Персоналія
1. Наталія Черниш : бібліогр. покажч. / уклад. Л. Дячишин. – Львів : Укр. акад. друкарства, 2014. – 108 с. – (Серія бібліографічних покажчиків).
Однією з провідних тем наукового доробку Наталії Черниш стала редакторська і видавнича праця Івана Франка, Михайла Грушевського, Івана Огієнка, Іларіона Свєнціцького, Володимира Кубійовича, Миколи Скрипника та ін. Більшість наукових публікацій, зафіксованих у покажчику, є зразком щодо структури, новизни, добору фактів, повноти висновків для кожного дослідника-початківця.
Наталія Черниш автор навчальних посібників: «Українська енциклопедична справа: історія розвитку, теоретичні засади підготовки видань» (1998), «Бібліографічна комісія НТШ як центр дослідження української книги» (2006), «Нариси з історії енциклопедичної справи» (2009) та ін.
Науковий доробок систематизовано за характером досліджень, а в межах розділів – за хронологією та абеткою. Допоміжний апарат включає: покажчик імен; алфавітний покажчик публікацій дослідниці; покажчик назв періодичних і продовжуваних видань, у яких публікувались її праці.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва780946
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: д Ч-49
Природничі науки
2. Глобалізація: проблема державного суверенітету і етнокультурної ідентичності : бібліогр. покажч. / уклад. Н. Гуцул ; М-во культури України, ДЗ «Держ. б-ка України для юнацтва». – Київ, 2013. – 47 с.
Глобалізація у нинішньому її вигляді – це тільки тенденція, фаза цивілізаційного процесу, яка дає відповідь на питання про те, куди рухається людство і як воно розвивається. Глобалізацію і всі пов’язані з нею проблеми можна розуміти як природньо-історичний процес, творцем якого виступають нації і народи, кожна людина і людство в цілому.
Покажчик включає такі розділи: «Глобалізація: поняття, проблеми і сутність»; «Глобальні проблеми сучасності»; «Україна в умовах глобалізації». В межах розділів матеріал розташовано за абеткою. Видання містить іменний покажчик.
Шифр зберігання НБУВ: Р125646
Шифр зберігання ВДБО: А7я1 Г54
Обчислювальна техніка
3. Клименко О. Л. Англо-український словник новітніх інформаційних технологій / О. Л. Клименко, О. С. Чирвоний ; Держ. ВНЗ «Запоріз. нац. ун-т» М-ва освіти і науки України. – Запоріжжя : ЗНУ, 2013. – 200 с.
Словник містить нові слова та словосполучення, виникнення яких в англійській мові обумовлене інтенсивним розвитком інформаційних технологій і зростаючим обміном інформацією шляхом використання глобальної мережі Інтернет. До словника включено релевантну лексику, що вживається з кінця ХХ століття по теперішній час і зареєстрована в словниках, а також слова та вирази, що зустрічаються в сучасних англомовних періодичних виданнях. При відсутності в українській мові адекватних відповідників англомовних одиниць з високим ступенем ідіоматичності, що включає їх еквівалентний переклад українською мовою, у словнику подається нейтральне тлумачення відповідних слів та виразів.
Шифр зберігання НБУВ: Ва 781121
Шифр зберігання ВДБО: З97я2 А64
4. Труды преподавателей Крымского инженерно-педагогического университета : свод. библиогр. указ. 1993-2012 / сост. : Д. Ш. Асанова, С. Э. Умерова, З. А. Эмирусеинова ; ВУЗ «Крым. инженерно-пед. ун-т», Науч.-техн. б-ка. – Симферополь : ООО «Крымполиграфбумага», 2013. – 504 с.
До покажчика включено бібліографічні описи монографій, дисертацій та авторефератів дисертацій, підручників, учбово-методичних посібників, тез доповідей, статей з тематичних збірників, періодичних видань, авторських свідоцтв, патентів. Покажчик містить 8961 бібліографічний опис.
Матеріал у виданні згруповано за галузями знань, згідно таблиць ББК та має суцільну нумерацію.
Довідковий апарат складається з іменного покажчика та списку скорочень.
Шифр зберігання НБУВ: Cо 32871
Шифр зберігання ВДБО: Ж/Од.я1 Т78
Медицина
5. Книга пам’яті лікарів Полтавщини / ред. : Г. П. Грибан, Л. М. Калашник. – Полтава : «Дивосвіт», 2013. – 320 с. : портр.
У виданні зібрано імена лікарів, які своєю працею на ниві охорони здоров’я уславили вітчизняну медицину не тільки в області й Україні, а й далеко за кордоном. Книга збагачує вітчизняну медицину новими іменами лікарів Полтавщини, які успішно продовжували кращі традиції своїх великих попередників ХVІІІ–ХІХ століть: Н. Амбродіка-Максимовича, М. Я. Трохимовського, М. В. Скліфосовського, І. А. Зубковського та інших.
Біографічні статті розташовано за абеткою прізвищ.
Шифр зберігання НБУВ: Вс 57141
Шифр зберігання ВДБО: Р(4УК)д.я2 К53
Історія
6. Ляшев О. В. Житомиряни в лавах польського війська (в роки Другої світової війни) = Żytomierzanie w szeregach wojska polskiego (w latach Drugiej wojny światowej) / Олександр Ляшев. – Житомир : ПП «Житомироблдрукарня», 2014. – 246 с. + вкл.
У виданні міститься інформація про 915 житомирян, що в роки Другої світової війни воювали в тих чи інших польських військових формуваннях. Короткі відомості про персон розміщені за назвами районів, всередині – за населеними пунктами. Персональні дані включають: прізвище, ім’я та по-батькові; дату народження і смерті; місце проживання на час обліку; місце проходження служби; посада; військове звання та нагороди.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва779194
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т3(4Ук-ЖИТ)я2 Л99
7. Франція – елегантність і краса : бібліогр. покажч. / уклад. : Н. Гуцул, С. Настенко ; ДЗ «Держ. б-ка України для юнацтва». – Київ, 2014. – 49 с. – (Серія «Подорожуючи країнами світу»).
Франція – країна з багатою культурною спадщиною. Твори французських письменників, архітекторів, музикантів, режисерів відомі в усьому світі.
Пропоноване видання містить описи книг, брошур, статей з періодичних видань, що присвячені історії та сьогоденню, науці та освіті, літературі, культурі та мистецтву, моді Франції.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва781168
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т3(4ФРА)я1 Ф84
Етнографія
8. Данилюк Н. Україна від А до Я : мовокраїнознавчий міні-словник / Н. О. Данилюк ; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2014. – 92 с.
Пропоноване видання – особливий різновид лексикографічної праці, де відображено зв’язок мови й країни, народу та його культури. У міні-словнику подано основні найменування, що представляють Україну як незалежну європейську державу, її інститути влади, державні символи, етнографічні райони, факти історії, культури народу.
Словникові статті розміщено за алфавітом. Унаочненню матеріалу сприяють ілюстрації – фотографії та репродукції картин художників.
Видання збагачене розділом : «Вислови відомих людей, цитати із фольклорних текстів».
Шифр зберігання НБУВ: Вс 57653
Шифр зберігання ВДБО: Т5(4Ук)я2 Д18
Економічні науки
9. Митна енциклопедія : у 2 т. / редкол. : І. Г. Бережнюк, П. В. Пашко, Д. А. Арзянцева [та ін.] ; Держ. н.-д. ін-т мит. справи. – Хмельницький, 2013 –
Т. 1. – 472 с.
Т. 2. – 535 с.
У процесі практичної, наукової та навчальної діяльності в митній справі Державним науково-дослідним інститутом митної справи підготовлено наукове видання – Митну енциклопедію. Державна митна справа як об’єкт наукових досліджень, набуває вигляду теоретико-прикладних уявлень про відповідні процеси та явища, закономірності функціонування, про відносини та формальності, засновані на певних методологічних засадах.
У виданні систематизовано основні терміни, поняття, їх визначення, стійкі фразеологічні сполучення, що характеризують суть митної справи.
При підготовці Митної енциклопедії було використано у якості першоджерел праці відомих українських та зарубіжних науковців і практиків митної справи, а також нормативно-правову базу, що врегульовує питання здійснення митної справи в Україні та світі.
У кінці видання вміщено алфавітний покажчик та перелік використаних джерел.
Шифр зберігання книги у НБУВ: В355077/1,2
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: У8(4Ук)8я2 М-66
10. Українсько-англійський словник ділової людини / уклад. : Є. І. Гороть, О. В. Василенко, Н. В. Єфремова [та ін.] ; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. – Луцьк : Вежа-Друк, 2014. – 580 с.
Словник належить до лексикографічних довідників активного типу, оскільки в ньому подано не лише реєстрові слова та їх англійські відповідники, а й норми сполучуваності цих лексичних одиниць. Більшість значень проілюстровано прикладами конкретних словосполучень. Видання містить численну інформацію стосовно синонімії та омонімії.
В словнику вміщені додатки, які включають таблицю неправильних дієслів, список географічних назв, основні одиниці виміру, зразки ділової кореспонденції англійською мовою.
Шифр зберігання НБУВ: Вс 57559
Шифр зберігання ВДБО: У8(4/8)21я2 У45
Право
11. Парламентаризм та парламентська діяльність : словник-довідник / за ред. В. А. Гошовської ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. – Київ, 2010. – 225 с.
З урахуванням досвіду функціонування політичних систем і розвитку парламентаризму в інших країнах в довіднику зосереджена увага на аналізі найважливіших понять, оновленні методологічного і концептуального базису парламентаризму, враховуючи особливості розвитку України.
У словнику-довіднику враховано специфіку інтерпретації термінів у вітчизняній та зарубіжній науковій літературі, зміни в Конституції і законах України та доповнено перелік існуючих термінів новими категоріями. Наприклад, введено такі нові терміни та визначення: Адміністративний режим, Демократія імітаційна, Нормативна держава, Параполітика, Паритетний парламент та ін.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс 57379
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Х80(4Ук)я2 П18
12. Словник з європейської інтеграції / за ред. О. Б. Чернеги ; М-во освіти і науки України, Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського. – вид. 2-ге, перероб. і допов. – Донецьк : ТОВ «Схід. вид. дім», 2013. – 461 с.
У довіднику розкривається багато термінів, які мають безпосереднє відношення до європейської інтеграції, у тому числі ті, які раніше не висвітлювалися у вітчизняній науковій літературі. У виданні всі терміни розкриваються з урахуванням сучасних особливостей найважливіших елементів правової та інституційної систем Європейського Союзу. Вдало підібрані посилання на первинні джерела та офіційні сайти в Інтернеті дозволяють на базі наданих у довіднику матеріалів проводити грунтовну наукову роботу.
Видання містить довідкову інформацію щодо коректності перекладу та написання основних термінів з європейської інтеграції.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва 778133
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Х91я2 Д58
Наука Освіта
13. Відділення економіки НАН України : іст.-біогр. довід. / НАН України. – Київ : Академперіодика, 2014. – 244 с.
У виданні коротко подано історію становлення економічної науки та розвиток Відділення економіки Національної академії наук України. Приводяться біографічні дані персонального складу Відділення економіки НАН України; історія створення наукових установ. Також вміщено інформацію про наукові періодичні видання Відділення економіки НАН України: рік заснування видання, періодичність, засновники, головний редактор, адреса редакції та проблематика журналу.
Довідник містить списки вчених Відділення – лауреатів Державних та іменних премій НАН України.
Шифр зберігання НБУВ: Ва 778755
Шифр зберігання ВДБО: Ч214(4УК)71я2 В42
14. Доктори наук, професори Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : довід.-бібліогр. вид. / уклад. : І. М. Конет, В. С. Прокопчук ; Кам’янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка. – Кам’янець-Подільський : Вид-во Абетка-Світ, 2013. – 510 с. : іл.
У виданні подано інформацію про ректорів – докторів наук, професорів, викладачів університету, які збагатили вітчизняну освіту і науку вагомими творчими здобутками, створили й очолили власні наукові школи.
Кожній персоні присвячена коротка довідка про життя й науково-педагогічну діяльність, подані основні науково-методичні праці, а також основні праці про них.
Шифр зберігання НБУВ: Ва 778622
Шифр зберігання ВДБО: Ч48(4УК)д.я2 Д63
15. Ректоры : почетные граждане города Харькова / [уклад.] : П. В. Воловник, О. П. Воловник – Харьков : «Изд. Дом ЖЗЛ» : ПРАТ «Харк. кн. ф-ка «Глобус», 2014. – 463 с. : ил. – (Современная ЖЗЛ Харьковщины) .
Видання присвячене почесним громадянам міста Харкова:
Володимиру Миколайовичу Бабаєву – ректору Харківського національного університету міського господарства ім. А. Бекетова;
Володимиру Миколайовичу Лісовому – ректору Харківського національного медичного університету;
Анатолію Миколайовичу Туренко – ректору Харківського національного автомобільно-дорожнього університету;
Валентину Петровичу Черних – ректору Національного фармацевтичного університету.
У книзі висвітлюється життєвий та творчий шлях почесних харківчан, що зробили вагомий вклад в розвиток та процвітання свого міста.
Шифр зберігання НБУВ: Вс 57153
Шифр зберігання ВДБО: Ч48(4Ук)д.я2 В-68
16. Бібліотечна справа і бібліотекознавство України (2006–2010) : наук.-допом. бібліогр. покажч. / уклад. О. А. Політова ; наук. ред. І. О. Негрейчук ; Нац. парлам. б-ка України. – Київ, 2014. – 272 с.
До покажчика включено відомості про монографії, підручники, автореферати дисертацій, наукові посібники, матеріали наукових та науково-практичних конференцій, аналітичні описи публікацій бібліотечної тематики.
Бібліографічні описи документів згруповано у п’ять розділів: «Загальні питання розвитку бібліотечної справи та бібліотекознавства в Україні»; «Бібліотечна мережа. Окремі бібліотеки»; «Основні напрями бібліотечної діяльності»; «Інформатизація бібліотек. Загальні питання»; «Бібліотечні кадри».
Довідковий апарат видання складається з передмови; іменного покажчика авторів, редакторів, упорядників.
Шифр зберігання НБУВ: Ва 781361
Шифр зберігання ВДБО: Ч734(4УК)я1 Б64
17. Іменний покажчик до видання «Бібліотека в історичному просторі трьох епох. До 125-річчя Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка» / уклад. : В. О. Ярошик, С. М. Миценко ; Харків. держ. наук. б-ка ім. В. Г. Короленка. – Харків, 2013. – 38 с.
Видання висвітлює історію книгозбірні протягом часу існування, містить багато цікавих ілюстрацій. Згадуються майже 600 прізвищ засновників Харківської громадської бібліотеки, її працівників, діячів науки і культури України та зарубіжжя, які відвідували Бібліотеку або іншим чином були пов’язані з нею.
Шифр зберігання НБУВ: Р125904
Шифр зберігання ВДБО: Ч734(4УК)7я1 І-51
Мовознавство
18. Активні ресурси сучасної української номінації : ідеогр. слов. нової лексики / Є. А. Карпіловська, Л. П. Кислюк, Н. Ф. Клименко [та ін.] ; НАН України, Ін-т укр. мови. – Київ, 2013. – 416 с.
Пропонована праця є першою в українській лексикографії спробою створити інтегральний словник нової лексики ідеографічного типу. Мета словника – описати нову українську лексику, що виявляє системотвірні ознаки, здатність до творення лексичних об’єднань: словотвірних гнізд і рядів, синонімічних рядів, антонімічних опозицій, демонструє широкий спектр словосполук. Словникова форма подання нової лексики дає змогу унаочнити її властивості та зробити доступними зібрані матеріали не лише для науковців, а й для широкого кола зацікавлених читачів.
Видання містить перелік умовних позначень у форматі статті, умовні скорочення назв джерел, індекс слів та індекс словосполук.
Шифр зберігання НБУВ: Вс 57174
Шифр зберігання ВДБО: Ш141.4-7я2 А43
19. Прокопчук В. С. Топонімічний словник Кам’янця-Подільського / В. С. Прокопчук, І. О. Старенький. – Кам’янець-Подільський : ПП Зволейко Д. Г., 2014. – 191 с.
У Кам’янці-Подільському впродовж ХХ століття, внаслідок зміни вуличної мережі та руйнації архітектурної забудови, з топонімічної мапи міста зникла значна кількість географічних назв. Ця обставина декілька років тому підштовхнула авторів до створення даного видання. Було проведено довготривалу роботу з опрацювання джерел та літератури, виявлення та локалізації топонімічних об’єктів. Підсумком проведеної роботи стало дане видання. У книгу включені топоніми, які існують на сьогоднішній день. Якщо відносно одного об’єкта вживалося декілька назв, то в тексті йде відсилання до основної назви.
Видання складається із вступної статті, топонімічного словника, списку джерел та літератури, а також додатків рішень виконкому міської ради, щодо перейменування вулиць міста.
Шифр зберігання НБУВ: Ва 781165
Шифр зберігання ВДБО: Ш141.4-314я2 П80
Література універсального змісту
20. Гензель В. Иллюстрированный травник: 350 видов растений / Вольфганг Гензель. – Харьков; Белгород : Клуб семейного досуга, 2014. – 255 с. : ил.
Довідкове видання допоможе визначити лікарські рослини, які біологічно активні речовини містяться в лікарських рослинах та як потрібно їх використовувати.
Довідник містить покажчик російських назв рослин та покажчик латинських назв, список ілюстрацій. Книга містить 1505 фотографій та ілюстрацій.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва780570
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: П1/2я2 Г-34
21. Євгенія Іванівна Гороть : біобібліогр. покажч. до 70-річчя від дня народження / уклад. І. П. Сидорук ; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2014. – 76 с. – (Серія «Біобібліографія вчених СНУ ім. Лесі Українки»).
Матеріали покажчика відображають надбання вченого в галузі мовознавства, наукової та педагогічної діяльності.
Посібник містить біографічний нарис, хронологічний покажчик наукових праць, зокрема окремих наукових публікацій, статей, опублікованих у продовжуваних виданнях, доповідей на наукових конференціях та інших публікацій. Бібліографічний список нараховує 102 назви. Окремо виділено перелік авторефератів кандидатських дисертацій, захищених під науковим керівництвом Є. І. Гороть.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва781244
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: д Г70
22. Віра Вікторівна Загуменна : «Обираючи професію ти обираєш свою долю» : біобібліогр. покажч. / уклад. : О. І. Кузьменко, О. М. Пашков, В. В. Пижевська ; М-во культури України, Нац. парлам. б-ка України. – Київ, 2014. – 48 с. – (Провідні діячі української книги; вип. 23).
В. В. Загуменна – один з фундаторів (1995) Української бібліотечної асоціації (УБА) та член її Президії (з 2001 р.), очолює напрям з наукової та освітньої діяльності цієї професійної громадської організації. Була членом оргкомітетів щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції УБА (2009-2013).
Професор В. В. Загуменна працювала над теоретико-методологічними проблемами бібліографічного забезпечення комплектування фондів наукових бібліотек, підготовки бібліотечно-інформаційних фахівців, була укладачем бібліографічних покажчиків. Дослідниця є автором понад 150 публікацій із питань бібліотекознавства, бібліографії, бібліотечно-інформаційної освіти.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Р126005
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: д З-14
23. Любіть Україну! Лауреати всеукраїнської премії імені Володимира Сосюри : (довід., ст., покажч.) / упоряд. С. Козак. – Київ : Літ. Україна, 2014. – 136 с.
Премія ім. Володимира Сосюри присуджується за кращу поетичну публікацію року в «Літературній Україні», або (з 2010 року) – за працю (дослідження з літературознавства, бібліографії, літературного краєзнавства), яка вийшла окремим виданням і є значним внеском у вивчення життя та творчості поета.
Видання містить біобібліографічні відомості про лауреатів премії імені Володимира Сосюри. Це такі відомі поети, прозаїки як Василь Швець, Микола Сом, Віктор Терен, Любов Голота та ін.
Розділ «Статті, поетичні твори» містить невідомі поезії Володимира Сосюри.
Тему життя і творчості, вшанування пам’яті Володимира Сосюри на сторінках «Літературної України» (1989–2014) відображено в бібліографічному покажчику, де матеріал розміщено в хронологічному порядку.
Шифр зберігання книги у НБУВ:
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО:
24. Наукова періодика України та бібліометричні дослідження / Л. Й. Костенко, О. І. Жабін, Є. О. Копанєва, Т. В. Симоненко ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. – Київ, 2014. – 212 с.
У даному виданні узагальнено праці авторів зі створення наукоємних технологій формування в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського загальнодержавного репозитарію електронної періодики та проведення на основі його інформаційних ресурсів бібліометричних досліджень стану вітчизняного академічного середовища.
Шифр зберігання НБУВ: Вс57308
Шифр зберігання ВДБО: Ч23(4УК)я2 Н34
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах