Нові надходження довідково-бібліографічних видань

Нові надходження довідково-бібліографічних видань 
 
До Вашої уваги пропонується огляд нових надходжень представлених довідковими і бібліографічними виданнями, що надійшли до Відділу довідково-бібліографічного обслуговування Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. З книгами можна ознайомитися у читальному залі відділу (кімн. 203).
 
 
Персоналії
 
1. Захарій Степанович Варналій – економіст, учений, освітянин : бібліогр. покажч. / наук. ред., уклад. І. О. Лютий ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. – Київ : Знання України, 2015. – 59 с.
У покажчику відображено основні дати життя і діяльності та науково-педагогічний доробок відомого вченого-економіста, доктора економічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Захарія Степановича Варналія. Науковий доробок вченого складає 380 друкованих праць за 1982–2014 рр., відображених хронологічно.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва790159
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: д В18
 
Науки про Землю 
Краєзнавство
 
2. Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2015 рік : реком. бібліогр. покажч. / уклад.: Н. М. Вачиля [та ін.] ; Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка. – Ужгород : Вид-во В. Падяка, 2014. – 317 с.
Видання призначене надати бібліотекарям та читачам довідковий матеріал про важливі події з історії області, ювілеї уродженців краю та видатних діячів, які життям і діяльністю пов’язані із Закарпаттям.
Покажчик містить такі розділи: Календар краєзнавчих знаменних та пам’ятних дат 2015 року; Це цікаво знати – 2015 рік; Краєзнавчі знаменні дати; Календар знаменних та пам’ятних дат 2015 року; У 2015 році у громадсько-політичному житті України відзначатимуться такі знаменні дати.
Наприкінці книги вміщено покажчик прізвищ ювілярів та авторів статей про них.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ж70658
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Д891(4УК-ЗАК)я1 К17
 
3. Шумлянський В. О. Металічні і неметалічні корисні копалини України та галузі їх застосування : довідник / В. О. Шумлянський, К. І. Деревська, М. М. Курило. – Київ : Ніка-Центр, 2014. – 100 с.
Довідник містить відомості про родовища металічних і неметалічних корисних копалин України, галузі застосування корисних копалин, про головні геолого-економічні чинники, які впливають на вибір родовища для
добування мінеральної сировини, а також про демонстраційні геологічні матеріали і зразки мінеральної сировини, з якими можна ознайомитися у Геологічному музеї Національного науково-природничого музею НАН України. Допоміжний апарат видання включає словник термінів та список використаної літератури.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва789622
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Д45(4Ук)я2 Ш96
 
Природничі науки
 
4. Наукові праці про природу території Національного природного парку «Деснянсько-Старогутський» (1853–2010 рр.) : бібліогр. покажч. / уклад.: Р. І. Романюк [та ін.] ; М-во екології та природ. ресурсів України, Нац. природ. парк «Деснянсько-Старогутський», Наук. б-ка Сум. нац. аграр. ун-ту. – Суми : Університет. кн., 2015. – 79 с.
До покажчика увійшли бібліографічні відомості про опубліковані праці, що стосуються природи сучасної території Національного природного парку «Деснянсько-Старогутський». Представлено 667 публікацій: монографії, статті, тези доповідей за період з 1853 до 2010 року, які розташовано за абетковим принципом.
Допоміжний апарат містить покажчик авторів.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва789332
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Е0(4УК)я1 Н34
 
5. Праці Національного університету «Львівська політехніка» за 2012 рік : бібліогр. покажч. : у 2 ч. / уклад.: І. В. Гамола, Т. І. Левків, О. Б. Ніколюк [та ін.] ; Нац. ун-т «Львів. політехніка», Наук.-техн. б-ка. – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2013.
Ч. 1. – С. 1–599.
Ч. 2. – С. 603–1003.
Видання містить перелік праць викладачів, наукових співробітників, аспірантів університету, що вийшли друком у 2012 році. До нього увійшли бібліографічні описи монографій, довідників, підручників, навчальних посібників, бібліографічних видань, електронних ресурсів, рецензій, статей із журналів, збірників, опублікованих матеріалів конференцій, семінарів, симпозіумів та науково-популярних видань. Матеріал згруповано за підрозділами університету, а в межах підрозділу – за алфавітом прізвищ авторів. Праці кожного з авторів розташовано за українсько-російським алфавітом назв, а далі за латинським алфавітом. Довідковий апарат включає покажчик авторів.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ж71051
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Жя1 Д76
 
Історія. Історичні науки
 
6. Золота еліта Тернопілля. Лауреати обласного конкурсу «Людина року» : інформ. вид. / упоряд. В. П. Пласконіс. – Тернопіль : Терно-граф, 2014. – 159 с. : фот.
Конкурс «Людина року» на Тернопільщині започатковано спортивно-мистецьким та духовним центром «Моя Україна» і редакцією газети «Вільне життя» у 2001 році. Переможцями конкурсу можуть стати як представники області, так і діячі всеукраїнського рівня. Це фахівці в галузі культури, освіти, медицини, фізичної культури і спорту.
У виданні за хронологією, а в межах року – за абеткою, подано розповіді про життєвий і творчий шлях лауреатів конкурсу від часу його заснування і до сьогодення.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс58961
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т3(4УК-ТЕР)д.я2 З80
 
7. Календар «Просвіти» на 2015 рік : іст.-краєзнавче вид. / уклад.: Павло М. Федака, Павло П. Федака ; Закарпат. край. культурно-освітнє т-во «Просвіта». – Ужгород : Папірус-Ф, 2015. – 175 с.
Календар знайомить з пам’ятними датами історії Закарпаття, визначними постатями вчених, письменників, політиків, діячів культури і науки, пам’ятками історії і культури, музеями краю, подіями, які відбулися у житті товариства «Просвіта». Включає такі розділи: Церковний календар 2015; Історичний календар; Календар пам’ятних дат заснування сіл Закарпаття; Народний вістун погоди. Подано низку статей з нагоди ювілеїв: поетеси Христини Керити, письменника Юрія Мейгеша, голови крайового товариства «Просвіта» Павла Федаки, ученого Гіядора Стрипського, просвітянина Олександра Духновича, громадського діяча Івана Михайловича Чаварги, просвітянки Олени Мішко, фольклориста Петра Пойди, члена «Просвіти» Степана Бобинця, Президента Карпатської України Августина Волошина, композитора Андрія Червеняка, літературознавця Дмитра Федаки та інших. Сюди увійшли також статті з нагоди 100-річчя Українських січових стрільців, 95-річчя заснування на Закарпатті товариства «Просвіта», про експозиції Закарпатського музею народної архітектури і побуту та Закарпатського краєзнавчого музею, 70-річчя Закарпатської ОНУБ ім. Ф. Потушняка тощо.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ж69277
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т3(4УК-ЗАК)я2 К17
 
8. Карпатська Україна: до 75-річчя вікопомних подій : бібліогр. покажч. : з фондів Закарпат. обл. універс. наук. б-ки ім. Ф. Потушняка / уклад. М. Б. Бадида ; ред. Л. О. Падяк ; відп. за вип. О. А. Канюка ; Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. ОУНБ ім. Ф. Потушняка. – Ужгород : Вид-во В. Падяка, 2014. – 106 с. : іл.
До покажчика увійшли окремі видання і публікації в періодиці та збірниках, починаючи з 1991 року. Бібліографічні матеріали структуровано за розділами: Законодавчі акти, що увічнюють пам’ять про Карпатську Україну; Карпатська Україна крізь призму часу: події та постаті; Пора Карпатської України на сторінках періодичних видань та збірників; «Минулося, та не забулось!». Карпатська Україна в життєписах письменників, літературних творах та фольклорі; Бібліографічні та довідкові матеріали. У кожному розділі джерела систематизовано за хронологією, а в межах року – за алфавітом. У пошуку персоналій допоможе зорієнтуватися іменний покажчик.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва790064
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т3(4УК-ЗАК)я1 К26
 
9. КНИГА ПАМ’ЯТІ. Кам’янець-Подільська міська спілка ветеранів Афганістану / редкол.: В. Т. Дудко [та ін.] ; рец. А. М. Шупарська. – Кам’янець-Подільський : Сисин Я. І., 2015. – 87 с. : фот.
Метою видання Книги Пам’яті – є увіковічення імен загиблих, померлих від ран, контузій, травм, захворювань військовослужбовців – кам’янчан, які брали участь у бойових діях на території Афганістану в період з грудня 1979 року по лютий 1989 року. У виданні зібрано такі матеріали про полеглих: фотопортрети, короткі біографічні відомості про кожного з них та обставини, за яких вони загинули чи померли, інформацію про місця поховання, відомості про батьків, близьких та рідних. Пошуковий апарат включає основні скорочення та бібліографію.
При створенні Книги Пам’яті використано матеріали центрального архіву Міністерства Оборони Російської Федерації, Книги Пам’яті про радянських воїнів, які загинули в Афганістані, спогади учасників афганської війни, рідних та близьких загиблих, вірші про афганську війну учасників бойових дій в Афганістані.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва790289
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т3(4УК-ХМЕ)я2 К53
 
10. Партизанські колекції Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років». Особові фонди : путівник / редкол.: Легасова Л. В. (кер. проекту) [та ін.] ; рец.: В. І. Кучер, А. І. Чуткий ; Ін-т історії України НАН України, Мемор. комплекс «Нац. музей історії ВВВ 1941–1945 років». – Київ : Аеростат. – 2014. – 551 с.
Науково-довідкове видання вперше оприлюднює колекцію персональних матеріалів учасників радянського підпільно-партизанського руху в Україні, що зберігаються в Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років у м. Києві. Для видання відібрано 489 персональних комплексів представників «малої війни». Більшість матеріалів зібрано співробітниками Меморіального комплексу в ході особистого спілкування з ветеранами підпільно-партизанського руху або їх рідними. Серед надходжень останнього часу матеріали Героїв України Є. С. Березняка та Т. Й. Маркус.
Основну частину путівника становить розділ «Персоналії: біобібліографічні та музейно-документальні археографічні ресурси». Перелік особистих комплексів розміщено за абеткою. До кожного особистого комплексу внесено прізвище, ім’я та по-батькові персоналії, інформацію про останню посаду під час перебування у складі партизанського формування чи підпільної організації на території України, подано портретне зображення та біографічну довідку. Біографічні довідки укладено на основі відомостей з особистих документальних матеріалів офіційного характеру.
Допоміжний апарат становлять іменний та предметно-тематичний покажчики, а також список скорочень.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс58519
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Т3(4УК)622я2 П18
 
Статистика
 
11. Соціально-економічне становище сільських населених пунктів України : стат. зб. / відп. за вип. О. О. Кармазіна ; Держ. служба статистики України. – Київ : Консультант, 2014. – 186 с.
При підготовці статистичного збірника використано дані п’ятого суцільного обстеження соціально-економічного становища сільських населених пунктів за формою державного статистичного спостереження № 1-село «Соціально-економічна характеристика сільського населеного пункту станом на 1 січня 2014 року», що заповнювалась працівниками сільських, селищних, міських рад, на території яких розташовані сільські населені пункти. 
Збірник містить такі розділи: Демографічна ситуація; Зайнятість сільського населення; Сільське господарство; Житловий фонд та житлові умови населення; Умови життя; Соціальна інфраструктура.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Со33150/2
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: У8(4УК)я2 С69
 
Держава і право. Юридичні науки
 
12. Державна митна справа України : бібліогр. покажч. / уклад.: Т. О. Сосновська, Ю. В. Жихорєва ; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого, М-во культури України, Харків. держ. наук. б-ка ім. В. Г. Короленка. – Харків, 2014. – 274 с.
Представлена у покажчику література висвітлює розвиток митної справи в Україні на різних історичних етапах та її сучасний стан; розкриває теоретичні засади, законодавчу базу митної справи, інфраструктуру та завдання митних органів, питання митної економіки, відбору та підготовки кадрів, зарубіжний досвід організації митної справи. Серед публікацій – законодавчі та нормативні документи, монографії, збірники матеріалів наукових конференцій, автореферати дисертацій, статті з періодичних видань та електронні ресурси. Матеріали систематизовано за тематико-хронологічним принципом.
Довідковий апарат складається з передмови, наукового коментаря та іменного покажчика.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва789853
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Х81(4УК)я1 Д36
 
13. Енциклопедія міжнародного права : у 3 т. / редкол.: Ю. С. Шемшученко, В. Н. Денисов (співголови) [та ін.] ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. – Київ : Академперіодика. –
Т. 1 : А–Д. – 2014. – 920 с.
Видання є першим в Україні систематизованим зводом знань у сфері
міжнародного права. В енциклопедії розкрито зміст основних його понять і категорій. Вміщено статті про міжнародні договори, конвенції, декларації інші документи, учасником яких є Україна. Подано інформацію про міжнародні організації, спеціалізовані органи та установи ООН. Важливе місце відведено міжнародно-правовій практиці, у тому числі міжнародним судовим та арбітражним рішенням, висвітлено міжнародно-правову діяльність України. Значне місце відведено історичним аспектам розвитку міжнародного права і участі України у цьому процесі, починаючи з договорів Київської Русі з Візантією, висвітлено роль УРСР як однієї з держав – засновниць ООН. З видання можна дізнатися про основні міжнародно-правові школи та їх представників.
Статті, що входять до «Енциклопедії» розміщено за алфавітом. У назвах статей, які складаються з кількох слів, їх порядок змінюється (інверсується) для того, щоб на початку стояло головне за значенням слово. При наявності у терміна синонімів їх подано після основної назви статті. Іноземні терміни наведено тією мовою, якою вони вживаються в юридичній практиці.
Довідковий апарат тому містить основні скорочення та перелік скорочень назв періодичних та інших видань.
Шифр зберігання книги у НБУВ: В355618/1
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Х91я2 Е64
 
14. Науково-практичний коментар до Закону України «Про адміністративні послуги» / авт. кол.: О. Ф. Андрійко [та ін.] ; рец. Д. М. Лук’янець ; заг. ред. В. П. Тимощук ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. – Київ : Москаленко О. М., 2013. – 391 с.
Це перший науково-практичний коментар до Закону України «Про
адміністративні послуги». Коментар підготовлено для допомоги практичним працівникам у виконанні вимог Закону, у ньому зроблено спробу доступно подати теоретичні знання про адміністративні послуги та новації, передбачені Законом. Видання містить двадцять прокоментованих статей Закону та сім додатків – це Постанови Кабінету Міністрів України, що стосуються надання адміністративних послуг. Пошуковий апарат включає: покажчики скорочень та основних термінів, перелік рекомендованих наукових та аналітичних джерел.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс58911
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Х81(4УК)я2 Н34
 
Культура. Наука. Освіта
 
15. Наші особливі діти. Навчання та виховання дітей з вадами здоров’я: педагогічний і психологічний аспекти : реком. покажч. / упоряд. О. Г. Нуньєс ; М-во культури України, Одес. нац. наук. б-ка ім. М. Горького. – Одеса : ВДРКФ ОННБ ім. М. Горького, 2014. – 137 с.
Черговий покажчик серії «Проблеми. Гіпотези. Відкриття», заснованої у 1975 році, представляє літературу рекомендовану батькам, соціальним працівникам, студентам, громадянам, які цікавляться проблемою спілкування з дітьми, що мають вади здоров’я. Джерела, які інформують про новітні дослідження і відкриття, проанотовано, що допоможе читачеві визначити необхідність ознайомлення з тією чи іншою літературою. Зібраний матеріал упорядковано за тематикою. Довідковий апарат представлено у вигляді глосарія, покажчика авторів, словника-довідника відомих фахівців у галузі невропатології, патопсихології та спеціальної педагогіки. Подано статтю про відомого вченого Ф. Ф. Рау, родина якого присвятила життя допомозі глухим.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва787842
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ч43я1 Н37
 
16. Підручники та навчальні посібники з гуманітарних дисциплін для початкових і середніх навчальних закладів (1918–1945 рр.) з фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського : каталог / НАПН України, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського ; упоряд.: Н. Г. Мацібора, О. Б. Бондарчук, В. Н. Іваненко [та ін.] ; наук. консультант О. В. Сухомлинська ; наук. ред. П. І. Рогова. – Київ, 2014. – 375 с.
До каталогу увійшли шкільні підручники та навчальні посібники українською, російською та іншими мовами 1918–1945 років видання з фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського. Перший розділ – Бібліографія підручників і навчальних посібників 1918–1945 рр., складається з 14 підрозділів усі матеріали яких опрацьовано de visu та додано короткі анотації. Другий розділ – Допоміжні покажчики, містить розгалужений пошуковий апарат, що включає: іменний покажчик (авторів, укладачів, редакторів та ін.); покажчик назв творів друку; хронологічний покажчик; покажчик друкарень, видавничих організацій, установ і видавництв; покажчик місць видань; покажчик печаток, штампів бібліотек, приватних осіб, інших установ; покажчик підручників та навчальних посібників для дітей з особливими потребами; покажчик підручників та навчальних посібників для освіти дорослих. 
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва785885
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ч42я1 П32
 
17. Професори Київського університету : біогр. довід. / ред. рада: Л. В. Губерський (голова) [та ін.] ; упоряд.: С. Ю. Алтухова [та ін.] ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. – Київ : Київ. ун-т, 2014. – 591 с.
Видання приурочене до 180-річного ювілею Київського національного університету імені Тараса Шевченка і є першою спробою всебічного висвітлення біографій видатних персоналій університету. Довідник уміщує 1710 статей, присвячених професорам університету, від дня його заснування і до наших днів. Статті розташовано за абеткою прізвищ. Кожна включає короткий виклад біографічних відомостей, інформацію про сфери наукових інтересів і досягнень, членство у вітчизняних і закордонних академіях, наукових товариствах тощо. У допоміжному апараті – іменний покажчик. 
Шифр зберігання книги у НБУВ: Со33302
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ч48(4УК)д.я2 П84
 
18. Соціальна та превентивна педагогіка : корот. термінол. понят. слов. / уклад.: А. А. Марушкевич, Л. А. Сатановська. – Київ : Лисенко М. М., 2014. – 271 с.
Довідник укладено на матеріалах багатьох словників і наукових праць, вказаних у «Списку використаних джерел». Від аналогічних видань він відрізняється компактністю та інформаційною насиченістю. Відбір термінів і понять зумовлений необхідністю забезпечення фахівців із соціальної та соціально-педагогічної роботи широким колом знань (філософських, соціологічних, психолого-педагогічних, правових, економічних, медико-біологічних, управлінських тощо.), умінь та навичок. 1234 терміни і поняття розміщено в алфавітному порядку.
Допоміжний апарат вміщує перелік термінів та список використаних джерел.
 
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва787481/2
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ч30я2 С69
 
19. Українська історико-педагогічна наука у дзеркалі тематики дисертаційних досліджень (1995–2014) : хронол.-темат. покажч. / авт. і наук. ред. О. В. Сухомлинська ; упоряд.: Н. М. Коляда [та ін.] ; рец.: Л. Д. Березовська, Н. П. Дічек ; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини, НАПН України. – Умань : ФОП Жовтий О. О., 2014. – 356 с.
У хронологічно-тематичному покажчику представлено тематику дисертаційних досліджень з історії педагогіки на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата педагогічних наук, затверджених за останніх 19 років зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, а також інших спеціальностей з педагогічних наук. Видання укладено за двома частинами. Перша – хронологічний покажчик затверджених тем дисертаційних досліджень зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, друга – покажчик за тематичною спрямованістю дисертаційних досліджень. Довідковий апарат включає: покажчики за темами та авторами досліджень, іменний покажчик персоналій.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Со33389
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ч33я1 У45
 
20. Фоменко Д. Мідні гравірувальні дошки українських друкарень ХVІІ–ХІХ ст. у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : каталог / Д. Фоменко, І. Цинковська, Г. Юхимець ; редкол.: О. Онищенко (голова) [та ін.] ; Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. – Київ : Академперіодика, 2014. – 358 с. : 208 с. іл.
Каталог складається з переліку мідних гравірувальних дошок українських друкарень ХVІІ–ХІХ ст. із фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, що є рідкісними і цінними пам’ятками української культури та мистецтва, які ще ніколи не були опубліковані. Колекція налічує 329 артефактів і репрезентує широкий спектр видів і жанрів мистецтва гравюри в Україні, а також художні особливості київської, чернігівської, львівської, почаївської шкіл. Під час роботи над каталогом було проведено атрибуцію досліджуваних артефактів: встановлено, де можливо, авторство і дату виконання, розкрито тематику і сюжети, прізвища зображених осіб, назви архітектурних споруд, розшифровано написи тощо. На базі отриманих даних здійснено розгорнутий науково-аналітичний опис кожного артефакту: детальний опис основного зображення, наведення всіх підписів, написів, додаткових зображень на лицьовому боці і на звороті кожної гравірувальної дошки, із зазначенням їхнього місцерозташування та збереженням орфографії і графіки цих написів.
Науково-довідковий апарат складається з іменного покажчика, покажчиків назв творів, зображених осіб, назв зображених місцевостей та архітектурних пам’яток, зображених гербів, списку видань, посилання на які подаються скорочено, списку використаних джерел та списку скорочень.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Вс59050
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ч611(4УК0я1 Ф76
 
Філологічні науки. Художня література
 
21. Нелюба А. Лексико-словотвірні інновації (2014) : словник / А. Нелюба, Є. Редько ; Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна, Харків. іст.-філол. т-во. – Харків : Цифра принт, 2015. – 219 с.
У пропонованому науковому словникові вміщено лексико-словотвірні інновації, що з’явилися в різних стилях і різновидах української мови протягом 2014 року. Словникові статті викладено за українським алфавітом, навіть у разі використання латиниці. Наприкінці подано Реєстр задіяних словотворчих засобів, що складаються з префіксальних, конфіксальних, суфіксальних засобів та нових словотворчих основ.
Видання призначено для науковців-філологів, культурологів, працівників засобів масової інформації, письменників та студентів.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва789922
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ш141.4-42я2 Н49
 
22. Сучасний погляд на літературу. Науковий збірник : бібліогр. покажч., (1999–2009) / уклад., авт. проекту С. С. Краль ; ред. текстів англомов. анот. А. В. Швідченко ; рец.: Н. П. Анісімова, В. В. Барчан, Л. С. Новосьолова. – Київ : ПП Лисенко М. М., 2014. – 271 с.
Видання уміщує різноманітну інформацію про видання Наукового збірника за десять років його існування: 1999–2009 рр. (усього 12 випусків). При підготовці покажчика використано два принципи укладання матеріалу: хронологічний та систематичний. Потрібну інформацію можна швидко відшукати у відповідних рубриках: Склад редакційної колегії (1999–2009); Анотований хронологічний покажчик статей; Покажчик прізвищ авторів та назв їх статей; Алфавітний покажчик назв статей; Персоналії; Покажчик змісту випусків; Покажчик дисертацій, захищених авторами статей; Покажчик назв художніх творів; Покажчик іншомовних назв художніх творів; Покажчик власних назв; Сучасний літературознавчий тезаурус: контексти, терміни, іменний покажчик, список установ, бібліотек та ВНЗ України, куди надсилався збірник «Сучасний погляд на літературу».
На титулі видання – автограф та побажання укладача.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва787984
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Ш5(0)я1 С91
 
23. Тарас Шевченко та Університет св. Володимира. Спогади сучасників : анот. бібліогр. покажч. / упоряд.: В. Г. Несторенко, Н. В. Кошлякова, Т. О. Холоша [та ін.] ; Київ. Нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Нац. музей Т. Шевченка. – Київ : Київ. ун-т, 2014. – 223 с. : іл.
Покажчик містить бібліографічні описи друкованих та архівних матеріалів про роботу Т. Шевченка в Археографічній комісії при Університеті св. Володимира, зв’язки з Кирило-Мефодіївським товариством, допомогу недільним школам. Включено відомості про унікальні малярські роботи Шевченка, створені за завданням Археографічної комісії, меморіальні речі митця, що зберігаються в Національному музеї імені Тараса Шевченка та інших музеях України. Допоміжний апарат складають: алфавітний покажчик малярських робіт Т. Шевченка, відомості про згадані видання, анотований покажчик осіб, іменний покажчик, географічний покажчик, словник та скорочення.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва786385
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: д Ш37.106
 
24. Шевченко на всі віки : образ Великого Кобзаря в художніх і художньо-документальних творах : бібліогр. покажч., 1861–2013 / уклад. О. М. Куцевол ; наук. ред. Н. І. Морозова ; Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. – Вінниця : Балюк І. Б., 2014. – 348 с.
У виданні подано перелік художніх творів та художньо-документальних видань – мемуарних, епістолярних і документальних – про життя і творчість Т. Шевченка, що вийшли друком упродовж 1861–2013 років. Літературу розподілено за двома розділами: Образ Тараса Шевченка у творах письменників України та Образ Тараса Шевченка у творах світового письменства. Допоміжний апарат – іменний покажчик.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Со33373
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: д Ш37.108
 
Література універсального змісту
 
25. Довідник журналу «Краєзнавець Прикарпаття» (№№1–20, 2003–2012 рр.) / авт. та упоряд.: М. Косило, І. Косило ; Івано-Франків. обл. держ. центр туризму і краєзнавства учнів. молоді, Івано-Франків. обл. орг. Нац. Спілки краєзнавців України. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2014. – 103 с. : фот.
У виданні узагальнено весь об’єм публікацій двадцяти видань журналу за видами краєзнавчих досліджень. Основні аспекти, висвітлені у довіднику: дослідження давньої історії та культури Прикарпаття, визвольних змагань, стану краю у роки Другої світової війни, вивчення історії міст і сіл, історії мистецтва, культури, літератури, релігії, діяльності краєзнавчих товариств тощо. У виданні подано ювілейні присвяти про 262-х краєзнавців-ювілярів, інформацію про 254-х авторів альманаху, зміст журналів №№ 1–20, вміщено фото обкладинок журналів №№ 1–20 та склад головної редакційної колегії.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва782122
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Я172(4УК)12 К77
 
26. Періодичні видання у фондах наукової бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : бібліогр. покажч. / упоряд.: В. С. Прокопчук, С. О. Кантлін ; відп. ред. В. С. Прокопчук. – Кам’янець-Подільський : Кам’янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка, 2014. – 86 с.
Покажчик укладено з метою доведення до користувача найповнішої інформації про наявні в науковій бібліотеці та окремих кафедральних книгозбірнях Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка журнальні видання. До покажчика увійшли як зарубіжні, так і українські журнали за 1937–2013 роки.
Джерела згруповано за розділами «Українські видання» та «Зарубіжні видання», в середині розділів – за алфавітом. Вказано рік видання, наявні номери, періодичність виходу журналів та підрозділи університету, в яких вони знаходяться.
Допоміжний апарат містить адреси підрозділів університету, де зберігаються журнали та список умовних скорочень.
Шифр зберігання книги у НБУВ: Ва790612
Шифр зберігання книги у фонді ВДБО: Я171(4УК) П27
 
 
 
 
Виконавець провідний бібліограф Т. А. Гришина
 

Контактна інформація