання енциклопедичного характеру, включає терміни, які широко вживаються у фармації та в дисциплінах, що вивчаються за програмою «Фармація».
Науково-пошуковий апарат словника містить український, латинський, російський та англійський алфавіти, умовні скорочення, структуру, принципи побудови та правила користування словником, перелік греко-латинських словотвірних елементів; у додатку – перелік лікарських форм фармацевтичних препаратів.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс56731
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Р11/36я2 Е64
Історія. Історичні науки
7. Звід пам’яток історії та культури України : Полтавська область. Семенівський район / редкол.: Ю. В. Волошин, А. М. Киридон, В. В. Кривошея [та ін.] ; авт. ст.: В. А. Андрієць, Є. П. Бутенко, Г. В. Василенко [та ін.] ; Полтав. краєзнав. музей. – Полтава : АСМІ, 2013. – 396 с. : іл. – ( Звід пам’яток історії та культури України).
Видання продовжує серію публікацій матеріалів до «Зводу пам’яток історії та культури України», що знаходяться на території Полтавської області. Випуск присвячено пам’яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, які розташовані на території Семенівського району Полтавської області. Перша частина довідника висвітлює об’єкти, що мають загальнодержавне значення, друга – пам’ятки місцевого значення. Наприклад: Нижньосульський національний природний парк, ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Сулинський», пам’ятка садово-паркового мистецтва «Парк Криворудський» тощо.
Довідковий апарат видання складають список використаних джерел та літератури, список скорочень, покажчики пам’яток історії та культури Семенівського району, імен та географічних назв.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс56469
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т3(4УК-ПОЛ)я2 З-43
8. Кустов В. С. Новейшая история тайных и закрытых обществ Украины II пол. ХХ – нач. ХХІ в. в фактах, документах, фотографиях / В. С. Кустов. – Киев : Геопринт, 2013. – 156 с. : іл.
Книгу присвячено історії таємних, закритих і напівзакритих товариств України ІІ пол. ХХ – поч. ХХІ ст.: езотеричних, магічних і світських орденів, елітарних клубів та окультних асоціацій. Серед них: Орден Східних Тамплієрів, Орден Розенкрейцерів, Мальтійський Орден, Орден Святого Станіслава, Суфійський Орден, Студентський клуб «Гамільтоніан», Ложа/Клуб «Бней-Бріт», «Чорний замок» в Бортничах та ін.
Пошуковий апарат включає перелік джерел, іменний та предметний покажчики.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва773514
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т3(4УК)6я2 К-94
9. Туркевич В. Малознані українські історичні терміни, слова та словосполучення : тлумач. слов. / В. Туркевич. – Київ : Сучасність, 2013. – 135 с.
До словника включено українські історичні терміни, слова та словосполучення з літописів, церковної, світської літератури та офіційних документів Х–ХІХ століть. До малознаної української лексичної групи входять слова іншомовного походження, здебільшого грецькі, тюркські, польські, латинські, татарські, що використовувалися в давньоруських і козацьких літописах; слова, які зникають з обігу та окремі власні назви, які набули значення історичних термінів.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва775869
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т1(4УК)я2 Т88
10. Федака С. Д. Ужгород : роки і люди : хронолог. і біобібліогр. довід. / С. Д. Федака. – Ужгород : Ліра, 2013. – 248 с.
У довіднику, приуроченому 1120-річчю Ужгорода, подано максимально детальну хронологію історії міста та інформацію про всіх діячів, чиїми іменами названо міські вулиці та площі. Особливу увагу звернуто на зв’язок більшості постатей з містом чи областю. До біографічних довідок додаються списки рекомендованої літератури для повнішого ознайомлення з відповідними персоналіями. Допоміжний апарат містить список скорочень.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва776387
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т3(4УК-ЗАК)д.я2 Ф32
Держава і право. Юридичні науки
11. Довідник з європейської інтеграції. 2-ге вид., переробл. і допов. / кол. авт.: О. Б. Чернега (ред.), Ю. Г. Бочарова, Г. О. Горіна [та ін.] ; рец.: А. Г. Семенов, Л. В. Фролова – Донецьк : Східний видавничий дім, 2013. – 460 с.
У виданні подано основні терміни та поняття, які стосуються історії, сучасної організації та інституційної еволюції Європейського Союзу. Розглянуто всі акти, що закладають правове підґрунтя об’єднаної Європи. Висвітлено основні напрями політики Європейської Спільноти та взаємовідносини між Україною та Європейським Союзом.
Довідник складається зі вступу, глосарію основних термінів українською та англійською мовами, довідкової інформації щодо коректності перекладу та написання основних термінів з європейської інтеграції.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва778133
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Х91я2 Д58
12. Перелік тем дисертаційних досліджень з проблем держави і права (затверджених у 2013 р.) : розглянуті та схвалені від-нями Нац. акад. прав. наук України / упоряд.: Д. В. Лук’янов, Н. І. Карпенко. – Харків : Право, 2014. – 300 с.
Видання започатковано Національною академією правових наук України у 1995 році на виконання її статутних завдань щодо здійснення координації визначення тематики дисертаційних досліджень, які виконуються в Україні у галузі держави і права. Ця праця є вісімнадцятим довідковим виданням даного напряму.
До переліку включено теми докторських та кандидатських дисертацій, які були затверджені вченими радами вищих юридичних закладів освіти, юридичних факультетів та науково-дослідних установ юридичного профілю упродовж 2013 року.
Теми дисертаційних досліджень розміщено відповідно до номенклатури спеціальностей «Юридичні науки». Вказано тему дисертації, виконавця, наукового керівника, наукову установу, в якій виконується робота та дату затвердження теми дисертаційного дослідження. Теми дисертаційних досліджень подано із збереженням їх мовностилістичних особливостей у послідовності затвердження вченими радами відповідних закладів і установ.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва778142
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Х8(4УК)я1 П27
Культура. Наука. Освіта
13. Естетичні та етичні основи розвитку педагогічної майстерності викладачів вищих педагогічних навчальних закладів : бібліогр. покажч. / упоряд. Л. Н. Штома ; наук. ред. І. А. Зязюн ; бібліогр. ред. Л. Н. Штома ; рец.: М. М. Солдатенко, М. П. Лещенко ; Нац. акад. пед. наук України, Ін.-т пед. освіти і освіти дорослих. – Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2013. – 150 с.
Представлено бібліографію філософських, психологічних і педагогічних праць з проблем теорії та історії педагогічної майстерності, педагогічної естетики та етики, психопедагогіки, професійного і особистісного розвитку вчителя й викладача вищого педагогічного навчального закладу. Науково-довідковий апарат включає іменний покажчик. У додатку – перелік бібліографічних покажчиків – науковий доробок бібліотеки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва775767
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ч48я1 Е86
14. Музеєзнавство: словник базових термінів : наук.-довід. вид. / уклад.-упоряд. Л. М. Міненко ; за ред. В. В. Карпова ; Нац. військ.-іст. музей України. – Київ : Фенікс, 2013. – 152 с.
Словник знайомить з основними термінами у галузі музеєзнавства. Матеріал подано відповідно до класифікації музейної діяльності: загальні терміни і поняття музеєзнавства, науково-дослідна, культурно-освітня робота, експозиційна діяльність, екскурсійна робота, фондова та видавнича діяльність і адміністративно-господарська робота музеїв. Включено найбільш уживані терміни та їхні синоніми, що характеризують зміст музейної діяльності. Допоміжний апарат містить список використаних джерел та термінологічний покажчик.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва774056
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ч77я2 М90
15. Цибань В. О. Нагороди Національної академії наук України / В. О. Цибань. – 2-ге вид. – Київ : Академперіодика, 2013. – 496 с.
У книзі узагальнено інформацію про нагороди, премії і відзнаки, запроваджені Національною академією наук України протягом її існування, подано короткі історичні відомості про життєвий шлях, наукові та творчі здобутки, нагороди видатних учених України, імена яких носять премії. Серед них Золота медаль імені В. І. Вернадського, Премії імені видатних учених України, Премії для молодих учених і студентів вищих навчальних закладів, відзнаки, звання «Почесний доктор Національної академії наук України». У додатках вміщено постанови органів державної влади і управління, Президії НАН України про заснування нагород, премій та відзнак з їх описами та переліки лауреатів премій імені видатних учених України (1940–2013 рр.) і премій за кращу наукову роботу серед молодих учених і студентів вищих навчальних закладів (1975–2013 рр.)
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс57143
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ч216(4УК)27я2 Ц56
Філологічні науки. Художня література
16. Степаненко М. І. Літературні, літературно-мистецькі премії в Україні / М. І. Степаненко. – Полтава : ПП Шевченко Р. В., 2014. – 498 с.
У виданні зібрано і систематизовано інформацію про літературні, літературно-мистецькі премії міжнародного, всеукраїнського, республіканського, обласного, районного, міського, сільського та інших рівнів. Подано відомості про мету, дату заснування премії, критерії присудження та номінації. Наприклад, найпрестижніша творча відзнака – Національна премія України імені Тараса Шевченка, затверджена Указом Президента України у 1999 році, присуджується провідним діячам культури, літератури та мистецтва за високохудожні твори, які визнано та високо оцінено громадськістю. Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Олеся Гончара заснована у 1997 році Кабінетом Міністрів України, Міністерством культури та мистецтв, Державним комітетом у справах національностей та міграції, Національною спілкою письменників України для відзначення українських письменників і митців за визначні здобутки в українській літературі. Премію імені Володимира Вернадського, започатковану Фондом інтелектуальної співпраці «Україна – ХХІ століття» у 1999 році, присуджують за визначний інтелектуальний внесок у соціально-економічний та духовний розвиток України. Районна мистецька премія «Юний віртуоз» імені Порфирія Батюка заснована у 2004 році Зіньківською міською радою Полтавської області та Зіньківською дитячою музичною школою. Премією відзначають юних вихованців музичної школи, які досягли значних успіхів у виконавській майстерності на музичних інструментах.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва776656
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ш5 (4УК)п7я2 С79
17. Ступінська Г. Ф. Фразеологічний словник лемківських говірок / Г. Ф. Ступінська, Я. В. Битківська. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2013. – 464 с.
У словнику представлено зібрання фразеології одного з архаїчних говорів карпатської групи південно-західного наріччя. Обсяг лексикографічної праці – 2600 фразеологічних одиниць лемківських говірок, значення яких розтлумачено і 300 найбільш уживаних лемківських прислів’їв, приказок, каламбурів. Серед них такі говірки: «Муху ліпше чути», що означає – дуже тихо, «Як стоіт світ» – з давніх-давен та приказки: «Бери жену на вік єдину», «Діти родичів не вибирают», «Правдиве щестя ходит з простима хлопамы» тощо.
У додатках: покажчик фразеологізмів, алфавітний покажчик прислів’їв, приказок, каламбурів та словник малозрозумілих слів, де пояснено вузькодіалектні компоненти фразеологізмів.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва773414
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ш141.4-33я2 С88
18. Українська дитяча література : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. 2013 р. Вип. 4 / авт.-уклад. Н. В. Загайна ; Нац. б-ка України для дітей. – Київ, 2014. – 31 с.
Представлено джерела, які бібліотека одержала у ІV кварталі 2013 року. Покажчик складається з таких розділів: фольклор, твори українських письменників для дітей, історія та критика української дитячої літератури на сторінках періодичних видань, персоналії та рецензії, відгуки. Для зручності в користуванні вміщено алфавітний покажчик авторів і назв видань та список використаних періодичних видань. Додаток містить перелік посібників та підручників для школи.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ж16105
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ш8/9я1 У45
19. Т. Г. Шевченко для дітей: видання творів в Україні ( ХІХ–ХХІ ст.) : бібліогр. покажч. / уклад. О. М. Тімочка ; Нац. б-ка України для дітей. – Київ, 2013. – 36 с.
Видання приурочено до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка. Посібник містить відомості про видання творів поета для дітей в Україні упродовж ХІХ–ХХІ ст. Джерела пошуку матеріалів – фонди Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Національної бібліотеки України для дітей, Національної парламентської бібліотеки України, Національного музею Тараса Шевченка, літописи книг за 1926–2013 рр., каталог «Видання творів Тараса Шевченка та графічної Шевченкіани» Музею книги і друкарства України, електронний каталог Львівської Національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника.
Матеріал розташовано за хронологією видань, а у межах року – за абеткою назв видань. Допоміжний апарат складається з іменного покажчика, покажчиків: художників-ілюстраторів, місць видань творів, друкарень, видавничих організацій та видавництв, видавців і серій.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Р125131
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: д Ш37.99
20. Тарас Григорович Шевченко: бібліографія видань творів 1840–2014 / редкол.: О. С. Онищенко, В. І. Попик, Л. В. Беляєва [та ін.] ; авт. кол.: В. Ю. Омельчук, Л. В. Беляєва, І. Д. Войченко [та ін.] ; рец.: Л. А. Дубровіна, В. А. Широков ; Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. – Київ, 2014. – 546 с.
Бібліографію видань творів Тараса Шевченка за період з 1840 по 2014 р. підготовлено Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського до 200-літнього ювілею поета.
Матеріали розташовано за розділами: бібліографічний літопис Шевченкових видань, твори мовою оригіналу та твори в перекладах мовами народів світу. Науково-допоміжний апарат представлено системою з 11-ти покажчиків, що сприяє повнішому розкриттю змісту, зручності пошуку та користування. Серед них покажчики назв видань, іменний, редакторів та упорядників, авторів статей, приміток, коментарів, перекладачів, оформлювачів та ілюстраторів, місць видань, факсимільних репринтних видань, мов, на які перекладено твори Шевченка, хронологічний та ін.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс56759
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: д Ш37.100
Мистецтво. Мистецтвознавство
21. Тлумачний словник-довідник понять і термінів із сучасного образотворчого мистецтва / уклад. Н. Б. Середа ; рец.: Н. В. Сергеєва, Т. К. Касьян ; Черкас. нац. ун-т ім. Богдана Хмельницького. – Черкаси, 2013. – 74 с.
Важливим доповненням до вивчення сучасного образотворчого мистецтва є створення словника-довідника, який поглиблює і розширює знання з цієї дисципліни. Посібник розкриває зміст найуживаніших понять і термінів пов’язаних із сучасним образотворчим мистецтвом та сприяє отриманню досконалішого уявлення про об’єднання, групи, течії, стилі та напрями сучасного мистецтва такі як абстракціонізм, авангардизм, боді-арт, графіті, імпресіонізм, кубізм, мінімалізм, модерн, неокласицизм, раціоналізм, сюрреалізм, футуризм тощо.
Пошуковий апарат складається з предметного покажчика та переліку використаних джерел.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва771584
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Щ10я2 Т49
Література універсального змісту
22. Газети України 1951–1955 років у фондах Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадського : каталог / авт.-уклад.: О. А. Вакульчук, О. С. Залізнюк ; ред.-бібліогр.: О. О. Стиркул, І. М. Швець ; редкол.: О. С. Онищенко, Г. В. Боряк, В. М. Горовий [та ін.] ; Нац. акад. України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. – Київ : НБУВ, 2013. – 500 с.
Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського регулярно готуються до друку каталоги, що охоплюють різні історичні періоди і розкривають зміст зібрання газетної періодики за певний часовий проміжок.
Пропоноване видання є продовженням низки каталогів і містить бібліографічну інформацію про масив газетних видань, що вийшли друком у період 1951–1955 рр. У ньому подано описи 2164 газетних видань: республіканських, обласних, міських, районних, що видавалися партійними і радянськими органами, військовими, профспілковими, культурно-освітніми установами. До каталогу внесено газети Кримської області УРСР, що увійшла до складу республіки у 1954 р. Бібліографічні описи газет розташовано у алфавітному порядку назв за хронологією.
Науково-довідковий апарат містить географічний покажчик, покажчик мов та список скорочених назв установ і організацій у заголовках і підзаголовках газет. У додатку – алфавітний покажчик українських газет, що виходили за межами УРСР
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс56789
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Я171(4УК)112 Г13
23. Обмінний фонд Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського : бібліогр. покажч. / наук. ред. О. П. Бодак ; уклад.: Л. А. Пестрецова, І. О. Шульга, Т. В. Коваль [та ін.] ; бібліогр. ред. І. П. Антоненко ; Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. – Київ, 2013. – 106 с.
Покажчик є науково-інформаційним виданням, який складається з таких розділів: видання Бібліотеки за період 2000–2012 рр., що пропонуються для книгообміну; нові надходження до обмінного фонду НБУВ, одержані за цільовими програмами: «Українська книга» та «Наукова книга», передані установами, авторами, дарувальниками; видання з обмінного фонду за 2008–2012 рр., що надійшли за вищезгаданими джерелами; ретроспективний обмінний фонд за 1950–2007 рр.; видання, які розшукує Бібліотека для поповнення фондів; документи з обмінного фонду НБУВ, які пропонуються до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. У всіх розділах, крім останнього, джерела представлені за галузями знань. У додатку вміщено зразок замовлення на літературу з обмінного фонду.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ж74307
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Я181(4УК)2 О19
24. Покажчик обмінного фонду : бібліогр. покажч. / уклад.: Л. Л. Правовєрова, Л. В. Строкон ; ред. Н. М. Бортнік ; Нац. наук. мед. б-ка України. – Київ, 2013. – Видається щорічно.
Вип. 51. – 2013. – 87 с.
Видання вміщує інформацію про обмінний фонд Національної наукової медичної бібліотеки України (ННМБУ) і складається з трьох розділів. У першому – подається інформація про видання, які надійшли до основного та депозитарного фондів бібліотеки завдяки книгообміну. У другому розділі пропонуються документи, що знаходяться в обмінному фонді ННМБУ (за останні 10–15 років), і можуть бути замовлені іншими бібліотеками. Третій розділ – «Книги, які розшукує ННМБУ» містить перелік видань, яких потребують користувачі бібліотеки. У додатку – зразок замовлення на літературу з обмінного фонду.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ж69099
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Я181(4УК)2 П48
25. Театрознавчий журнал «Просценіум» : бібліогр. покажч. змісту (2006–2011) / уклад. Г. Г. Біловус ; рец.: В. Ґабор, І. Лонкевич ; Львів. нац. ун-т ім. І. Я. Франка. – Львів, 2013.– 80 с.
Пропонований покажчик є черговим виданням театрознавчого напряму, що включає публікації за 2006–2011 рр. Перший покажчик публікацій журналу вийшов у 2006 році з нагоди 5-річчя часопису. Зібраний матеріал систематизовано за розділами: загальні публікації, історія театру, сучасний театр, театральна наука і освіта, музейна справа, драматургія та рецензії на театрознавчі видання. Всі статті проанотовано. Допоміжний апарат включає перелік розписаних річників журналу «Просценіум» (2001–2011), іменний покажчик та алфавітний покажчик назв публікацій.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ж23751
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Я172(4УК)12 П82
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах