Научное наследие России

Бібліографічне посилання: 

Електронна бібліотека «Наукова спадщина Росії» розбудовується в рамках програми Президії Російської академії наук (РАН) з метою забезпечення збереження та надання публічного доступу до наукових праць відомих російських і зарубіжних вчених і дослідників, які працюють на території Росії. Деякі з підсистем електронної бібліотеки (системи зберігання та подання електронних видань кінцевим користувачам) створюються в рамках програми Президії РАН «Інформатизація». Загальна координація і управління проектом здійснюється Міжвідомчим суперкомп'ютерним центром (МСЦ) РАН. Завданнями підготовки електронних видань і супровідної інформації для розміщення у сховищі даних електронної бібліотеки займаються провідні бібліотеки Росії.
Другим важливим завданням є інтеграція існуючих бібліотечних ресурсів в Єдиний Науковий Інформаційний Простір (ЄНІП) РАН і забезпечення можливості централізованого доступу до ресурсів існуючих сховищ електронних видань і метаданих про вчених та їх наукові праці. ЦЯ задача вирішується шляхом визначення єдиної інфраструктури розподіленої системи, уніфікації форматів даних та протоколів взаємодії компонентів системи, розробки єдиних регламентів підготовки та супроводу електронних видань.
Електронна бібліотека «Наукова спадщина Росії» представляє собою технічне рішення і методологію для забезпечення ефективного процесу надання електронних варіантів праць вчених у мережі Інтернету. Система орієнтована на розподілену архітектуру, в якій джерела даних (сховища електронних книг і метаданих) можуть бути розподілені територіально.

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. 40-річчя Жовтня 3, к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус №2,
вул. Володимирська 62, 2-й поверх, к. 204.
+38 (044) 234-16-28