"Поліграфія (від полі… і …графія), - галузь техніки, сукупність технічних засобів для множинного репродукування текстового матеріалу й графічних зображень"
"Видавнича справа - сфера суспільних відносин, що поєднує в собі організаційно-творчу та виробничо-господарську діяльність юридичних і фізичних осіб, зайнятих створенням, виготовленням і розповсюдженням видавничої продукції"
Книжки представлені на виставці:
Предложено использовать метод фотоупругости для решения сложных многофакторных задач и проблем в полиграфии через обобщенный показатель - напряженно деформированное состояние. Приведены основные сведения о сущности метода, его применении, лабораторных установках и материалах.Шифр зберігання книги в НБУВ: ВА561604
Адресовано в першу чергу студентам, які навчаються за спеціальністю "Фото- та поліграфічні матеріали".Шифр зберігання книги в НБУВ: ВА613895
Интерес представляют исследования и разработки специалистов в области полиграфии и смежных отраслей, направленные на совершенствование технических средств и автоматизации полиграфического производства, развитие теории и моделирования электронных устройств и систем, создание новых информационных технологий в печати и издательском деле.
Визначено особливості технології та організації поліграфічного виробництва, а також їх вплив на побудову облікової та контрольної систем. Обгрунтовано критерії вибору методу обліку витратних ресурсів і запропоновано прогресивну методику їх класифікації. Визначено номенклатуру статей витрат для потреб галузевого виробничого обліку. Запропоновано прогресивну методику ведення первинного обліку з визначеним комплексом параметрів для відображення у первинних документах та нові форми вхідних інформаційних носіїв. Розроблено вдосконалену систему обліку прямих витрат з визначеним комплексом заходів з ефективного накопичення й аналізу інформації про матеріальні та трудові витратні ресурси, а також функціональну систему обліку і розподілення непрямих витрат. Створено концепцію автоматизації облікових процедур та визначено етапи впровадження сучасних ЕОМ до виробничої інформаційної системи організації внутрішнього контролю з використанням виробничих ресурсів.
Досліджено питання автоматизованого аналізу критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування. Здійснено класифікацію систем автоматичного керування на підставі відомих класифікаційних ознак за особливостями відбору й опрацювання даних для додрукарського та друкарського устаткування. Класифіковано друкарські машини за системами автоматичного керування на прикладі машин фірми Heidelbrg. Розроблено імітаційне моделювання координат кольору на відбитку у разі зміни відносної площі друкарських елементів, що реалізовано у програмі MATLAB. Запропоновано нові критерії оцінювання якості відбитків, а саме: амплітуду оптичної густини фарби, амплітуду та крок відносної площі друкарських елементів на відбитку. Для визначення даних критеріїв якості друкованого зображення розроблено та реалізовано модель базової структури вимірювальної системи з застосуванням міні-відеокамери.
Дисертацію присвячено питанню ефективності функціонування підприємницьких структур у видавничо-поліграфічному комплексі. Розглянуто організаційно-правові основи та принципи підприємництва, його основні організаційні форми. Проведено порівняльний аналіз основних техніко-економічних показників та аналіз фінансової діяльності державних і приватизованих підприємств за період 1995 - 1999 рр. Вдосконалено методику комплексної оцінки діяльності різних підприємницьких структур. На основі проведеного аналізу фінансового стану підприємств обгрунтовано шляхи вдосконалення механізму розвитку для становлення ефективного підприємницького сектора у видавничо-поліграфічому комплексі.
Рассмотрена элементная база оптоэлектронных приборов и устройств, типовые оптоэлектронные приборы и устройства, оптоэлектронные компоненты издательской и полиграфической техники.
Цель данной книги - облегчить печатникам и технологам современное получение нужной и важной информации об увлажнении в офсетной печати.
Дано аналіз сучасних додрукарських систем поліграфічної підготовки видань засобами комп'ютерної техніки та перспективам розвитку комп'ютерних видавничих систем. Розглядаються пристрої та технології вводу і виводу графічної інформації у видавничих системах на базі персональних комп'ютерів. Подається перелік обладнання комп'ютерних видавничих систем різного рівня, яке пропонується на українському ринку.
Розкриваються маловідомі сторінки редакційно-видавничого досвіду визначних українських письменників , учених, політиків. На багатому цитатному матеріалі простежується формування професійної видавничої діяльності в Україні та вироблення теоретичних засад і методики редагування.
Ця книжка - не виклад "сухої" теорії, а практичний посібник для всіх, хто хоче оволодіти таким непростим бізнесом, як видавнича справа.
Розглянуто будову принцип дії та характеристики електричних машин, що застосовуються в поліграфії. Викладено основи теорії електроприводу стосовно поліграфічних машин, розглянуто механічні характеристики електродвигунів, способи і пристрої регулювання швидкості, перехідні процеси в електроприводах , методи розрахунку потужності. Розглянуто принципи побудови і елементи електромеханічних систем керування поліграфічними машинами. Значна увага приділена системам підпорядкованого і цифрового керування.
Складено довідковий матеріал щодо пошукових WEB-сторінок у світі та в Україні, адміністративних та громадських організацій, поліграфічних порталів та часописів, видавництв і поліграфічних підприємств, виробників та постачальників устаткування та матеріалів тощо.
Излагаются теоретические основы процессов деформирования, склеивания, сушки, старения и механики разрушения полимеров, технология отделочных процессов при переработке оттисков в листовые и книжные издания и изделия и технология брошюровочно-переплетных процессов в производстве изданий в обложке и в переплетной крышке, приведены требования к отделочным и переплетным материалам, полуфабрикатам и готовой продукции.
Дано основні поняття логістики, характеристику матеріального потоку, склади в системі логістики поліграфічного підприємства, транспортну, закупівельну, інформаційну логістику, логістичний сервіс.
Висвітлені теоретичні основи методів і засобів удосконалення технологічного процесу виготовлення книг способом незшивного клейового скріплення та оптимізації параметрів їх конструкцій. Виявлені закономірності формування клейових з'єднань у корінцях книжкових блоків, скріплених дисперсійними, термо- і поліуретановими клеями та розроблено практичні рекомендації щодо конструктивної міцності та довговічності книжкової продукції.
Розглядаються книжкові конструкції, елементи композиції видань: книжкових блоків, форзаців, обкладинок, палітурок тощо. Описано матеріали, устаткування та особливості технології виготовлення книг. Наведена методика розрахунків конструктивних елементів книги та витратних матеріалів для проектування брошурувально- палітурних робіт.
Розглянуто системи якості поліграфічної продукції, основні принципи та методи побудови систем якості, метрологічне забезпечення якості продукції, кваліметричні методи оцінки якості друкованої продукції.
Показано практичні аспекти кваліметрії друкарських процесів та брошурувально-палітурних процесів.
Розглянуто основи стандартизації, організація роботи зі стандартизації , питання стандартизації в Україні, міжнародне співробітництво у сфері стандартизації.
Розглянуто поняття спеціальних видів друку, їх класифікацію, основні технології й обладнання. Наведено специфіку використання спеціальних видів друку в сучасній економіці та проаналізовано їх конкурентні позиції на ринку поліграфічних послуг.
Рассмотрены классификация, схемы построения и типовые конструкции автоматизированных устройств замены печатных форм.
Досліджено тенденції розвитку та сучасні проблеми поліграфії, вплив її організаційно-технологічних особливостей на побудову обліку та контролю виробничих витрат. Обгрунтовано необхідність встановлення відповідно взаємозв'язку витрат і доходів з класифікаційних ознак всієї сукупності для поліграфічних підприємств. Вдосконалено методику калькулювання собівартості друкованої продукції відповідно до національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Розглянуто питання організації контролю виробничих витрат за сучасних умов господарювання як основного елемента управління підприємствами поліграфії. Розроблено методику проведення внутрішньогосподарського контролю.
Зібрані матеріали конференції за наступними питаннями: технологія поліграфічного виробництва, устаткування, поліграфічні матеріали, економіка та організація видавничо-поліграфічної справи, видавнича справа, книгознавство, історія друкарства, дизайн, моделювання, оформлення видань та паковань.
Розглянуті загальні основи теорії друкарського контакту, характерні схеми будови друкарських машин та їх вузлів, методика розрахунку деяких специфічних пристроїв, порівняльна характеристика сучасних друкарських машин, короткий опис принципу будови й роботи машин спеціальних видів друку.
Проаналізовано способи задання топологій видавничо-поліграфічних систем і показано, що для комп'ютерного аналізу та синтезу топологій найбільш придатними є матричні способи на базі матриць суміжностей. Запропоновано загальні методи виявлення всіх типів топологій, обґрунтовано критерії оптимізації і розглянуто методи оптимізації таких ліній та ін.
Розроблено новий напрямок у математичному моделюванні та обчислювальних методах, який ґрунтується на застосуванні матриць суміжностей як математичних моделей топологій таких систем. Створено методи виявлення нециклічних та циклічних структур, перетворення топологічних структур. Запропоновано матричні методи визначення часу критичних і мінімальних шляхів, визначення блоків, які утворюють такі шляхи, одержано верхні оцінки кількості мінімальних і екстремальних шляхів. Удосконалено метод синтезу топологій комп'ютерних видавничо-поліграфічних систем і наведено матричні методи виявлення "вузьких" місць топологій. Розроблено загальну структуру програми топологічного аналізу, алгоритми роботи основних її модулів.
Викладено основні принципи побудови сучасних пристроів та системцифрового друку, розглянуто структуру та функціонування систем цифрового керування пристроями додрукарської обробки зображень та цифрового виводу на формні матеріали і безпосередньо на папір.
Викладені основні підходи до створення математичних моделей і реалізації на їх основі систем керування стрічкопровідними системами рулонних ротаційних машин. Розглянуті особливості опису моделей основних вузлів машин, досліджені математичні моделі стрічкопереробних механізмів, дані приклади оптимізації систем регулювання натягу.
Монографія присвячена питанням створення і дослідження математичних моделей, а також розвитку нових теоретичних положень теорії моделювання нелінійних і нестаціонарних стрічкопровідних систем багатосекційних і багатодвигунних рулонних ротаційних машин з пружними зв"язками в умовах нестабільності технологічних факторів та управління ними.
Включает в себя 2 раздела: информационные основы переработки текста и изображений, теоретические основы преобразования текстовой информации в процессе производства.
Включает в себя 2 раздела: структурний анализ и синтез изображений, методы исследования операций при планировании и управлении обработкой информации.
Розглянуто властивості матеріалів поліграфічної промисловості залежно від їх складу та фізико-хімічних характеристик. Подано визначення понять і назв процесів , матеріалів і обладнання.
Досліджуються філософські, соціальні, історичні, психолого-педагогічні передумови ступеневої професійної освіти фахівців поліграфічного профілю в умовах інформаційного суспільства.
Освещаются такие темы, как история и технология производства шрифтов, шрифтовой рынок, методы определения качества шрифта, удобочитаемость, классификация шрифтовой формы и проблемы защиты авторского права.
Систематизированы как художественные основы дизайна, так и специфика подготовки макетов для полиграфии и публикации документов в электронном виде.
Рассмотрены теоретические аспекты адгезии, виды клеев и технология их применения в послепечатных процессах. Большое внимание уделено современным представлениям о клеевом бесшвейном скреплении книжных блоков, исследовательским работам и практическому применению новых технологий в этой области.
Розглядаються результати досліджень, пов"язаних з розробкою систем автоматичного керування поліграфічними комплексами, алгоритмів і моделей інформаційних технологій, проблеми опрацювання сигналів, ідентифікації та розпізнавання.
Анализ современных средств и методов защиты полиграфической продукции от всех известных видов подделок и злоупотреблений. Рассмотрены способы идентификации подлинности, специальные условия использования, обращения и хранения защищенной полиграфической продукции.
Досліджено питання формування стратегій управління продуктово-організаційними структурами видавничо-поліграфічних підприємств. Розроблено методичні підходи до вибору цих стратегій. Проаналізовано існуюче та запропоновано нове визначення категорії "стратегія". Розкрито суть поняття "ринкова структура". Доведено вплив зовнішнього середовища на організаційне середовище підприємства. Здійснено класифікацію чинників зовнішнього середовища. За результатами діагностики функціонування утворених продуктово-організаційних структур видавничо-поліграфічних підприємств виявлено відмінності у їх діючих інвестиційних і маркетингових стратегіях, у ефективності діяльності, а також обгрунтовано різні варіанти стратегій управління цими структурами. Розроблено принципову схему прийняття управлінських рішень щодо вибору стратегії розвитку з урахуванням концепції взаємозв'язку факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ діяльності підприємств, що спричиняють структурні зміни певної організації та позицій у зовнішньому середовищі.
Проведено експериментально-токсикологічне та гігієнічне дослідження характеру змін у видавничо-поліграфічному комплексі України у період його інтеграції у міжнародний інформаційний простір, наведено узагальнену гігієнічну оцінку хімічної небезпеки та її впливу на умови праці та здоров'я робітників сучасного поліграфічного виробництва. На підставі результатів санітарно-гігієнічних досліджень, атестації робочих місць, оцінки стану здоров'я робітників галузі, а також за підсумками інвентаризації основних і допоміжних поліграфічних матеріалів доведено, що трансформація друкарського виробництва у єдиний видавничо-поліграфічний комплекс обумовила суттєві зміни у технології й організації виробництва та негативно, за рахунок підвищеної хімічної небезпеки, вплинула на гігієнічні показники умов праці та стан здоров'я робітників. Здійснено токсиколого-гігієнічну оцінку основних груп поліграфічних матеріалів (друкарських фарб, розчинників та розріджувачів, лаків, фотополімерних композицій), питома вага яких (за результатами державної санітарно-епідеміологічної експертизи) досягає 9 % серед нехарчової продукції. Обгрунтовано гігієнічні регламенти компонентів фотополімерних композицій (1-діазо-2-нафтол-4-сульфохлориду, ацетофлату целюлози, гліцидилметакрилату), які за умов виробництва надходять у повітря робочої зони та відкриті водойми. Розроблено та впроваджено систему заходів щодо забезпечення безпеки та збереження фізичного здоров'я та трудового потенціалу працівників галузі, а також нормативно-методичну документацію для органів практичної охорони здоров'я.
Викладено основи питання підготовки до друку образотворчої інформації. Розглянуто основи додрукарської підготовки та пристрої , за допомогою яких здійснюється опрацювання, і їх вплив на якість оброблення образотворчих оригіналів.
Побудовано на матеріалах відомих зарубіжних і вітчизняних підручників і довідників з маркетингу. Його зміст адаптован до особливостей ВПК на підставі досліджень, спостережень і досвіду автора в умовах здійснення ВПК України перших кроків в ринковій економіці.
Розглянуті особливості друкування на аркушевих офсетних машинах, наводяться відомості про: основні пристрої машин, їх налагодження та регулювання, основні матеріали, що застосовуються, догляд за машиною, умови праці та техніку безпеки. Наведено опис дефектів та неполадок, що виникають в процесі друкування, їх можливі причини та методи їх усунення.
Детально охарактеризовані усі складові технологічного процесу плоского офсетного друку застосуванням аркушевих офсетних машин: основні механізми та пристрої друкарських машин, виготовлення друкарських форм, матеріали, підготовка до друку та друкування, контроль якості друкарського процесу та готової продукції.
Рассмотрены устойчивость объектов полиграфии, требования к их проектированию и строительству, возможные пути повышения их устойчивости. Описаны организация и проведение аварийно-спасательных робот в ЧС на объектах полиграфии.
Изложены фундаментальные основы теории воспроизведения многоцветной репродукции.
Розкрито суть категорій "видавничо-поліграфічний комплекс та його учасники", "видавнича продукція та її роль на регіональному ринку товарів і послуг". Удосконалено поняття "ефективність функціонування видавничо-поліграфічного комплексу", що відображає співвідношення між виробництвом і споживанням видавничої продукції у межах даної території, використання якої дає змогу визначити затребуваність видавничо-поліграфічної діяльності у суспільному виробництві. З'ясовано джерела розвитку видавничо-поліграфічного комплексу та обгрунтовано необхідність залучення інвестицій. Проаналізовано діяльність даного комплексу регіону. Актуалізовано методи посилення мотивації праці у видавничо-поліграфічному комплексі шляхом відновлення нормування праці, зміни на більш прогресивну форму оплати праці, що сприятиме удосконаленню взаємозв'язку результатів з оплатою праці та підвищенню відповідальності персоналу. Оптимізувати ефективність функціонування видавничо-поліграфічного комплексу регіону запропоновано шляхом створення Регіональної Асоціації суб'єктів видавничої справи, яка сприятиме консолідації зусиль підприємств комплексу щодо розширення ринку видавничої продукції та підвищення її конкурентоспроможності.
Содержит рекомендации и необходимые нормативные материалы по использованию настольно-издательских систем при подготовке книжных и других изданий к печати. Информация о видах печати, форматах изданий, требованиях к обработке иллюстративных материалов поможет издателям планировать свою деятельность и снять множество проблем производственного этапа подготовки книжной продукции.
Розглянуто будову, технологічні характеристики, особливості конструкції сучасного устаткування та матеріалів для оздоблення продукції, способи лікування, припресування, бронзування та друкування металізованими фарбами, тіснення, перфорування, бігування, висікання тощо.
Висвітлено сучасний стан офсетного плоского друку, основні напрями його розвитку, будову, технологічні характеристики, особливості конструкції та експлуатації сучасного вітчизняного і зарубіжного додрукарського обладнання виготовлення форм офсетного плоского друку.
Описано будову і принципи дії друкарських машин та допоміжного обладнання офсетного виробництва. Особливу увагу приділено сучасним зразкам поліграфічного обладнання, вказано провідні світові фірми, які його виготовляють.
Викладено основи метрології, стандартизації, сертифікації, особливості стандартизації в поліграфії, технічний контроль, теоретичні основи і прикладну кваліметрію. Дається довідково-інформаційний матеріал з якості продукції та технологічних процесів.
Розглянуто етап післядрукарської підготовки поліграфічної продукції: загальні відомості про брошурувально-палітурні процеси, типові технологічні схеми виготовлення видань, зіштовхування і розрізання, фальцювання аркушів, пресування зошитів, комплектування, скріплення і обробку блоків, додаткові елементи зошитів, види криття блоків обкладинкою, палітурні кришки і їх оформлення, новітні види тиснення.
Розроблено узагальнений технологічний процес та інформаційно-технологічну модель додрукарської підготовки книжкових видань, а також спосіб розв'язання загальної задачі системного аналізу й опрацювання параметрів видання шляхом її розділення на локальні підзадачі, кожна з яких відповідає множині параметрів даного рівня стратифікації. Побудовано узагальнену багаторівневу схему зв'язків між параметрами, що ідентифікують структурні частини книжкових видань. Наведено метод оптимізації зв'язків між параметрами ідентифікації сторінок складних книжкових видань на підставі задання вагових значень пріоритетності дії параметра та використання засобів теорії графів. Розв'язано задачу параметричного прогнозування якості книжкових видань з урахуванням багатьох факторів, взаємодія яких залежить від вибраних критеріїв та їх вагових значень, з використанням алгоритму оптимізації на графах. Запропоновано програму розрахунку варіантів реалізації методу прогностичного керування якістю видань для різних початкових значень вагових коефіцієнтів. Удосконалено математичні моделі процесів обміну даними між видавництвом і друкарнею з використанням часткової кількості інформації у разі передавання одного знаку. Ці моделі дозволяють визначити обсяги інформаційних потоків за неповної достовірності їх передавання видавничими мережами. Запропоновано спосіб організації масивів текстової інформації та розроблено функціональну схему руху потоків даних.
Розглянуто властивості матеріалів поліграфічної промисловості залежно від їх складу та фізико-хімічних характеристик. Подано визначення понять і назв процесів, матеріалів і обладнання. Книга містить інформацію про: фотоматеріали, формні матеріали різних способів друку, папір, фарбу та лак, декільні матеріали та ін.
Містить систематизовані відомості про 1028 підприємств - виготівників друкованої продукції України, що функціонують на території України.
Ежегодное, дополненное, систематизированное, упорядоченное издание. Содержит информацию о деятельности полиграфических предприятий столицы.
В основу аналізу і синтезу механізмів покладено методи теорії подібності, які роблять можливим узагальнення науково обґрунтованих критеріїв якісної оцінки законів руху та механізмів, що їх здійснюють.
Наведено методи динамічного аналізу та синтезу циклових механізмів, оптимізації динамічних характеристик шляхом введення в конструкцію механізмів різного роду демпферів, антивібраторів, пристроїв програмного зрівноваження.
Викладено скорочені теоретичні відомості і залежності для кінематичних розрахунків циклових механізмів поліграфічних і пакувальних машин. Наведені фрагменти змісту програм, створених в середовищі математичного процесора MathCad для розрахунків циклових механізмів. />
Дается общее понятие о трафаретной печати, об изображении и что с ним делать, освещаются вопросы изготовления трафарета, матрицы, непосредственно вопросы печати и профессионального оборудования, трансферов, раскрываются секреты мастерства.
Приведены современные методы и принципы фальцовки как составной части полиграфического производства. Изложены технологические особенности проектирования и выпуска изданий. Рассмотрены новые технологические решения в фальцевальных системах фирмы Heidelberg и средства их компьютерной автоматизации и интеграции с цифровым управлением производством.Шифр зберігання книги в НБУВ: Со24486
Раскрыто содержание, порядок и последовательность рассмотрения и изложения технико-экономического обоснования принимаемых инженерных решений, рассматриваются различные аспекты планирования и возможной реализации результатов квалификационной работы. Приводятся конкретные методики, расчетные формулы, схемы.
Проаналізовано тенденції розвитку оперативної поліграфії, показано можливості застосування різних типів малих друкарських систем. Обґрунтовано критерії оптимізації, розглянуто методи аналізу та синтезу технологічних ліній оперативної поліграфії, що застосовують операції розпаралелювання та конвеєризації. В якості моделі технологічних ліній оперативної поліграфії використано графи технологічних ліній та суміщені часові діаграми. Описана інформаційно-пошукова експертна система, з допомогою якої проводиться вибір друкарських систем для комплектування технологічних ліній.
Розглянуто тенденції розвитку технологічних ліній оперативної поліграфії, критерії та концептуальний підхід до проектування, аналіз та синтез технологічних ліній.
Монографія присвячена актуальним питанням редакційно-видавничої справи, зокрема підготовці фахівців для видавничої сфери, історії фотожурналістики, видавничої діяльності, редагуванню, питанням журналістської творчості тощо.
Описан механизм и научно обоснована последовательность принятия решений при оснащении полиграфического производства фотонаборными автоматами. Даны сведения о применяемых допечатных технологиях и используемом оборудовании. Предложены методики определения емкости цифровых шрифтов и времени обработки файлов в регистрирующих процессорах. Разработана база данных, содержащая техническую информацию о фотонаборных автоматах.
Сборник содержит тексты важнейших нормативно-технических документов, определяющих правила подготовки изданий к выпуску, включает 11 государственных и 5 отраслевых стандартов. Снабжен алфавитно-предметным вспомогательным указателем, который оказывает методическую помощь в быстрейшем нахождении требуемых пунктов стандартов.
Розглянуто основні принципи виготовлення друкованої продукції, саме тамподрук і сфери його використання, друкарські форми для тамподруку, тампони, фарби, друкарське устаткування та ін.
Изложены основы техники и технологии флексографской печати, начиная с изготовления печатных форм и кончая организацией контроля качества готовой продукции.
Викладено технологію виготовлення друкарських форм для основних способів друку. Даються короткі загальні відомості до процесів, характеристика формних матеріалів, методи оцінювання якості друкарських форм в залежності від технологічних чинників.
Розглядаються загальні, правові та організаційні питання, пов'язані з діяльністю редакційно-видавничого підрозділу чи видавництва певного типу. Аналізуються, зокрема, тенденції сучасної редакційно-видавничої справи в світі і в Україні, структури західних і вітчизняних видавничих систем, види видавничої продукції, зовнішня і внутрішня структура видавничого продукту.
Розглядаються питання, пов'язані з організацією редакційно-видавничого процесу та роллю редактора в цьому процесі. Акцентується увага на методиці редакторської підготовки до друку різних видів видань, зокрема газетно-журнальних, рекламних, інформаційних, наукових, довідкових та ін. Висвітлюються відносини видавництва і реалізаторів видавничої продукції, а також складові її собівартості.
Висвітлено історичні витоки українського наукового книговидання, простежено період від зачатків університетського друкарства в Києві до третього тисячоліття.
Викладено основні відомості про найбільш розповсюджені і перспективні види спеціального та оперативного друку, наведені їх аналіз і класифікація , сучасні технології та обладнання, тенденції їх сучасного розвитку.
Викладені теоретичні основи друку трафаретним способом. Показано залежність елементів якості відбитка від основних факторів. Розглянуто різні способи виготовлення друкарських форм та отвердження фарби на відбитку. Визначені методи і засоби контролю основних параметрів матеріалів і процесів та ін.
Розглядаються сучасні способи різання поліграфічних, пакувальних матеріалів та книжково-журнальних блоків; пристрої для зміни напрямку переміщення книжкових блоків у потокових лініях клейового незшивного скріплення. Приводяться принципові схеми пристроїв для різання продукції.
Розглянуті технологічні схеми, будова, принцип дії, конструкція основних вузлів, Їх регулювання, розрахунок найважливіших специфічних механізмів, основні моделі та напрямки вдосконалення брошурувального устаткування.
Приведены современные методы резки и построения резальных комплексов как составной части полиграфического производства. Изложены технологические особенности резальных машин. Рассмотрены новые технологические решения построения резальных комплексов и выпуска различных изданий.
Вміщено узагальнені дані щодо історії, тенденції розвитку і результатів досліджень друкарських процесів. Розглянуто прогресивні методи підвищення ефективності друкарських робіт, дано характеристику найновішому поліграфічному обладнанню.
Показано графічні ознаки шрифтів, класифікацію, естетику і зручність читання, накреслення і форму, види шрифтів за призначенням.
Висвітлено технологію редакційно-видавничого процесу підготовки видань до друку, технології та обладнання додрукарських , друкарських, палітурно-брошурувальних, оздоблювальних процесів поліграфічного виробництва, а також організацію пакування та розповсюдження видавничої продукції.
Висвітлено сучасний стан флексографії , основні напрями її розвитку. Розглянуто класифікацію , технічні характеристики, особливості конструкції та експлуатації сучасного вітчизняного й зарубіжного формного і друкарського обладнання для флексографії, технологічні процеси флексографічного способу друку.
Описано конструкції фарбових апаратів машин високого, офсетного, глибокого, флексографічного та спеціальних способів друку, зволожувальних апаратів сучасних офсетних друкарських машин, ракельних і лакувальних пристроїв друкарських машин. Розглянуто вплив на механізм переходу фарби на друкарську форму і задрукований матеріал.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах