Василь Степанович Бабич – діяч бібліотечної справи, вчений, педагог
До 90-річчя від дня народження
Дослідження багатогранної діяльності вітчизняних науковців у галузі бібліотечної справи, аналіз їхніх здобутків є важливою складовою відтворення історичного образу українського вченого, його внеску у розвиток національної науки, а також розв’язання сучасних проблем бібліотекознавства та бібліографознавства.
До видатних діячів бібліотечної справи другої половини ХХ – початку ХХІ ст., котрі своєю наполегливою працею і цілеспрямованістю збагатили сферу культури України, належить Василь Степанович Бабич (1932–2016). Учений пройшов трудовий шлях від сільського вчителя до директора однієї з найбільших бібліотек держави, професора, декана бібліотечного факультету Київського державного інституту культури ім. О. Є. Корнійчука (нині – Київський національний університету культури і мистецтв, КНУКІМ).
Понад сорок років свого життя Василь Степанович віддав бібліотечній справі. У його творчому доробку понад 250 праць – монографії, навчальні посібники, довідники, наукові статті, бібліографічні покажчики, методичні розробки, доповіді на наукових міжнародних, всесоюзних, всеукраїнських конференціях, семінарах, симпозіумах.
Василь Степанович Бабич народився 1 лютого 1932 р. у селі Тарасовичі Вищедубечанського району Київської області в родині сільських трударів. Після закінчення Чернинської середньої школи вступив до Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка на філологічний факультет, романо-германське відділення. Після закінчення університету в червні 1956 р. отримав диплом за фахом філолога – викладача німецької мови.
З серпня 1956 р. за направленням ВНЗ розпочав роботу учителем німецької мови 8–10 класів у середній школі № 1 міста Златопіль Черкаської області (попередня назва – Гуляйпіль, у 1959 р. приєднане до міста Новомиргород).
У 1958 р. В. С. Бабич, переїхавщи до Києва, розпочав працювати в Державній республіканській бібліотеці УРСР імені КПРС (ДРБ, у 1990–1994 рр. – Державна бібліотека України, у 1994–2016 рр. – Національна парламентська бібліотека України, з 2016 р. – Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого): бібліографом, завідувачем сектору міжнародного книгообміну, завідувачем відділу іноземної літератури, заступником директора. У 1970–1983 рр. обіймав посаду директора цієї бібліотеки. Бібліотека займала одне з провідних місць у системі бібліотечно-інформаційного забезпечення користувачів. Очолюючи її, розробляв актуальні питання теорії, історії бібліотечно-бібліографічної діяльності, впровадження результатів наукових досліджень у практику бібліотечно-інформаційної галузі.
У 1967 р. без відриву від виробництва закінчив Харьківський державний інститут культури, здобувши фах бібліотекаря-бібліографа вищої кваліфікації.
Особливу увагу і зацікавленність В.С. Бабич виявляв до видання творів українських письменників за кордоном, їхніх перекладів іноземними мовами, комплектуванню цих видань до фондів бібліотек. Його картотека «Україніка» згодом лягла в основу підготовки бібліографічного покажчика «Твори письменників Радянської України у зарубіжних виданнях, 1945–1966» (Харків, 1968).
Займаючись адміністративною роботою, В. С. Бабич не полишав практичної бібліографічної діяльності. 1977 року побачило світ друге, перероблене і доповнене видання покажчика «Твори письменників Радянської України у зарубіжних виданнях, 1945–1975». Проте вийшло воно мізерним накладом 30 примірників під грифом «для службового користування» і нині є бібліографічною рідкістю. Ідеологічний прес, що тяжів тоді над всією науковою діяльністю, не дав змоги випустити покажчик масовим тиражем.
У 1979 р. В. С. Бабич захистив в Інституті історії АН УРСР дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата історичних наук (науковий керівник – доктор іст. наук, професор А. В. Лихолат).
Повсякчас у полі зору В. С. Бабича знаходилися проблеми становлення та розвитку бібліотечної справи в Україні, координації науково-дослідної роботи в державі, передовий практичний бібліотечний досвід, нові форми та методи бібліотечно-бібліографічного обслуговування, автоматизація й комп’ютеризація бібліотечно-інформаційних процесів.
Він приділяв значну увагу проблемам державної ваги, пов’язаним з визначенням місії бібліотек, їхньої ролі і місця в сучасному суспільстві, організації бібліотечної мережі, науково-інформаційної діяльності бібліотек України.
Розуміючи, що тільки спільними зусиллями бібліотек всіх систем і відомств можна забезпечити ефективне інформаційне обслуговування різних категорій читачів, Василь Степанович всіляко намагався налагоджувати і посилювати співдружність бібліотек, їх координацію та взаємодію, кооперацію діяльності. З 1970 по 1983 р. В. С. Бабич – заступник голови Міжвідомчої ради з питань бібліотечної роботи при Міністерстві культури Української РСР. З 1973 по 1983 рік В. С. Бабич був заступником Голови по координації науково-дослідної роботи в галузі бібліотекознавства та бібліографії при Міністерстві культури УРСР.
На його долю припав час удосконалення і розвитку науково-дослідної і науково-методичної діяльності Державної республіканської бібліотеки України у 1970 – на початку 1980-х рр. За його керівництва було реалізовано проєкт з реконструкції елеватора на Подолі, що дало можливість створити належні умови для зберігання і використання книжкових фондів, зібрати з різних філій бібліотеки, що знаходилися у підвалах і непридатних приміщеннях, бібліотечні фонди та сконцентрувати в одному книгосховищі понад 3 млн. одиниць зберігання. Крім того, у прибудованому корпусі було відкрито загальний читальний зал, зали періодики та рідкісних книг, що сприяло удосконаленню обслуговування читачів.
В. С. Бабич завжди особливу увагу надавав кадрам, їхній підготовці та фаховому рівню. Це, значним чином, й зумовило його перехід у 1983 році за конкурсом до Київського державного інституту культури (КДІК, нині – Київський національний університет культури і мистецтв), коли він був обраний на посаду завідувача кафедри галузевого бібліографознавства (1983 – 1997). В Інституті за період з жовтня 1985 по квітень 1996 р. він дворазово обирався деканом бібліотечного факультету (згодом – бібліотечно-інформаційних систем). У 1997–2000 рр. – професор Київського національного університету культури і мистецтв.
З обранням В. С. Бабича деканом бібліотечного факультету та призначенням головою Ради цього інститутського підрозділу, на факультеті активізувалась науково-методична і науково-дослідна робота. Під його керівництвом провідними фахівцями розроблено «Концепцію розвитку факультету бібліотечно-інформаційних систем», яка була схвалена Радою факультету й затверджена ректором. Практичним її втіленням стала перебудова структури бібліотечного факультету, реорганізація його в факультет бібліотечно-інформаційних систем. Розроблено й нові навчальні плани і на їх основі запроваджено модульну систему підготовки кадрів.
У 1990 р. було відкрито спеціалізацію «Книгознавство та бібліографія в книготорговельних установах», у 1991/1992 навчальному році – спеціалізацію «Архівознавство. Бібліографознавство», у 1993–1994 рр. – спеціалізацію «Документальні інформаційні системи органів інформації» Таким чином, факультет започаткував підготовку кадрів для книжкової торгівлі, архівів та органів НТІ.
Шляхи реформування бібліотечно-інформаційної освіти, впровадження ступеневої підготовки спеціалістів, удосконалення змісту навчального процесу та організація безперервної бібліотечно-інформаційної освіти більш детально обґрунтовані в монографії В. С. Бабича «Еволюція бібліотечно-інформаційної освіти» (Київ, 1997).
У повсякденній роботі В. С. Бабич значну увагу надавав організації навчального процесу, активному пошуку зважених, ефективних форм, методів і шляхів підготовки кадрів для бібліотек різних видів відповідно до сучасних суспільних процесів, необхідності відродження української національної культури.
За безпосередньою участю Василя Степановича розроблялися важливі галузеві стратегічні документи державного рівня: основні напрями розвитку бібліотечної справи; цільові програми (автоматизації, централізації), перша редакція Закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу»; розвивалася координація та кооперація діяльності бібліотек різних відомств.
За час керівництва В. С. Бабичем факультетом значно активізувалася і оновилася науково-дослідна і навчально-виховна робота, педагогами та аспірантами розроблялися актуальні питання книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, науково-методичні та прикладні проблеми бібліотечної галузі. Викладачі наполегливо удосконалювали теоретичну, навчально-методичну базу підготовки фахівців бібліотечно-інформаційної сфери. У полі зору вчених інституту були проблеми документознавства, наукового забезпечення нових інформаційних технологій, комп’ютеризації бібліотечних процесів, розроблення теоретичних засад бібліографознавства в умовах інформатизації суспільства, практичних питань національної і галузевої бібліографій, дослідження інформаційних потреб читачів, оптимізації бібліотечно-інформаційних ресурсів України тощо.
У 1985 р. Василю Степановичу Бабичу присвоєно вчене звання доцента, у 1991 р. – звання професора, у 1998 р. – почесного професора Київського національного університету культури і мистецтв.
З 1993 по 2000 р. В. С. Бабич був членом спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських дисертацій при Київському національному університету культури і мистецтв.
Працюючи в університеті, В. С. Бабич створив свою наукову школу на тему «Інформаційно-бібліографічні ресурси суспільних наук в Україні». Під його керівництвом провели наукові дослідження й успішно захистили кандидатські дисертації О. І. Кащук, Ю. І. Лазоренко, Я. Є. Сошинська, О. О. Федотова, Махмуд Хайсам, О. М. Чорна. Часто виступав Василь Степанович офіційним опонентом при захисті дисертацій, здійснював керівництво дипломними роботами, консультував аспірантів та колег.
В останні роки в полі зору його творчих інтересів були проблеми підвищення інформаційної культури суспільства, користувачів бібліотек. Також досліджував В. С. Бабич проблеми створення позитивного іміджу бібліотек, бібліотекарів, підвищення їхньої ролі в інформатизації суспільства, в задоволенні інформаційних потреб користувачів.
Перебуваючи на пенсії, написав книгу спогадів про рідне село Тарасовичі, затоплене водами Київського моря, 1964 р. (Тарасовичі: спогади, бувальщини. – Київ, 2010).
Свою професійну діяльність В. С. Бабич вміло поєднував з громадською: обирався депутатом Печерської районної Ради народних депутатів м. Києва, протягом багатьох років був членом правління Товариства українсько-болгарської дружби. З 1963 по 1976 р. він був уповноваженим Міністерства культури СРСР, відповідальним за вивіз за кордон художніх і культурних цінностей з України. У 1971–1983 рр. входив до Ради з бібліотечної роботи при Міністерстві культури СРСР, членом Науково-методичної ради з бібліотечно-бібліографічної освіти Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР (1979–1995).
У 1991– 1994 рр. був головою Республіканської навчально-методичної ради в галузі бібліотечної освіти при Міністерстві культури України. З 1969 по 1974 р. – членом Редакційної ради Редакційно-видавничого відділу Книжкової палати України; у 1980–1984 рр. – членом Вченої ради Інституту підвищення кваліфікації працівників культури Міністерства культури УРСР; у 1970–1976 – членом Вченої ради Центральної наукової бібліотеки АН України (нині – Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського), а також членом Вченої ради Центральної наукової сільськогосподарської бібліотеки УААН (1976–1998, нині – Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН).
Значні здобутки В. С. Бабича та його колег-однодумців у розвитку української культури, бібліотечної справи, формуванні громадянського суспільства у період відновновлення незалежності Української держави у 1990-ті рр. В. С. Бабич був одним з фундаторів, організаторів створення Української бібліотечної асоціації (1995), у 1995–1998 рр. – її віце-президентом. Упродовж 1995–2004 рр. був головою наглядової ради Національної парламентської бібліотеки України, головою Ради з питань реституції бібліотечних фондів Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України.
Упродовж багатьох років В. С. Бабич входив до складу редакційних колегій професійних періодичних видань: «Бібліотекознавство та бібліографія» (Харків, 1971–1991), «Бібліотечний вісник» (Київ, 1993–1997), «Советское библиотековедение» (Москва, 1980–1984), «Соціалістична культура» (Київ, 1971–1983), «Бібліотечна планета» (1999–2016).
За заслуги у розвитку бібліотечної справи в Україні та багаторічну плідну діяльність В. С. Бабич нагороджений орденом «Знак Почета» (1976), медаллю Н. К. Крупської, срібною медаллю ВДНГ, медаллю «За доблестный труд», ювілейною медаллю Народної Республіки Болгарії «100 години от рождението на Георги Димитров», ювілейною медаллю з нагоди 1500-ліття Києва (1982), медалями «Ветеран труда», «50 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941–1945» , багатьма почесними грамотами, 1982 року йому було присвоєно звання Заслужений працівник культури Української РСР.
За 17 років роботи В. С. Бабича в Київському національному університеті культури і мистецтв професорсько-викладацький склад факультету підготував понад 10 тис. висококваліфікованих бібліотечних фахівців, котрі успішно трудяться як в Україні, так і в багатьох інших країнах світу, досягли значних творчих успіхів, стали відомими науковцями, провідними спеціалістами. Талановитий педагог, він передавав молоді не тільки свої глибокі знання, а й прищеплював їм повагу до професії бібліотекаря, бібліографа, виховував у них почуття гордості і відповідальності за обрану справу. Василь Степанович користувався великим авторитетом у фахівців галузі, його з вдячністю згадають випускники Київського університету культури. Помер 28 серпня 2016 р. Похований у селі Козаровичі Київської області.
Василя Степановича Бабича відзначали відданість справі, патріотизм, працелюбство, принциповість, вимогливість і доброзичливість, людяність. Таким він і залишиться у пам’яті колег, друзів і рідних.
Матеріли до біобібліографії Василя Степановича Бабича
(з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського)
Бібліографічний матеріал систематизовано за розділами: «Основні друковані праці Василя Бабича» і «Література про життя і діяльність В. С. Бабича». Розділ «Оcновні друковані праці Василя Бабича» містить бібліографічні описи праць вченого, які згруповано за хронологією, а в межах року за схемою: окремі видання, статті та інші матеріали із збірників наукових праць, періодичних і продовжуваних видань; праці за редакцією вченого (з поміткою «Ред.»); видання, де автор є рецензентом (з поміткою «Рец.»). Бібліографічні записи у розділі «Література про життя і діяльність В. С. Бабича» систематизовано за хронологією, в межах року – окремі видання та публікації, вміщені у періодиці, за абеткою авторів та назв.
Після бібліографічного опису вказано шифр зберігання у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
Основні друковані праці Василя Бабича
1959
1. Виставка, присвячена Болгарії: [до днів болг. культури] / В. С. Бабич // Робітн. газ. – 1959. – 10 верес.
2. Китайською мовою [видано повість Ю. Збанацького «Таємниця Соколиного бору»] / В. С. Бабич // Літ. газ. – 1959. – 17 лип.
3. Міжнародні зв’язки українських бібліотек / В. С. Бабич // Радян. культура. – 1959. – 26 берез.
4. «Світанок над морем» [Ю. Смолича] видано в Болгарії / В. С. Бабич // Літ. газ. – 1959. – 15 трав. – С. 4.
5. 60-ти зарубіжним бібліотекам: закордон. читачі цікавляться укр. книгою / В. С. Бабич // Літ. газ. – 1959. – 4 серп.
1960
6. Рец.: [Рецензія] / В. С. Бабич // Літ. газ. – 1960. – 25 жовт. – Рец. на кн.: Терещенко М. Літа і люди : поезії. – Київ : Держлітвидав УРСР, 1960.
1961
7. Зарубіжні видання / В. С. Бабич // Літ. газ. – 1961. – 17 лют.
8. Через моря і океани / В. С. Бабич // Літ. газ. – 1961. – 10 берез.
1962
9. За кордон / В. С. Бабич // Літ. Україна. – 1962. – 13 листоп.
1965
10. Міжнародні зв’язки бібліотек України / В. С. Бабич // Бібліотекознавство і бібліогр. – 1965. – Вип. 2. – С. 65–69.
Ж29919
11. Міжнародні зв/язки бібліотек України / В. С. Бабич // Соціаліст. культура. – 1965. – № 3. – С. 40–41.
Ж26021
1966
12. Библиотеке – сто лет / В. С. Бабич // Правда Украины. – 1966. – 3 марта.
13. Джерела знань / В. Бабич // Вечір. Київ. – 1966. – 3 берез.
14. Книга дружбу цементує: [про міжнар. зв’язки ДРБ] / В. С. Бабич // Київ. правда. – 1966. – 1 берез.
15. Книга іде по світу / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1966. – 16 січ.
16. Міжнародні зв’язки бібліотеки / В. С. Бабич // Скарбниця людського розуму. – Харків, 1966. – С. 173–180.
Ао174428
17. Мовами світу : [про фонди від. інозем. літ. ДРБ] / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1966. – 3 берез.
1967
18. Мовами народів світу : [про вид. за кордоном творів укр. письменників] / В. С. Бабич // Літ. Україна. – 1967. – 30 квіт.
19. Мовами народів світу / В. С. Бабич // Літ. Україна. – 1967. – 12 листоп.
20. Тиждень французької книги / В. С. Бабич // Вечір. Київ. – 1967. – 21 берез.
1968
21. Твори письменників Радянської України у зарубіжних виданнях, 1945–1966 : бібліогр. покажч. / В. С. Бабич ; передм. авт., с. 3–11 ; ред. С. В. Сулима. – Харків : Ред.-вид. від. Кн. палати УРСР, 1968. – 178 с.
Ва63403
Рец. : Боянович В. // Нові книги УРСР. –1968. – № 2. – С. 5–7;
Ж27932
Гуменюк М. Українські письменники – за рубежем // Жовтень. – 1968. – № 12. – С. 128–129;
Ж26476
Копиленко Л. Крига скресла // Всесвіт. – 1969. – № 2. – С. 94–96;
Жс27966
Олелько Л. Світове визнання // Літ. Україна. – 1968. – 16 серп.
1969
22. Международный книгообмен библиотек / В. С. Бабич // Матеріали урочистих зборів і наукової конфереції, присвяченої 100-річчю Державної Ордена Трудового Червоного Прапора республіканської бібліотеки УРСР ім. КПРС. – Київ, 1969. – С. 89–101.
Арх 1969 М-341
23. Міжнародні зв’язки Державної республіканської бібліотеки УРСР імені КПРС / В. С. Бабич // Матеріали науково-практичної конференції, присвяченої 50-річчю Радянської України. – Київ, 1969. – С. 164–186.
Арх 1969 М-341
1970
24. Стан та завдання роботи бібліотек Української РСР у ювілейному ленінському році / В. С. Бабич // Головну увагу – невирішеним завданням: Метод. матеріали. – Київ, 1970. – Вип. 13. – С. 10–26.
В320327/13
Ред: Робота бібліотек Української РСР : метод. матеріали. Вип. 13: Головну увагу – невирішеним завданням / М-во культури УРСР, ДРБ ; редкол.: В. С. Бабич, Е. В. Куделько, З. А. Печенізька, Н. Г. Терещенко ; упоряд. Е. В. Куделько. – Київ, 1970. – 132 с.
В320327/13
1971
25. Бібліографія українських стародруків / В. Бабич // Друг читача. – 1971. – 23 лют. – Рец. на кн. : Петров С. Й. Книги гражданського друку, видані на Україні. XVІІІ – перша половина XІX ст. : каталог. – Харків : Ред.-вид. від. Кн. палати УРСР, 1971. – 297 с.
26. Бібліотека і читач / В. С. Бабич // Київ. правда. – 1971. – 19 берез.
27. Джерело сили і наснаги : за круглим столом «Соціаліст. культури» обговорюються питання теорії [бібл. справи в Україні] // Соціаліст. культура. – 1971. – № 4. – С. 33–37 : фот. Виклад виступу В. С. Бабича. – С. 37.
Ж26021
28.1 Здобутки і прагнення : [про діяльність б-к України] / В. С. Бабич // Соціаліст. культура. – 1971. – № 2. – С. 10–11.
Ж26021
29. Наш внесок: [діяльність б-к України] / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1971. – 11 берез.
30. Обслуговування робітників промисловості, будівництва і транспорту в державних бібліотеках Української РСР / В. С. Бабич // Матеріали ХІІ пленарного засідання / Міжвід. рада з питань бібл. роботи при М-ві культури УРСР. – Київ, 1971. – С. 36–50.
Ва165501
31. [Рецензия] / В. С. Бабич // Совет. библиогр. – 1971. – № 6. – С. 72–73. – Рец. на кн. : Петров С. Й. Книги гражданського друку, видані на Україні. XVІІІ – перша половина XІX ст. : каталог. – Харків : Ред.-вид. від. Кн. палати УРСР, 1971. – 297 с.
Ж13385
32. Ред.: Матеріали ХІІ пленарного засідання / Міжвід. рада з питань бібл. роботи при М-ві культури УРСР ; редкол.: В. С. Бабич, О. С. Клименко, З. А. Печенізька [та ін.]. – Київ, 1971. – 70 с.
Ва165501
33. Ред.: Организация работы с читателями областной библиотеки: метод. материалы. Вып. 14 / М-во культуры УССР. ГРБ ; редкол.: В. С. Бабич [и др.]. – Киев, 1971. – 120 с.
В320327/14
34. Государственная ордена Трудового Красного Знамени республиканская библиотека УССР им. КПСС: путеводитель / отв. за вып. В. С. Бабич. – Киев, 1971. – 18 с.
Ао197798
1972
35. Єдині правила опису творів друку і організації алфавітного каталога для невеликих бібліотек : пер. з 2-го рос. вид. з доп. для б-к України / Міжвід. каталогізац. коміс. при Держ. б-ці СРСР ім. В. І. Леніна; Міжбібл. каталогізац. коміс. при ДРБ ; [підгот.: В. С. Бабич, О. О. Тезікова, П. І. Чекалін та ін.]. – Харків: Ред.-вид. від. Кн. палати УРСР, 1972. – 334 с.
Ва181218
36. Двадцять мільйонів читачів : [про роботу б-к України в Міжнар. рік книги] / В. С. Бабич // Робітн. газ. – 1972. – 16 лют.
37. Джерела дружби: чуття єдиної родини / В. С. Бабич // Робітн. газ. – 1972. – 21 листоп.
38. Невичерпне джерело: [діяльність б-к України в Міжнар. рік книги] / В. С. Бабич // Київ. правда. – 1972. – 14 берез.
39. Нові горизонти: [про роботу б-ки] / В. С. Бабич / Культура і життя. – 1972. – 31 груд.
40. О перспективах развития библиотечного дела в союзных республиках: Украинская ССР / В. С. Бабич // Библиотеки СССР. – М., 1972. – Вып. 53. – С. 12–17.
Ж29530
41. Об информационно-библиографической деятельности универсальных научных библиотек УССР / В. С. Бабич, В. Д. Матвейчук // Совет. библиогр. – 1972. – № 4. – С. 25–32.
Ж13385
42. Ред.: У дружбі і єднанні : метод. рек. масовим б-кам / ДРБ; редкол.: В. С. Бабич [та ін.]. – Київ, 1972. – 50 с.
Ва78291
1973
43. Книга в житті хлібороба: від хати читальні – до сучасної бібліотеки / В. С. Бабич // Сіл. вісті. – 1973. – 5 черв.
44. Координація та кооперування діяльності бібліотек / В. С. Бабич, О. С. Клименко // Соціаліст. культура. – 1973. – № 3. – С. 9–10.
Ж26021
45. Международный симпозиум «Европейские библиотечные системы» [27 нояб. – 2 дек. 1972 г., Прага] / В. С. Бабич, Э. Н. Цыганков // Библиотековедение и библиогр. за рубежом. – 1973. – Вып. 46. – С. 62–70.
Ж29720
46. На рівні сучасних вимог : [про роботу б-к України] / В. С. Бабич // Нові книги УРСР. – 1973. – № 27. – С. 21–23.
Ж27932
47. Развитие библиотечного дела в Украинской ССР / В. С. Бабич // Ленинская национальная политика и развитие библиотечного дела в СССР: (материалы науч. конф., посвящ. 50-летию образования Союза ССР, янв. 1973 г.). – М., 1973. – С. 58–65.
Ва235195
48. Советские библиотековеды на международном симпозиуме по европейским библиотечным системам / [В. С. Бабич, Э. Н. Цыганков ] // Совет. библиотековедение. – 1973. – № 3. – С. 84–86.
Ж29530
49. Удосконалювати роботу бібліотек по інтернаціональному та патріотичному вихованню населення // Інтернаціональне та патріотичне виховання населення – в центрі уваги: (матеріали XV пленар. засід.) / Міжвід. рада з питань бібл. роботи при М-ві культури УРСР ; ДРБ. – Київ, 1973. – С. 5–20.
Ва235112
50. Ред.: Інтернаціональне та патріотичне виховання населення – в центрі уваги: (матеріали XV пленар. засід.) / Міжвід. рада з питань бібл. роботи при М-ві культури УРСР, ДРБ ; редкол.: З. А. Печенізька, В. С. Бабич, І. В. Шажко [та ін.]. – Київ, 1973. – 60 с.
Ва235112
1974
51. Бібліотеки Української РСР : довідник. – 2-ге вид., переробл. і доп. / складачі: В. С. Бабич, В. Д. Матвійчук, З. А. Печенізька, І. В. Шажко. – Харків : Ред.-вид. від. Кн. палати УРСР, 1974. – 158 с.
Ва247242
Рец.: Шехтман Є. Скарбниці людського розуму // Рад. Житомирщина. – 1975. – 6 трав.
52. Глибоке книжкове море / В. С. Бабич // Соціаліст. культура. – 1974. – № 5. – С. 26–27.
Ж26021
53. Міжнародний симпозіум з проблеми «Європейські бібліотечні системи» : (нотатки учасника) / В. С. Бабич // Бібліотекознавство та бібліогр. – 1974. – Вип. 15. – С. 62–69.
Ж29919
54. О координации деятельности библиотек Украинской ССР / В. С. Бабич, А. С. Клименко // Совет. библиотековедение. – 1974. – № 1. – С. 60–71.
Ж29530
1975
55. Главное направление : [деятельность б-к Украины] / В. С. Бабич // Библиотекарь. – 1975. – № 10. – С. 5–8.
Ж13382
56. Дохідливо і цілеспрямовано : [про роботу б-к Київщини] / В. С. Бабич // Київ. правда. – 1975. – 7 лют.
57. І книга, і пісня: Бути Києву зразковим містом! : [про творчу співдружність ДРБ з труд. колективами столиці] / В. С. Бабич // Вечір. Київ. – 1975. – 17 груд.
1976
58. Библиотеки Украины – специалистам сельского хозяйства / В. С. Бабич // Совет. библиотековедение. – 1976. – № 4. – С. 26–35.
Ж29530
59. Ну и темпы!...: [о реконструкции здания бывшего элеватора под книгохранилище б-ки] / В. С. Бабич // Правда Украины. – 1976. – 24 нояб.
60. Ред.: Централізація – важливий напрямок вдосконалення бібліотечної справи в республіці : (інформ. матеріали респ. наук.-практ. конф. в м. Кременчуці Полтав. обл.) / ДРБ; редкол.: В. С. Бабич. О. С. Клименко, А. П. Корнієнко [та ін.]. – Київ, 1976. – 42 с.
Р17787
1977
61. Довідник бібліотекаря: керівні матеріали з питань бібл. роботи / уклад.: В. С. Бабич, В. Д. Матвійчук, З. А. Печенізька, І. В. Шажко. – Харків : Ред.-вид. від. Кн. палати УРСР, 1977. – 395 с.
Ва306460
62. Твори письменників Радянської України у зарубіжних виданнях. 1945–1975 : бібліогр. покажч. / В. С. Бабич. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Харків : Ред.-вид. від. Кн. палати УРСР, 1977. – 187 с. – (Для службового користування).
Вс31978сл
63. Бібліотека республіканська УРСР ім. КПРС / В. С. Бабич // Українська радянська енциклопедія. – Київ, 1977. – Т.1. – С. 440.
В328608/1
64. Бібліотеки республіки: вчора, сьогодні, завтра / В. С. Бабич, О. С. Клименко // Соціаліст. культура. – 1977. – № 12. – С. 20–21.
Ж26021
65. На весь голос : [про роботу б-к України] / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1977. – 12 трав.
66. Некоторые итоги развития библиографии в УССР / В. С. Бабич, А. С. Клименко // Совет. библиогр. – 1977. – № 4. – С. 30–45.
Ж13385
1978
67. Библиотека республиканская УССР имени КПСС / В. С. Бабич // Украинская советская энциклопедия. – Киев 1978. – Т. 1. – С. 461.
В329203/1
68. Міжнародні маршрути книги : [про міжнар. книгообмін б-к України] / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1978. – 1 жовт.
69. Не тільки записати у формуляр: провідні фахівці республіки розповідають про нові дані бібл. справи / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1978. – 15 черв.
1979
70. Комплексность – важное условие пропаганды эстетических знаний // Совет. библиотековедение. – 1979. – № 5. – С. 21–32.
Ж29530
71. Пристрасним словом книги : [діяльність б-к столиці до 1500-річчя Києва] / В. С. Бабич // Вечір. Київ. – 1979. – 30 листоп.
72. Пропаганда Конституції СРСР і Конституції УРСР бібліотеками республіки / В. С. Бабич, М. М. Кургак // Бібліотекознавство і бібліогр. – 1979. – Вип. 19. – С. 3–11.
Ж29919
73. Розвиток бібліотечної справи на Україні за 60 років Радянської влади / В. С. Бабич // Розвиток бібліотечної справи в Українській РСР за роки Радянської влади. – Київ, 1979. – С. 3–30.
Ва342213
74. Українська радянська книга в соціалістичних країнах Європи / В. С. Бабич // Радян. літературознавство. – 1979. – № 6. – С. 63–68.
Ж27444
75. Хлібороб і книга : [робота б-к України по обслуговуванню працівників сіл. гос-ва] / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1979. – 12 лип.
76. Ред.: Розвиток бібліотечної справи в Українській РСР за роки Радянської влади : (наук. зб. ) / редкол.: З. А. Печенізька, В. С. Бабич, Л. І. Вовченко. – Київ, 1979. – 108 с.
Ва342213
1980
77. Дійова зброя : [про роботу б-к України] / В. С. Бабич // Соціаліст. культура. – 1980. – № 9. – С. 26–27.
Ж26021
78. Координация деятельности библиотек различных систем и ведомств / В. С. Бабич // Оптимизация библиотечно-библиографического обслуживания медицинской науки и здравоохранения в свете постановления ЦК КПСС «О повышении роли библиотек в коммунистическом воспитании трудящихся и научно-техническом прогрессе» : тез. докл. респ. науч. конф., Киев, 18–19 нояб. 1980 г. / Респ. науч. мед. б-ка им. Д. И. Ульянова. – Киев, 1980. – С. 25–27.
Ва356087
79. Повышение эффективности и качества научных исследований: (заоч. конф.) // Совет. библиотековедение. – 1980. – № 6. – С. 29–40 ; 1981. – № 1. – С. 10–11.
В. С. Бабич о внедрении в практику результатов НИР на Украине] № 6. – С. 32–33, 39 ; 1981. – № 1. – С. 10–11.
Ж29530
80. Путь до світла : [діяльність б-к України] / В. С. Бабич // Соціаліст. культура. – 1980. – № 2. – С. 29–30.
Ж26021
81. Шляхи підвищення ефективності дослідної і науково-методичної роботи бібліотек / В. С. Бабич // Наукова організація праці та управління в бібліотеках: наук. зб. – Київ, 1980. – С. 81–90.
Ва359578
82. Ред.: Наукова організація праці та управління в бібліотеках : наук. зб. / ДРБ ; редкол.: З. А. Печенізька, В. С. Бабич (відп. ред.), І. В. Шажко, М. С. Орленко. – Київ, 1980. – 93 с.
Ва359578
1981
83. Кут зору: б-ка відгукується на потреби дня / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1981. – 27 груд.
84. Нове книгосховище: чотири мільйони томів уміщує оновлена споруда / В. С. Бабич ; інтерв’ю взяв Е. Каган // Прапор комунізму. – 1981. – 1 лип.
85. Скарбниця досвіду і знань / В. С. Бабич // Соціаліст. культура. – 1981. – № 5. – С. 16.
Ж26021
86. «Соціалістичній культурі» – 60 / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1981. – 21 черв.
87. Твори письменників Радянської України в зарубіжних виданнях, 1976 – 1980 рр. : бібліогр. список / В. С. Бабич // Всесвіт. – 1981. – № 4. – С. 181–187.
Жс27966
1982
88. Перспективы развития библиотечного дела в Украинской ССР / В. С. Бабич, А. С. Клименко // Совет. библиотековедение. – 1982. – № 2. – С. 3–14.
Ж29530
89. Современное состояние работы централизованных библиотечных систем и перспективы повышения её эффективности / В. С. Бабич // Совершенствование библиотечно-библиографического обслуживания трудящихся республики : сб. науч. тр. – Киев, 1982. – С. 22–32.
Ва388143
90. Удосконалювати координацію діяльності бібліотек / В. С. Бабич // Бібліотекознавство і бібліогр. – 1982. – Вип. 22. – С. 94–101.
Ж29919
91. Ред.: Совершенствование библиотечно-библиографического обслуживания трудящихся республики : сб. науч. тр. / редкол.: В. С. Бабич (гл. ред.), З. А. Печенежская, Г. М. Прензилевич [и др.]. – Киев, 1982. – 64 с.
Ва338143
92. Рец.: Подбор, расстановка и повышение квалификации кадров: сб. док. и учеб.-метод. материалов / АН УССР, Центр. наук. б-ка ; сост.: З. Б. Кузавова, А. С. Чачко ; редкол.: Н. Б. Захарова, Б. П. Ковалевский, Ф. З. Шимченко. – Киев, 1982. – 194 с. – Рецензент вид.
Ва392478
1983
93. Бібліотека і читач / В. С. Бабич ; рец.: Л. В. Бєляєва, М. К. Іващенко ; за ред. О. З. Кагарлицької. – Київ : Мистецтво, 1983. – 129 с. – (Бібліотечка культурно-освітнього працівника).
Ао234348
94. Виховувати причетність / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1983. – 9 жовт.
95. Основні форми і методи підвищення пропагандистської і виховної ролі бібліотек / В. С. Бабич // Роль бібліотек в комуністичному вихованні трудящих : зб. наук. пр. – Київ, 1983 – С. 9–15.
Ва405877
96. Уроки свята : [діяльність б-к України у 1982 р. ] / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1983. – 20 берез.
1984
97. Методичні рекомендації по складанню рекомендаційних бібліографічних посібників суспільно-політичної тематики / В. С. Бабич, П. Х. Бєляєва. – Київ, 1984. – 23 с.
Р42538
98. Бібліотеки України на допомогу реалізації Продовольчої програми СРСР / В. С. Бабич // Бібліотекознавство і бібліогр. – 1984. – Вип. 24. – С. 3–16.
Ж29919
1985
99. XIV отчетная конференция профессорско-преподавательского состава и аспирантов Киевского государственного института культуры им. А. Е. Корнейчука, посвящённая итогам научно-иследовательской работы за 1984 год / В. С. Бабич, Е. И. Кащук // Совет. библиогр. – 1985. – № 6. – С. 71–72.
Ж13385
100. Студент і бібліотека: (Реалізації Продовольчої програми – наші знання і вміння) / В. С. Бабич, Р. Й. Целінський // Культура і життя. – 1985. – 27 січ.
1986
101. Итоговая конференция в Киевском институте культуры / В. С. Бабич, Е. П. Довгополая // Совет. библиогр. – 1986. – № 6. – С. 67–70.
Ж13385
102. Ред.: Перспективы развития отраслевых и межотраслевых библиотечных объединений в Украинской ССР : (метод. рекомендации) / cост. Л. З. Амлинский ; науч. ред. В. С. Бабич ; рец.: В. В. Терно, А. Н. Половинчик. – Киев : О-во «Знание» УССР, 1986. – 15 с.
Р49723
1987
103. Библиографическая деятельность Государственной республиканской библиотеки УССР им. КПСС / В. С. Бабич, А. П. Корниенко // Совет. библиогр. – 1987. – № 4. – С. 23–32.
Ж13385
104. В аспекті перебудови: [про роботу б-к України] / В. С. Бабич // Культура і життя. – 1987. – 1 лют.
105. Діяльність бібліотек республіки у справі забезпечення реалізації Продовольчої програми СРСР / В. С. Бабич // Бібліотекознавство і бібліогр. – 1987. – Вип. 27. – С. 49–56.
Ж29919
1988
106. Библиотеки – производству / В. С. Бабич // Интеграция библиотечной науки и практики в Украинской ССР. – Киев, 1988. – С. 82–87.
Ва495231
107. «Бібліотекознавство і бібліографія» – міжвідомчий збірник / В. С. Бабич // Українська літературна енциклопедія. – Київ, 1988. – Т. 1. – С. 175.
В335899/2
108. Совершенствовать подготовку библиотечных кадров / В. С. Бабич // Республиканская научно-теоретическая конференция «Актуальные проблемы подготовки кадров в области искусства и культуры в свете перестройки высшего и среднего специального образования»: тез. докл. Секция 4. Библиотековедения и библиографии. – Николаев, 1988. – С. 11–13.
В335509/4
1989
109. Совершенствование подготовки библиотечных кадров в условиях автоматизированной библиотечной технологии : метод. материалы / О-во «Знание» УССР ; Л. З. Амлинский, В. С. Бабич. – Киев, 1989. – 28 с.
Р66585
110. XVIII отчетная научная конференция профессорско-преподавательского состава и аспирантов КГИК им. А. Е. Корнейчука / В. С. Бабич, В. С. Пашкова // Совет. библиогр. – 1989. – № 4. – С. 88.
Ж13385
111. З досвіду роботи бібліотек педагогічних вузів / В. С. Бабич, Л. В. Чепур // Бібліотекознавство і бібліогр. – 1989. – Вип. 29. – С. 21–27.
Ж29919
112. Совершенствование деятельности массовых библиотек по интернациональному воспитанию трудящихся // Актуальные вопросы патриотического и интернационального воспитания средствами культуры и искусства на современном этапе: Укр. респ. науч.-теорет. конф., 26–28 апр., Харьков: тез. докл. – Харьков, 1989. – [Ч.] 3. – С. 154–156.
В336224/3
1990
113. Зданевич Борис Іванович / В. С. Бабич // Українська літературна енциклопедія. – Київ, 1990. – Т. 2. – С. 258.
В335899/2
114. Здобнов Микола Васильович / В. С. Бабич // Українська літературна енциклопедія. – Київ, 1990. – Т. 2. – С. 258.
В335899/2
115. Некоторые направления совершенствования библиографической работы в помощь социально-экономическому развитию республики / В. С. Бабич // Перспективы развития библиотечного дела в Украинской ССР: тез. докл. и сообщ. респ. науч. конф. (16–18 окт. 1990 г. ). – Киев, 1990. – Ч. 2. – С. 85–87.
В337350/2
1991
116. Довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування в бібліотеках педагогічних вузів України / В. С. Бабич, Л. В. Чепур // Бібліотекознавство і бібліогр. – 1991. – Вип. 30. – С. 34–40.
Ж29919
117. Ми – за об’єктивність: продовжуємо розмову про підготовку кадрів / В. С. Бабич, Л. З. Амлінський, О. П. Довгопола [та ін.] // Культура і життя. – 1991. – 23 берез.
118. Подготовка кадров библиотечных работников в условиях перестройки народного хозяйства / В. С. Бабич // Библиотека – информация – наука: респ. науч. конф.: тез. докл. – Київ, 1991. – С. 47–49.
В338074/1-2
119. Сільському господарству – якісне інформаційно‑ бібліографічне забезпечення / В. С. Бабич, В. С. Пашкова // Современные проблемы совершенствования деятельности сельскохозяйственных библиотек в библиотечно-библиографическом обеспечении аграрной науки и производства : (тез. докл. и сообщ. науч.-практ. конф., 26–28 нояб. 1991 г., г. Киев). – Киев, 1991. – С. 3–6.
Ва538771
120. Удосконалення практичної підготовки майбутніх спеціалістів – спільна турбота інституту і бібліотек / В. С. Бабич // Сучасний читач і бібліотека : зб. наук. пр. – Київ, 1991. – С. 89–93.
Ва530354
121. Ред.: Современные проблемы совершенствования деятельности сельскохозяйственных библиотек в библиотечно-библиографическом обеспечении аграрной науки и производства : (тез. докл. и сообщ. науч.-практ. конф., 26–28 нояб. 1991 г., г. Киев) / редкол.: Р. И. Целинский (отв. ред. ) [и др.] ; науч. ред. В. С. Бабич. – Киев, 1991. – 72 с.
Ва538771
1992
122. До проблеми створення національної сільськогосподарської бібліографії як складової частини комплексного інформаційно-бібліографічного забезпечення науки та виробництва України / В. С. Бабич, О. П. Довгопола, В. С. Пашкова // Сучасні проблеми бібліотечно-бібліографічної справи на Україні : тези доп. та інформ. матеріали до обговорення на I Всеукр. конгр. бібліотекарів / ЦНСГБ УААН. – Київ, 1992. – С. 5–8.
Ва591534
123. Мотивація вибору бібліотечної професії і її урахування в профорієнтаційній роботі / В. С. Бабич, В. С. Пашкова // Бібліотекознавство і бібліогр. – 1992. – Вип. 31. – С. 70–74.
Ж29919
124. Підготовка кадрів бібліотечних працівників в період духовного відродження української національної культури / В. С. Бабич // Тези до XIX та XX звіт. наук. конф. проф.-викл. складу та аспірантів ін-ту / Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. – Київ, 1992. – Ч. 1. – С. 76–77.
В342401/1
125. Удосконалення практичної підготовки майбутніх спеціалістів бібліотечної справи / В. С. Бабич // Тези до XIX та XX звіт. наук. конф. проф.-викл. складу та аспірантів ін-ту / Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. – Київ, 1992. – Ч. 1. – С. 84–85.
В342401/1
126. Ред.: Тези до XIX та XX звітних наукових конференцій професорсько-викладацького складу та аспірантів інституту. Ч. 2 / Київ. держ. ун-т культури і мистецтв ; редкол. : Г. Д. Цибуляк (голова), О. Г. Миронюк, В. С. Бабич [та ін.]. – Київ, 1992. – 94 с.
В342401/1
1993
127. «Ваш каталог стане настільною книгою...» [про праці С. Й. Петрова] / В. С. Бабич, В. С. Пашкова // Бібл. вісн. – 1993. – № 3/4. – С. 69–72. Уточнення авторства. – Там само. – № 5/6. – С. 77.
Ж14595
128. Наукова робота факультету бібліотечно-інформаційних систем – здобутки, перспективи розвитку / В. С. Бабич, Л. П. Одинока // Бібліотеки і бібліотечна професія в умовах інформатизації суспільства: Всеукр. наук. конф., 22–24 верес. 1993 р. : тези доп. – Київ, 1993. – С. 3–6.
Ва591533
129. Новий погляд на професію: (перспектива підготовки спеціалістів на ф-ті. бібл.-інформ. систем КДІК) / В. С. Бабич, В. С. Пашкова // Бібл. вісн. – 1993. – № 5/6. – С. 49–51.
Ж14595
130. Раціональне формування та ефективне використання інформаційних ресурсів України / В. С. Бабич, В. С. Пашкова // Наукова бібліотека в сучасному соціокультурному контексті: Міжнар. наук. конф., Київ, 12–15 жовт. 1993 р. – Київ, 1993 – Ч. 2. – С. 190–192.
В339477/2
131. Ред.: Бібліотека і бібліотечна професія в умовах інформатизації суспільства: Всеукр. наук. конф., 22–24 верес. 1993 р. : тези доп. / М-во культури України, Київ, держ. ін-т культури, Ф-т бібл.-інформ. систем ; [редкол.: В. С. Бабич (відп. ред.), О. П. Довгопола, Л. П. Одинока [та ін.]. – Київ, 1993. – 132 с.
Ва591533
1994
132. Бібліотечна освіта в США / В. С. Бабич, В. С. Пашкова // Питання культурології : міжвід. зб. – Київ, 1994. – № 13, ч. 1. – С. 125–134.
Ж68716
133. Степан Йосипович Петров – книгознавець, бібліограф, педагог / В. С. Бабич, В. С. Пашкова // Збірник наукових праць / Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. – Київ, 1994. – Ч. 2. – С. 90–96.
Ж68819
134. Удосконалювати підготовку бібліографів / В. С. Бабич // Тези XXV звітної наукової конференції викладачів та аспірантів за 1993–1994 навчальний рік / Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. – Київ, 1994. – С. 38–39.
Ва558682
135. Факультет – науково-дослідна лабораторія / В. С. Бабич, О. П. Довгопола, Л. П. Одинока // Бібл. вісн. – 1994. – № 1. – С. 6–9.
Ж14595
136. Через національні інтереси – до демократичних перетворень / В. С. Бабич // Хрещатик. – 1994. – 26 лют.
137. Ред.: Тези XXV звітної наукової конференції професорсько-викладацького складу і аспірантів факультету бібліотечно-інформаційних систем за 1993–1994 навч. рік / : [20–22 квіт. 1994 р.] / В. С. Бабич / Київ. держ. ін-т культури, Ф-т бібл.-інформ. систем ; редкол.: Бабич В. С., Одинока Л. П., Мірошниченко Н. Г. – Київ, 1994. – 101 с.
Ва558682
1995
138. Професійні бібліотечні об’єднання: з історії створення та досвіду функціонування: аналіт. огляд / Укр. бібл. асоц. ; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв ; Нац. парлам. б-ка України ; В. С. Бабич, В. С. Пашкова, Я. Є. Сошинська. – Київ, 1995. – 22 с.
Р78509
139. Бібліотечну освіту – на рівень міжнародних стандартів і вимог вітчизняної практики / К. Т. Селіверстова, В. С. Бабич, В. С. Пашкова // Збірник наукових праць / Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. – Київ, 1995. – Вип. 3. – С. 43–55.
Ж68819
140. Інформаційно-бібліографічне забезпечення культурології в Україні: Стан, проблеми, перспективи / В. С. Бабич, Л. В. Москаленко // Збірник наукових праць / Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. – Київ, 1995. – Вип. 3. – С. 208–216.
Ж68819
141. Лісовський Микола Михайлович / В. С. Бабич // Українська літературна енциклопедія. – Київ, 1995. – Т. 3. – С. 193.
В335899/2
142. Національна бібліографія України і каталогізація: проблеми створення єдиної інформаційної технології / В. С. Бабич, В. В. Загуменна // Бібліотечно-бібліографічні класифікації та інформаційно-пошукові системи: Міжнар. наук. конф. – Київ, 1995. – С. 64–65.
Ва563159
143. Обговорення питань підготовки і перепідготовки кадрів істориків-архівістів // Архіви України. – 1995. – № 4/6. – С. 24–28, фот.
Виклад виступу В. С. Бабича. – С. 26.
Ж27538
144. Питання історії бібліотечної справи і бібліографії на сторінках збірника «Бібліотекознавство і бібліографія» : (до 30-річчя від дня заснування) / В. С. Бабич, В. С. Пашкова // Історія бібліотечної справи в Україні: зб. наук. пр. – Київ, 1995. – Вип. 1. – С. 78–84.
Ж68805
145. Підготовка бібліотечно-бібліографічних кадрів в Україні / В. С. Бабич // Національна бібліографія України: стан і тенденції розвитку. – Київ, 1995. – С. 18–23.
Ва591532
146. Удосконалювати підготовку фахівців бібліотечно-інформаційної сфери / В. С. Бабич // Бібліотека у демократичному суспільстві: pб. матеріалів Міжнар. наук. конф., 21 – 23 листоп. 1995 р. – Київ, 1995. – С. 49–52.
Ва595333
147. Установча конференція Української бібліотечної асоціації [30.01–1.02.1995 р.] / В. С. Бабич, Я. Є. Сошинська // Бібл. вісн. – 1995. – № 3. – С. 16–18.
Ж14595
148. Ред.: Бібліотека у демократичному суспільстві: зб. матеріалів Міжнар. наук. конф., 21–23 листоп. 1995 р., м. Київ / Київ. держ. ун-т культури і мистецтв, Ф-т. бібл.-інформ. систем; Укр. бібл. асоц. ; редкол.: В. С. Бабич, Л. П. Калібедра, Н. О. Новикова [та ін.]. – Київ, 1995. – 201 с.
Ва595333
1996
149. Українська бібліотечна асоціація: документи і матеріали / Укр. бібл. асоц. ; уклад.: В. С. Бабич, В. С. Пашкова. – Київ, 1996. – 30 с.
Р796244; Онищенко О. С. Р116
150. «Бібліотека в демократичному суспільстві» : (міжнар. конф. ) / В. Бабич, Я. Сошинська // Бібл. вісн. – 1996. – № 4. – С. 32–33.
Ж14595
151. Бібліотечна освіта. Бібліотечні кадри / В. С. Бабич // Україна бібліотечна. – Київ, 1996. – С. 78–81.
Ва572730
152. Інформаційно-бібліографічні ресурси в галузі сільського господарства – основа задоволення потреб та запитів читачів / В. С. Бабич // Інформаційно-бібліографічне забезпечення сільськогосподарської науки і виробництва: матеріали наук.-практ. конф., присвяч. 75-річчю ЦНСГБ УААН. – Київ, 1996. – С. 46–47.
Ва571605
153. Національна бібліографія як основа національної системи інформаційно-бібліографічних ресурсів України / В. С. Бабич, В. В. Загуменна // Літературознавство. Бібліографія. Інформатика: матеріали 3-го Міжнар. конгр. україністів. Харків, 26–29 серп. 1996. – Харків, 1996. – С. 182–185.
Ва581749
154. Проблемы автоматизации информационно-библиографического обеспечения комплектования фондов научных библиотек / В. С. Бабич, В. В. Загуменная // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества: материалы 3-й Междунар. конф. «Крым-96», 1–9 июня 1996 г. – Форос, Ялта. – Т. 1. – С. 209–210.
В341409/1
155. Ред.: Бібліотечна Україна : довідник / редкол.: А. П. Корнієнко (відп. ред. ), О. К. Александрова, В. С. Бабич [та ін.]. ; уклад.: О. Ф. Артеменюк, Т. М. Слепцова. – Київ: Абрис, 1996. – 384 с.
Ва568008
156. Ред.: Україна бібліотечна : до II Всеукр. конгр. бібліотекарів / уклад. та наук. ред.: В. Бабич, Л. Каліберда, В. Навроцька, Л. Одинока. – Київ, 1996. – 92 с.
Ва572730
157. Рец.: Пашкова В. С. Інтелектуальна свобода та доступ до інформації в бібліотеках: зарубіжний досвід / Укр. бібл. асоц. ; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. – Київ, 1996. – 48 с. – Рецензент вид.
Р84432
158. Рец.: Петров С. Й., Петров С. С. Книга в Україні: друга пол. XIX – поч. XX ст. (1861–1917). Вип. 1. А : (бібліогр. покажч.) / наук. ред. Л. А. Косьміна. – Київ, 1996. – 222 с. – Рецензент вид.
В343097/1
1997
159. Еволюція бібліотечно-інформаційної освіти / В. С. Бабич ; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв, Нац. парлам. б-ка України. – Київ, 1997. – 80 с.
Ва576221
160. Безперервна освіта бібліотечних працівників // Публічні бібліотеки: сучасність і майбутнє : зб. ст. до міжнар. наук.-практ. конф. – Київ, 1997. – С. 158–168.
Ва578798
161. Библиотечно-информационное образование в Украине: перспективы его усовершенствования на основе опыта зарубежных стран / В. С. Бабич // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества: 4-я Междунар. конф. «Крым 97»: материалы конф. – Судак, 1997. – Т. 2. – С. 526–527.
162. Документальні та інформаційно-бібліографічні потреби в галузі суспільних наук // Бібліографознавство: теорія і практика : зб. наук. пр. – Київ, 1997. – С. 3–10.
Ва574962
163. Національна бібліографія як основа національної системи інформаційно-бібліографічних ресурсів України / В. С. Бабич, В. В. Загуменна // Бібліографознавство: теорія і практика : зб. наук. пр. – Київ, 1997. – С. 10–16.
Ва574962
164. Президенту України Л. Д. Кучмі: відкритий лист, 2 лип. 1997 р. / І. Дзюба, В. Бабич, В. Навроцька, А. Корнієнко // Культура і життя. – 1997. – 2 лип. – С. 1.
165. Ред.: Бібліографознавство: теорія і практика : зб. наук. пр. / М-во культури і мистецтв України, Нац. парлам. б-ка України, Київ. держ. ун-т культури і мистецтв, Бібл. ф-т., Каф. галуз. бібліогр.-інформ. ресурсів ; редкол. : В. С. Бабич (голов. ред. ), Т. О. Долбенко [та ін.]. – Київ, 1997. – 154 с.
Ва574962
1998
166. Методика складання рекомендаційних бібліографічних посібників з суспільних наук / В. С. Бабич ; М-во культури і мистецтв України, Київ. держ. ун-т культури і мистецтв; Нац. парлам. б-ка України. – Київ, 1998. – 22 с.
Р85073
167. Українська бібліотечна асоціація: документи і матеріали. – [ 2-ге вид., доп.] / Укр. бібл. асоц. ; Нац. парлам. б-ка України; уклад.: В. С. Пашкова, В. С. Бабич. – Київ, 1998. – 77 с.
Ва583978; Онищенко О.С. Ва163
168. Бібліографічно-інформаційні ресурси українознавства / В. С. Бабич // Бібліотека. Інформація. Суспільство : зб. наук. пр. за матеріалами Всеукр. наук.-практ. конф., 20–22 жовт. 1998 р. – Київ, 1998. – С. 107–115.
Ва589441
169. Бібліотеки: нові часи, нові можливості / В. С. Бабич // Вісн. Кн. палати. – 1998. – № 2. – С. 14–16.
Ж15184
170. Науково-допоміжний бібліографічний покажчик «Історія України за 1993 р.» / В. Бабич, В. Загуменна // Бібл. вісн. – 1998. – № 2. – С. 44.
Ж14595
171. Перспективні напрями розвитку в Білорусі бібліотечно-інформаційної освіти / В. С. Бабич // Бібл. вісн. – 1998. – № 1. – С. 52.
Ж14595
172. Президенту України Л. Д. Кучмі: відкритий лист, 2 лип. 1997 р. / І. Дзюба, В. Бабич, В. Навроцька, А. Корнієнко // Українська бібліотечна асоціація: документи і матеріали. – Київ, 1998. – С. 19–21.
Ва583978
173. Проблемы повышения квалификации и непрерывного образования библиотечных работников в Украине / В. С. Бабич // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества: 5-я Юбилейн. Междунар. конф. «Крым 98» : материалы конф. – Судак, 1998. – Т.2. – С. 662–664.
С10229/2
174. Професійна безперервна освіта бібліотечних працівників / В. С. Бабич // Публічні бібліотеки: сучасність і майбутнє : зб. ст. міжнар. наук.-практ. конф. «Публічні бібліотеки: сучасність і майбутнє». – Київ, 1998. – С. 157–167.
Ва585783
175. Публічні бібліотеки: сучасність і майбутнє / В. С. Бабич // Бібл. вісн. – 1998. – № 1. – С. 54–55.
Ж14595
176. Роль бібліотек в інформатизації суспільства / В. С. Бабич // Бібліотечне краєзнавство у відновленні історичної пам’яті народу України. Матеріали наук.-практ. конф. (26–27 трав. 1997 р., м. Київ / М-во культури і мистецтв України; ІП КПК; ДІБ України. – Київ, 1998. – С. 12–17.
Ва668382
177. Роль бібліотек в інформатизації суспільства і підвищенні інформаційної культури / В. С. Бабич // Бібл. планета. – 1998. – № 1. – С. 17–20.
Ж16548
178. Роль бібліотек у підвищенні інформаційної культури суспільства / В. С. Бабич // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В. І. Вернадського. – Київ, 1998. – Вип. 1: Бібліотека. Наука. Культура. Інформація. – С. 247–251.
Ж70113
179. У пошуках вирішення проблем / Василь Бабич // Культура і життя. – 1998. – 25 листоп.
180. Ред.: Бібліотека. Інформація. Суспільство: зб. наук. пр. за матеріалами Всеукр. наук.-практ. конф., 20–22 жовт. 1998 р. / передм. В. С. Бабича; Укр. бібл. асоц. ; Нац. парлам. б-ка України ; редкол.: В. Бабич (голов. ред.), С. Басенко, Т. Ківшар [та ін.]. – Київ, 1998. – 283 с.
Ва589441
181. Ред.: Публічні бібліотеки: сучасність і майбутнє: зб. ст. міжнар. наук.-практ. конф. «Публічні бібліотеки: сучасність і майбутнє» / передм. В. С. Бабича; Укр. бібл. асоц. ; Нац. парлам. б-ка України; ЦМБ ім. Лесі Українки, ЦМБ для дітей ім. Т. Г. Шевченка ; редкол.: Бабич В. С. (голов. ред.), В. С. Пашкова, Л. І. Ковальчук [та ін.]. – Київ, 1998. – 174 с.
Ва585783
1999
182. Українська бібліотечна асоціація: документи і матеріали. – 3-тє вид., доп. і переробл. / Укр. бібл. асоц. ; Нац. парлам. б-ка України ; уклад.: В. С. Пашкова, В. С. Бабич. – Київ, 1999. – 109 с.
Ва631036
183. Бібліотека. Інформація. Суспільство / В. С. Бабич // Бібл. планета. – 1999. – № 1. – С. 5–9.
Ж16548
184. Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека. Інформація. Суспільство» / В. С. Бабич // Бібл. вісн. – 1999. – № 1. – С. 43–45.
Ж14595
185. Діяльність бібліотек України по підвищенню інформаційної культури особистості / В. С. Бабич // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества: материалы [6 Междунар. конф. «Крым 99»]. – Судак, 5–13 июня 1999. – Судак, 1999. – Т. 2. – С. 173–175.
В343102/2
186. Імідж бібліотеки на межі тисячоліть / В. С. Бабич // Вісн. Кн. палати. – 1999. – № 6. – С. 8–9.
Ж15184
187. Рец.: Гордієнко Г. Л. Роль і значення бібліографії в суспільстві: (історичний аспект). – Київ: Наук. світ, 1999. – 47 с. – Рецензент.
Р87715
2000
188. Бібліографічні джерела українознавства / В. С. Бабич // Вісн. Кн. палати. – 2000. – № 10. – С. 11–15.
Ж15184
189. Бібліографічно-інформаційні ресурси України з питань держави і права / В. С. Бабич // Бібл. планета. – 2000. – № 3. – С. 14–16.
Ж16548
190. Бібліотеки Німеччини: сучасність і майбутнє / В. С. Бабич // Вісн. Кн. палати. – 2000. – № 3. – С. 37–40.
Ж15184
191. Імідж бібліотек та інформаційна культура бібліотечних кадрів / В. С. Бабич // Українська культура і мистецтво у сучасному державотворчому процесі: стан, проблеми, перспективи : тези доп. наук.-практ. конф. – Київ, 2000. – С. 104–112.
Ва602250
192. Інформаційна культура особистості / В. С. Бабич // Молодь і книга на межі двох тисячоліть. – Київ, 2000. – С. 113–115.
Ва612451
193. Ред.: Раїса Іванівна Павленко – бібліотекознавець, бібліограф, директор: Біобібліогр. нарис / Держ. наук. мед. б-ка МОЗ України ; уклад. О. Згурська ; наук. ред. В. С. Бабич ; відп. ред. Д. І. Костенко. – Київ, 2000. – 75 с.: фот.
Ва604934
2001
194. Бібліографічно-інформаційні ресурси суспільних наук: навч. посіб. / В. С. Бабич ; М-во культури і мистецтв України, Київ. нац. ун-т культури і мистецтв ; наук. ред.: Т. В. Добко, Н. Ю. Каліберда. – Київ, 2001. – 80 с.
Ва611969
195. До виходу в світ навчального посібника «Педагогічні аспекти в бібліотечній діяльності Д. Ю. Доброї» М. П. Зніщенка / В. С. Бабич, Г. І. Погребняк // Бібл. планета. – 2001. – № 3. – С. 37–41.
Ж16548
2003
196. Погребняк Г. І. Становлення та розвиток дитячих бібліотек України / Г. І. Погребняк ; наук. ред. В. С. Бабич ; Держ. б-ка України для дітей. – Київ, 2003. – 92 с. – Бібліогр.: с. 81–91.
Вс37543
197. «Бібліотекознавство і бібліографія» / В. С. Бабич // Енциклопедія Сучасної України. – Київ, 2003. – Т. 2. – С. 730.
С10193/2
198. Імідж бібліотек та інформаційна культура бібліотечних кадрів / В. С. Бабич // Шк. б-ка. – 2003. – № 3. – С. 3–6.
Ж23891
2005
199. До проблеми підготовки кадрів бібліотечно-інформаційної сфери / В. Бабич // Бібл. планета. – 2005. – № 2. – С. 5–11.
Ж16548
Рец.: Андрійчук Л. Стаття не залишила байдужими// Бібл. планета. –2006. – № 2. – С. 31.
Ж16548
200. Роман Йосипович Целінський [некролог] / В. Бабич // Бібл. планета. – 2005. – № 4. – С. 42.
Ж16548
2007
201. Діяльність бібліотек України з підвищення інформаційної культури / В. С. Бабич // Шкіл. б-ка плюс. – 2007. – Берез. (№ 5). – С. 2–4.
2010
202. Здобнов Микола Васильович / Т. В. Добко, В. С. Бабич // Енциклопедія Сучасної України. – Київ, 2010. – Т. 10. – С. 479.
С10193/10
203. Тарасовичі : спогади, бувальщини / В. С. Бабич ; [упоряд. Т. В. Добко; передм. Г. М. Гримич]. – Київ : Щек, 2010. – 368 с. : фот.
Ва722566
Рец.: Патока В. Доля села – на дні моря [про книгу В. Бабича «Тарасовичі»] / В. Патока // Голос України. – 2010. – 11 черв.; Патока В. З глибин пам’яті : неформ. відгук на книгу В. Бабича «Тарасовичі» / В. Патока // Бібл. планета. – 2010. – № 3. – С. 36–37. – (Зверніть увагу на цю книгу).
2016
204. До проблеми підготовки кадрів бібліотечно-інформаційної сфери / В. С. Бабич // Книгознавча школа: антологія / уклад. В. М. Медведєва. – Київ, 2016. – С. 288–296.
2018
205. До проблеми підготовки кадрів бібліотечно-інформаційної сфери / В. С. Бабич // Книгознавча школа Київського національного університету культури і мистецтв: антологія. – 2-ге вид., випр. і допов. – Київ, 2018. – С. 310–312.
Вс66094
Література про життя і діяльність В. С. Бабича
206. Гольденберг Л. І. Українська радянська літературна бібліографія / Л. І. Гольденберг. – Київ : Наук. думка, 1971. – 179 с.
Про праці В. С. Бабича – С. 163.
Ва150804
207. Лауреаты медали Н. К. Крупской // Библиотекарь. – 1976. – № 7. – С. 50–51 : фот.
В. С. Бабич – лауреат медалі Н. К. Крупської. – С. 50.
Ж13382
208. Про нагородження орденами і медалями СРСР працівників установ і підприємств культури, діячів літератури та мистецтва : Указ Президії Верхов. Ради СРСР від 23 берез. 1976 р. // Вечір. Київ. – 1976. – 4 трав; Культура і життя. – 1976. – 16 трав.
Про нагородження В. С. Бабича Орденом «Знак Пошани».
209. Гольденберг Л. І. Бібліографічні джерела українського літературознавства : путівник / Л. І. Гольденберг. – Київ : Вища шк., 1977. – 198 с.
Про бібліографічні покажчики В. С. Бабича. – С. 66.
Ва298203
210. Перелік проблемних рад по розробці основних проблем бібліотекознавства і бібліографії: затв. М-вом культури УРСР 30 січ. 1973 р. // Довідник бібліотекаря : керівні матеріали з питань бібл. роботи. – Харків, 1977. – С. 268–269.
В. С. Бабич – заступник керівника Ради «Загальнотеоретичні проблеми бібліотекознавства. Історія бібліотечної справи».
Ва306460
211. Положення про Раду по координації науково-дослідної роботи в галузі бібліотекознавства і бібліографії при Міністерстві культури Української РСР: затв. М-вом культури УРСР 30 січ. 1973 р. // Довідник бібліотекаря : керівні матеріали з питань бібл. роботи. – Харків, 1977. – С. 267.
Додаток до Положення: Склад Ради. В. С. Бабич призначений заступником Голови Ради.
Ва306460
212. Українська радянська бібліографія : навч. посіб. для студ. ін-тів культури. – Київ : Вища шк., 1980. – 264 с.
Про наукові праці В. С. Бабича – С. 3, 5, 217, 241, 261.
Ва357944
213. Про присвоєння працівникам культури почесного звання Заслуженого працівника культури Української РСР: Указ Президії Верхов. Ради УРСР № 3301-х. від 30 берез. 1982 р. // Відомості Верхов. Ради УРСР. – 1982. – № 15. – Ст. 199. – С. 209 ; Культура і життя. – 1982. – 4 квіт. ; Прапор комунізму. – 1982. – 31 берез.
Зокрема про присвоєння почесного звання В. С. Бабичу, директору ДРБ УРСР ім. КПРС, м. Київ.
214. Гольденберг Л. І. Бібліографічні джерела українського літературознавства : путівник / Л. І. Гольденберг. – 2-ге вид, випр. і доп. – Київ : Вища шк., 1990. – 254 с.
Про праці В. С. Бабича – С. 80–81.
Ва521994
215. Добко Т. В. Василь Степанович Бабич : біобібліогр. покажч. / Т. В. Добко ; вступ ст. В. Чепелєва ; Нац. парлам. б-ка України. – Київ, 1997. – 49 с. – (Видатні діячі української книги; Вип.9).
Ва576202
216. Українська бібліотечна асоціація : документи і матеріали. / Укр. бібл. асоц. ; Нац. парлам. б-ка України ; уклад.: В. С. Пашкова, В. С. Бабич. – – [2-ге вид.]. – Київ, 1998. – 77 с.
Про В. С. Бабича та його праці. – С. 38, 53–59, 61, 64–68, 70, 71, 74.
Ва583978
217. Українська бібліотечна асоціація : документи і матеріали. / Укр. бібл. асоц. ; Нац. парлам. б-ка України ; уклад.: В. С. Пашкова, В. С. Бабич. – 3-тє вид., доп. і переробл. – Київ, 1999. – 109 с.
Про В. С. Бабича та його праці. – С. 51, 53, 54, 58, 76–87, 90–92.
Ва631036
218. Бабич Василий Степанович // Кто есть кто в библиотечной сфере России и СНГ : справочник. – 3-е изд., доп. и испр. – М., 1999. – С. 20.
Со24078
219. Бабич Василий Степанович // Кто есть кто в библиотечно-информационной сфере России и СНГ : справочник. – 4-е изд., доп. и испр. – М., 2000. – С. 27.
Вс343313
220. Геращенко М. Многая лєта! / М. Геращенко // Вісн. Кн. палати. – 2002. – № 2. – С.45–48.
Ж15184
221. Василь Степанович Бабич: біобібліографія / НАН України; Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського ; уклад. Т. В. Добко ; вступ. ст. О. Онищенка. – Київ, 2002. – 91 с.
Ва619845; Онищенко О.С. Ва272
222. Загуменна В. Родина бібліографознавців [до 70-річчя В. С. Бабича та Є. К. Бабич] / В. В. Загуменна, В. І. Лутовинова, М. В. Геращенко // Бібл. планета. – 2002. – №1. – С. 30–32.
Ж16548
Те саме // Культура і життя. – 2002. – 24 квіт.
223. Онищенко О. С. Бабич Василь Степанович / О. С. Онищенко // Енциклопедія Сучасної України. – Київ, 2003. – Т. 2. – С. 22–23.
С10192/2
224. Літопис Національної парламентської бібліотеки України. Ч. 3: 1944–1966 / М-во культури і туризму України, НАЦ. ПАРЛАМ. Б-КА УКРАЇНИ ; П. Гапченко, С. Зворський ; наук. ред. З. Савіна. – Київ, 2006. – 147 с.
В34267/3
225. [Загуменна В.] Вітаємо ювіляра (до 75-річчя В. С. Бабича) / [В. Загуменна] // Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. – 2007. – № 1. – С. 88–91.
Ж24838
226. Життя, присвячене книзі // Бібл. планета. – 2007. – № 1. – С. 38–39.
Ж16548
227. Добко Т. Бабич Василь Степанович / Т. Добко // Українські бібліографи. Біографічні відомості. Професійна діяльність. Бібліографія / – Нац. парлам. б-ка України. – Київ, 2008. – С. 14–16.
В351075/1
228. Бабич Василь Степанович // Київський університет імені Тараса Шевченка. Шляхами успіху. – Київ : Світ Успіху, 2010. – С. 26–27: фот.
С10675
229. Дмитренко Г. Всеукраїнський день бібліотек у Вишгороді : [про бібл. династію Бабичів і презентацію кн. В. Бабича «Тарасовичі» у Вишгород. ЦБС Київ. обл.] / Галина Дмитренко // Вісн. Кн. палати. – 2011. – № 10. – С. 49.
Ж15184
230. Корнієнко Л. Лицарі храму книги [про презентацію книги В. Бабича «Тарасовичі» у Вишгородській ЦБС] / Л. Корнієнко // Слово. – 2011. – 2 жовт. – С. 10.
231. Літопис Національної парламентської бібліотеки України. Ч. 4: 1967–1991 / М-во культури України ; НАЦ. ПАРЛАМ. Б-КА УКРАЇНИ ; П. Гапченко, С. Зворський ; наук. ред. З. Савіна. – Київ, 2011. – 136 с., фот.
В341267/4
232. Життя, присвячене служінню книзі (про Є. та В. Бабичів) / Колеги, Редкол. журн. «Бібл. планета» // Бібл. планета. – 2012. – № 1. – С. 30–31: фот.
Ж16548
233. Приходько А. Книгою покликані і мобілізовані [про В. С. Бабича та Є. К. Бабич] / А. Приходько // Вісн. Кн. палати. – 2012. – № 3. – С.48–49: фот.
Ж15184
234. Бабич Василь Степанович // Книгознавча школа: антологія / уклад. В. М. Медведєва. – Київ, 2016. – С. 286–288.
235. На 84 році пішов із життя відомий діяч бібліотечної справи Василь Бабич : [некролог] // Міністерство культури України: [офіц. сайт]. – Дата публ.: 29.08.2016. Режим доступу: http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245127683&cat_id=244994184
236. Національна парламентська бібліотека України (1866–2015) : наук.-допом. бібліогр. покажч. / М-во культури України, Нац. парлам. б-ка України ; упоряд.: К. Науменко [та ін.] ; наук. ред. В. Кононенко. – Київ, 2016. – 495 с.
Ва803266
237. Світлій пам’яті Василя Степановича Бабича // Бібл. планета. – 2016. – № 3. – С. 41 : портр.
Ж16548
238. Бубало О. О. Внесок В. С. Бабича у розвиток бібліотечно-бібліографічної освіти (1983–2000 рр.) / О. О. Бубало // Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф. м. Київ, 2 листоп. 2017 р. / Нац. іст. б-ка України. – Київ, 2017. – С. 33–35. – Режим доступу: http://www.nibu.kiev.ua/files/el_res/4_Kraeznav_Chitannya_Zbirnyc_2017.pdf
239. Бабич Василь Степанович // Книгознавча школа Київського національного університету культури і мистецтв: антологія. – 2-ге вид., випр. і допов. – Київ, 2018. – С. 310–312.
Вс66094
240. Гримич Г. Ми з Тарасович // Гримич Г. «Колись я напишу останній рядок…». – Київ, 2018. – С. 315–318.
Ва830161
241. Добко Т. Бабич Василь Степанович [Електронний ресурс] / Т. Добко // Українська бібліотечна енциклопедія / Нац. б-ка України ім. Ярослава Мудрого. – Київ 2020. – Режим доступу: http://ube.nlu.org.ua/article/Бабич Василь Степанович
242. Медведєва В. М. Бабич Василь Степанович: між двох епох (спроба бібліотекознавчо-культурологічної реконструкції) // Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі: матеріали Другої міжнар. наук. конф., 14–16 трав. 2019 р. / [редкол.: В. В. Бездрабко та ін. ; упоряд. Л. І.Прокопенко] ; Ін-т модернізації змісту освіти [та ін.]. – Київ : Ліра-К, 2020. – С. 173–177.
243. Бабич Василь Степанович (1932–2016) // Наука України: доступ до знань Науковці України [Електронний ресурс] // Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського: [офіц. портал]. – Режим доступу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ASUA/1462093
Матеріали підготували:
Тетяна Добко,
Андрій Жабін,
Павло Штих
Бібліографічний редактор
Анжела Шумілова
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах