Європейським бібліотекам дозволено оцифровувати, але не поширювати копії книг

Європейський суд прийняв рішення, згідно з яким бібліотеки країн-учасниць Євросоюзу мають право оцифровувати власні фонди, але копіювати й поширювати отримані цифрові копії не можна.
За рішенням европейського суду, користуватися електронними копіями оцифрованих книг можливо тільки в читальних залах бібліотек. Рішення суду передбачає можливість передачі цифрового контента, але тільки у виняткових випадках.
Розгляд справи й рішення здійснено за запитом, який до Європейського суду направив Верховний суд Німеччини. Він розглядає справу за позовом національного видавництва Eugen Ulmer KG до Технічного Університету (Дармштадт). На думку видавництва, при скануванні Технічним Університетом книг (права на які належать Eugen Ulmer KG) і подальшим використанням студентами в кампусах їх електронних версій зі спеціальних терміналів, порушуються авторські права видавництва. В позові міститься вимога на заборону оцифровки книг та надання «їх у користування відвідувачам бібліотеки на електронних терміналах через копіювання на зовнішній USB-носій або роздрукування, а також виносу роздрукованих копій з бібліотеки».
Прийняте судом ЄС рішення уточнює, що «бібліотеки не можуть дозволяти читачам роздруковувати оцифровані книги на папері або копіювати їх на USB-носії». Це можливо, тільки якщо бібліотеки укладають з правовласником виданого твору ліцензійний договір про виплату винагороди. Розмір винагород не конкретизований і вказаний як «належний», тобто — на розсуд сторін.

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. 40-річчя Жовтня 3, к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус №2,
вул. Володимирська 62, 2-й поверх, к. 204.
+38 (044) 234-16-28