Керівництво з планування оцифрування рідкісних книг і рукописів

Бібліографічне посилання: 
Guidelines for Planning the Digitization of Rare Book and Manuscript Collections [Electronic resource] / // IFLA. - Mode of access: http://www.ifla.org/publications/node/8968?og=59

Керівництво з планування оцифрування зібрань рідкісних книг і рукописів відбиває набір кращих практичних порад з оцифрування документів, яке поширилося у багатьох формах протягом останніх п'ятнадцяти років і продовжує розвиватись.

Ці керівні принципи призначені доповнити обсяг знань шляхом вирішення конкретних потреб, пов'язаних з плануванням проектів оцифрування рідкісних і спеціальних колекцій. Вони написані з точки  зору спеціальних кураторів колекцій, бібліотекарів і дослідників, які вивчають фізичний об'єкт не стільки за те, що він є артефактом, який є свідком історичних подій, а за інтелектуальний зміст, що в ньому міститься.

Це керівництво орієнтовано на  потреби користувачів, які проводять дослідження на основі цифрових ресурсів, що передбачає аналіз значних масивів повних текстів або "великих даних" ("big data"). Ці принципи також допоможуть професіоналам і непрофесіоналам створити стійкі та адаптивні цифрові колекції, які будуть використовуватися багаторазово і будуть мати дослідницьке значення і в майбутньому.

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. 40-річчя Жовтня 3, к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус №2,
вул. Володимирська 62, 2-й поверх, к. 204.
+38 (044) 234-16-28