Europeana

Європіана (англ. Europeana) — європейська електронна бібліотека, загальноєвропейський портал для доступу до культурного надбання у цифровому вигляді із фондів бібліотек (не лише національних),а також архівів та музеїв Європи.

Європіана відкрилась 20 листопада 2008 року, і була започаткована у 2007 році під назвою англ. European digital library network, на час відкриття бібліотека нараховувала 2 млн. оцифрованих об'єктів (картин, книг, фільмів, архівів та фотоматеріалів). На осінь 2009 р. в колекції бібліотеки вже нараховувалось 4,6 млн. оцифрованих книг, карт, світлин, газет, кліпів тощо.

Сайт Europeana.eu знаходиться у веденні Europeana Foundation і дає доступ до широкого кола оцифрованої культурної спадщини із різних країн Європи та за її межами. Головний сервер розташовано в Нідерландах. Матеріали надаються великою кількістю установ і організацій. Europeana прагне зробити всі ресурси доступними для повторного використання. Тому, всі метадані (інформація, що виводитися для опису цифрової культурної спадщини) публікується на сайті без будь-яких обмежень для повторного використання. Для більшості цифрових матеріалів, чітко позначена інформація про права, яка вказує, за яких умов вони можуть бути використані повторно.

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. Голосіївський, 3, к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус
по вул. Володимирській, 62, к. 204.
+38 (044) 234-16-28