Родова бібліотека графів Й. та А. Хрептовичів – скарбниця світової культури

Наближається 100-річчя з дня передачі до фундаментальної бібліотеки Київського імператорського університету св. Володимира на депозитарне зберігання родової бібліотеки Й. та А. Хрептовичів. Проект, в якому було викладено умови передачі родової книгозбірні нащадком роду Хрептовичів - К. А. Хрептовичем-Бутеньовим, датовано 1909 роком. Проект не був офіційним документом і не мав юридичної сили, а родова бібліотека Хрептовичів була перевезена до Києва лише весною-влітку 1914 року. У Києві книгозбірня Хрептовичів зберігалась в університетській бібліотеці окремим комплексом.

У 1927 р. бібліотека Київського імператорського університету св. Володимира була передана до складу Всенародної бібліотеки України разом з усіма її колекціями та зібраннями, у тому числі і з родовою бібліотекою графів Хрептовичів.

Пропонуємо Вашій увазі виставку, присвячену видатним представникам  білоруського магнатського роду Хрептовичів та фото титульних сторінок найбільш цікавих видань з їх бібліотеки, основна частина якої зараз  зберігається у Відділі бібліотечних зібрань та історичних колекцій НБУВ.

Хрептовичі - відомий білоруський магнатський рід, де були військові та державні діячі Великого князівства Литовського та Речі Посполитової (мали графський титул).

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська, 62, 3-й поверх, приміщення № 307-3.
+38 (044) 234-02-45 (відділ)
+38 (044) 235-41-96 (пункт запису читачів)
Інститут книгознавства