Газети української діаспори (1945-2000). Частина 2. Америка

До уваги читачів – виставка, присвячена газетам української діаспори в Північній та Південній Америці.

На Американському континенті у зазначений період виходило близько 90 назв газет української діаспори. Здебільшого – у Канаді, США та Аргентині.

Серед них:

  1. Церковно-релігійні видання («Дзвін» (Буенос-Айрес, Аргентина) – видання автокефальної православної церкви в Аргентині, «Християнський вісник» (Вінніпег, Канада) – видання української католицької церкви в Канаді, «Нова зоря»: католицький часопис тощо).
  2. Лемківські видання («Лемківські вісті» (Йонкерс, США), «Карпатська Русь» (Йонкерс, США), «Лемківщина» (Торонто, Канада) тощо).
  3. Студентські видання. Найвідомішим виданням цієї групи є газета українського студентства Канади «Студент», що виходила у 70-х–90-х рр.
  4. Видання українських політичних партій та громадських організацій (наприклад – «Вісник українських революційних демократів» (Торонто) чи «Українське слово» (Буенос-Айрес) – видання товариства «Просвіта» в Аргентині).
  5. Незалежні видання («Свобода», «Громадський голос» тощо).

В Аргентині у 1945–1947 рр. виходила газета «Світло», яка на своїх сторінках друкувала статті радянських державних діячів, матеріали Українського товариства для зв’язків з закордоном та інші прорадянські публікації.

Газети української діаспори в Америці публікували повідомлення про життя радянської чи незалежної України. Також звертали увагу на міжнародне життя. Публікували і оголошення про українські виставки та інші культурні події в житті місцевої української діаспори. Значна їх частина мовою країни поселення (англійською, іспанською, португальською) або містила дати у вихідних даних, або навіть окремі матеріали.

Виставка буде цікава всім, хто цікавиться історією України, історією української діаспорної преси, культурно-політичною діяльністю української діаспори в другій половині 20 століття.

Виставку підготували головний бібліотекар Дмитро Захаров та провідний бібліотекар Станіслав Малюк.

 

 

Контактна інформація

Корпус по вул. Володимирська 62, 2-й поверх, к. 207.
+38 (044) 288-1419
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)