Гостя з Кембриджа знайшла багато спільного в наших бібліотеках

Поділитися: 
Дата події: 
5-04-2019

Кет Мері Девіс працює в бібліотеці знаменитого Кембриджського університету. На вигляд це зовсім молода дівчина, але вже має магістерський ступінь з бібліотекознавства і є бакалавром лінгвістики. У Києві вона перебувала в інших справах, але, як справжній професіонал, не могла не скористатись нагодою завітати до головної бібліотеки України. Тому сконтактувала з нами через Фейсбук і попросила про англомовну екскурсію. І таку екскурсію майстерно й зі знанням своєї справи провели для неї провідний бібліотекар відділу соціокультурної комунікації НБУВ Антоніна Петрівна Шеремет та провідний перекладач організаційного відділу Олександра Володимирівна Земляна. А у Фонді президентів України активно допомогла також молодший науковий співробітник відділу пошуку та обліку документів ФПУ Лена Іванівна Кукоба.

Гостя, в свою чергу, розповіла, що бібліотека Кембриджського вишу має більш поважний вік, їй уже понад 600 років, однак приміщення, яке будувалось у 1931-1934 роках, частково подібне зовні і більше – всередині до головного корпусу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Зокрема це центральна вежа, каталоги й картотеки, система видачі книг, дещо в читальних залах. До речі, серед найбільш цінних документів бібліотеки Кембриджського університету є й експонат «Київський лист», датований Х століттям.

Кет Девіс з інтересом оглянула фойє НБУВ з панорамою, конференц-хол, зал каталогів, читальні зали, сподобались їй пандус та унікальний гобелен у центральній частині бібліотеки.  Кет також відзначила, що їй пощастило побачити ще й цікаву виставку творів прекрасного художника Леоніда Гопанчука, експоновану в цей час. Та особливо зацікавив її сектор картографічних видань відділу комплексного бібліографічного обслуговування, де наша колега затрималась найдовше, розглядаючи раритетні видання та старовинні рукописні карти. Науковці сектору провели для гості інформативну екскурсію залом картографії, на якій продемонстрували цікаві картографічні матеріали з депозитарного фонду сектору, показали карту Великої Британії зі старовинного голландського атласу. Кет Мері була ознайомлена з поточною тематичною виставкою – «Китай – країна великої культури» та з основними напрямами роботи сектору.

А у Фонді президентів України вона, крім експонатів,  з цікавістю оглянула й виставку Руслана Кутняка «Влада і гроші», в якій з банкнот (гривень та доларів) створені портрети політиків і відомих осіб, зокрема й королеви Великої Британії Єлизавети ІІ.

Наприкінці гостя запевнила, що більш як три години знайомства з бібліотекою Вернадського сплинули непомітно, їй було цікаво, і екскурсія сподобалась.

Тож відтепер ми можемо говорити, що в бібліотеці Кембриджського університету у нас є знайомі колеги.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Голосіївський пр., 3, 3-й поверх, к. 302.
жовтень-червень:
пн - сб: 9.15 - 20.00
нд: 9.15 - 18.00
липень-вересень:
пн - сб: 9.15 - 18.00
+38 (044) 524-4438

Контактна інформація

Голосіївський пр., 3,
2-й поверх, к. 307.
+38 (044) 525-5470
9.15 - 18.00 (понеділок - п'ятниця)