Deutsche Digitale Bibliothek, DDB

Цифрова бібліотека Німеччини (нім. Deutsche Digitale Bibliothek, DDB) — найбільша в країні онлайн-бібліотека. Над проектом працювала велика група фахівців з літа 2007 року. Рішення про утворення такого національного порталу було ухвалено урядом Німеччини у 2009. Сама бібліотека була офіційно представлена 28 листопада 2012 року на презентації в Берліні.

У бібліотеці на час відкриття зібрано 5,6 мільйона книг, архівів, фотографій пам'ятників, репродукцій картин, аудіозаписів і фільмів. Завдяки доступу до фондів процес дослідження і навчання стає значно простішим.

DDB надає доступ до фондів 1,8 тисячі культурних і наукових закладів, а в майбутньому їхнє число має збільшитися до 30 тисяч. Задум взялися реалізовувати співробітники німецьких бібліотек, музеїв, архівів та фільмотек разом з державними інституціями. У перспективі планується, що ця бібліотека об'єднає всі німецькі культурні та наукові установи з їхніми онлайн-бібліотеками та інтегрує до європейського проекту Europeana, відкритому на чотири роки раніше.

На відміну від пошукових систем Google або Yahoo! сайт бібліотеки не переслідує мети домогтися максимального числа відвідувачів. Проект некомерційний і основна ставка робиться на якість, серйозність і надійність. Інформація на порталі ретельно опрацьована. Всі культурні та наукові інституції дали право на її використання.

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. 40-річчя Жовтня 3, к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус №2,
вул. Володимирська 62, 2-й поверх, к. 204.
+38 (044) 234-16-28