Василь Тимофійович Скуратівський – український прозаїк, журналіст, етнограф, фольклорист. Народився на Житомирщині 29 жовтня 1939 р. Дитинство та юність провів на хуторі Великий Ліс, Коростенського району. У 1971 р. закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Т. Шевченка. Працював у районних та обласних газетах, був завідувачем відділу етнографії науково-популярного часопису «Народна творчість та етнографія», який видавався Інститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Рильського НАН України; заснував та був головним редактором всеукраїнського народознавчого часопису «Берегиня»; багато подорожував Україною, збираючи фольклорні та етнографічні матеріали.
Василь Скуратівський започаткував численні фольклорно-етнографічні фестивалі та очолював їх журі. Серед них – Всеукраїнські і Міжнародні фольклорні свята в Луцьку («Берегиня»), Харкові («Покуть») та Рівному («Коляда»).
Автор книг з дослідження традицій і звичаїв українського народу, історії українського бджільництва. Серед них «Берегиня», «Посвіт» , «Погостини», «Покуть», «Місяцелік», «Русалії», «Святвечір», «Святки», «Білояр», «Мамина молитва», «Кухоль меду», «Я вас, бджоли, благословляю...». Всього за життя письменника було видано 20 книг, остання, 21-а, «Я сам про себе розкажу» з’явилась вже після смерті В. Скуратівського.
За літературну і журналістську діяльність нагороджений преміями: імені М. Островського, імені П. Чубинського, міжнародними преміями – «За сприяння українській культурі» (Квінленд, США), фундації Антоновичів (Нью-Йорк, США).
16 грудня 2005 р. Василь Скуратівський помер. Похований в Києві на Берковецькому кладовищі.
В Україні вшановують пам’ять народознавця: у Музеї народної архітектури і побуту в Києві створено меморіальну кімнату Василя Скуратівського; Малинській центральній районній бібліотеці присвоєно ім’я Василя Скуратівського (2008); журналом «Берегиня», який продовжує видавати донька і послідовниця письменника Ярина Скуратівська, засновано премію імені Василя Скуратівського за кращий народознавчий матеріал;
на будівлі районної газети «Зоря Полісся» в м. Радомишлі, де Василь Скуратівський працював, встановлено меморіальну дошку;
2019 рік на Малинщині було оголошено роком Василя Скуратівського.
Василь Тимофійович Скуратівський зробив значний внесок у збереження та відродження духовної культури українського народу.
Представлені бібліографічні матеріали систематизовано за хронологією і подано у 4 розділах: «Основні праці», «Праці у співавторстві», «Праці за участі», «Література про Василя Скуратівського». У кінці кожного бібліографічного запису вказані шифри зберігання Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (Шифр НБУВ) та, за наявності, Відділу науково-бібліографічної інформації НБУВ (ВНБІ).
Основні праці
1. Берегиня : худож. оповіді, новели / Василь Скуратівський. – Київ : Радян. письменник, 1987. – 278 с. : фотоіл.
До книги увійшли оповіді та новели про історію, звичаї, традиції, обряди українського народу за розділами: «Роду нема переводу», «Домашні обереги», «Хліб на столі», «Рукомесники», «На бурштинових берегах», «Животоки». Любов до рідної землі, повага до батьків, чесної праці, порядності у взаємостосунках – це основний мотив роздумів автора, який звернено до сьогодення.
Шифр НБУВ: Вс25381
2. Посвіт : худож. оповіді, новели / Василь Скуратівський. – Київ : Молодь, 1988. – 172 с. : фотоіл.
У виданні зібрано відомості про звичаї й обряди, ремесла та промисли українців. На звороті вміщено слова автора, у яких відображений сенс його життя і діяльності: «Щоб там було, але посвіт – у ширшому його значенні – має і сьогодні цілком означений символ: неперервність родовідних традицій, збереження історичної пам’яті наших предків, чистоту нашої духовності. Все те краще, що витворили протягом століть попередні покоління, ми маємо не тільки зберегти, але й передати у спадок своїм нащадкам».
Шифр НБУВ: Ва489619
3. Погостини, або дванадцять мандрівок у глибину століть : оповідання : для мол. шк. віку / Василь Скуратівський ; худож. Костянтин Музика. – Київ : Веселка, 1990. – 126 с. : іл. – Назва обкл.: Погостини.
Представлене видання – це третя книга автора (попередні: «Берегиня» та «Посвіт»), яка знайомить читача з українською традиційною обрядовістю, фольклором та етнографічним багатством народного агрокалендаря, що сягають у глибину століть.
Шифр НБУВ: Онищенко О. С. Ва734
4. Кину кужіль на полицю : сценарій традиц. укр. вечорниць у сіл. клубі / Василь Скуратівський ; М-во культури УРСР, Репертуар.-редкол. по худож. самодіяльності. – Київ : 1991. – 85 с.
Сценарій присвячено святкуванню українських вечорниць – давній формі молодіжного дозвілля. В основу святкування покладено високогуманні зразки моралі, завдяки яким підростаюче покоління формувало свій світогляд, успадковувало пісні, прислів’я й приказки, звичаї й обряди – усе розмаїття духовної культури притаманної українцям.
Шифр НБУВ: Р72452
5. Обереги пам’яті : нар. агрокалендар / Василь Скуратівський. – Київ : Скарбниця, 1992. – 112 с.
В основу книги покладено відомості про буття наших пращурів упродовж року, зокрема, розвідки про походження українських регіональних назв місяців і пов’язані з ними прислів’я і приказки, зразки народної метеорології за допомогою яких передбачували погоду, описи найвідоміших народних свят та обрядів, виробничі і побутові взаємини. Відомості подано за розділами: «Хвали січень сніговий», «Лютень сказав: "Якби я був у батькових літах..."», «Коли кожух і без ґудзиків теплий», «Квітнева ластівка день починає, а соловей кінчає», «Травнева роса краща од вівса», «Червень літо зарум’янив», «Сонце на зиму, а літо на спеку», «Серпень втоми не знає», «Вересневий час – сім погод у нас», «Як не з дощем, то з снігом», «Жовтню син, а зимі рідний брат», «Сонце на літо, а зима на мороз».
Шифр НБУВ: Ва547798
6. Покуть / Василь Скуратівський. – Київ : Довіра, 1992. – 236 с.
Включено народознавчі матеріали про знаменні віхи людського буття, давні українські звичаї та обряди за розділами: «Мамина молитва», «Обереги пам’яті» («Чиї ж ми діти?», «Пісня над колискою», «Слово із батькових вуст», «По бабусині казки», «Яблуня з дідусевого саду, пам’ять родоводу», «Ой сусідко, сусідко», «Котилася торба з високого горба», «Чому розплетена коса?», «Кому оберігати гостинця?», «Берег Дитинства»)», «Спадщина» («Щедрий вечір, добрий вечір», «Що не край, то свій звичай», «Ой встань, устань, подоляночко...», «Червлений стяг біля хоругв», «Вода з джерельної криниці», «Звідки ти, Кусте?», «Щоб нам жито родило!», «Там музики в дуду грають», «Полюбити комина раденька», «Весілля для батьків», «А ми рутоньку посієм», «На зелене сіно, щоб бджоли сіли», «Рудка з глибини землі», «Хомутецькі гребінкарі», «"Ось я хрещеному розкажу..."»).
Шифр НБУВ: Ва542913
7. Місяцелік : укр. нар. календар / Василь Скуратівський. – Київ : Мистецтво, 1993. – 207 с. : іл.
Книга «Місяцелік» є продовженням відомих видань автора «Берегиня» та «Посвіт». У ній йдеться про обряди і звичаї українців, серед яких ворожіння, посвята в парубоцтво, закликання нашими пращурами весни та інші.
Шифр НБУВ: Вс29635; ВНБІ: Т5(4УКР)я2 С46
8. Вінець / Василь Скуратівський ; худож. В. М. Кущ. – Київ : Вид-во УСГА, 1994. – 240 с. : іл.
До книги увійшли описи народних свят, забав, ворожінь, обрядових дійств, прикмет, а також приповідки, прислів’я, тексти пісень, пов’язані з проведенням сільськогосподарських робіт.
Шифр НБУВ: Ва559387
9. Святвечір : нариси-дослідж. : у 2 кн. / Василь Скуратівський. – Київ : Перлина, 1994. – (Українська пізнавальна бібліотека «Земляни». Серія «Українці»).
Кн. 1. – 288 с. : іл.
Кн. 2. – 192 с. : іл.
До видання включено понад сто описів свят та обрядів, які розкривають духовний світ українців. Оповіді систематизовано за місяцями календарного року, включено пісні, прислів’я, приказки.
Шифр НБУВ: Онищенко О. С. В87/1,2
10. Святки / Василь Скуратівський. – Київ : Українознавство, 1994. – 120 с. : іл. – (Бібліотека журналу «Пам’ятки України» ; кн. 15).
Про традиційні свята і обряди українців за місяцями календарного року.
Шифр НБУВ: Ао258720
11. Дідух. Свята українського народу / Василь Скуратівський ; іл. та худож. оформ. О. Коваля, Н. Коваль. – Київ : Освіта, 1995. – 272 с.: іл.
Презентоване видання – найбільш повне зібрання календарних свят українського народу, поданих автором за місяцями календарного року.
Шифр НБУВ: Вс30279
12. Русалії / Василь Скуратівський. – Київ : Довіра, 1996. – 734 с.
У книзі описано найдавніші міфологічні вірування, обряди, народну символіку, різноманітні форми родинно-побутового і громадського життя, господарської діяльності – весь спектр матеріальної та духовної культури українського народу. Це перша спроба дати цілісну картину дохристиянської міфології українців із широким залученням мовного матеріалу.
Шифр НБУВ: Ва574777
13. Український рік : розповіді / В. Т. Скуратівський ; худож. Є. Попов. – Київ : Веселка, 1996. – 238 с.
Книга є своєрідною енциклопедією українського народознавства, яка увібрала в себе багатющий досвід народних спостережень про погоду, розповіді про походження назв місяців, тижнів, днів, про те, коли краще розпочинати й завершувати ту чи іншу роботу тощо.
Шифр НБУВ: Вс30903
14. На криласах храму: екологічні уявлення українського народу / Василь Скуратівський ; Київ. екол.-культур. центр. – Київ, 1998. – 118 с. – (Природоохоронна пропаганда ; вип. 7).
У виданні систематизовано архівні та джерелознавчі матеріали, численні експедиційні записи, що зібрані автором на теренах України, на тему екологічних традицій українців; введено до наукового обігу чимало нових народних вірувань та уявлень про природні явища. Книга включає розділи: «Створення всесвіту, небесних світил, землі. Виникнення атмосферних явищ», «Моря, річки, животоки», «Свійські тварини і дикі звірі», «Птахи, плазуни, земноводні і комахи», «Дерева і рослини», «Криниці та садки».
Шифр НБУВ: Ва587899
15. Кухоль меду / Василь Скуратівський. – Львів : Ґердан Графіка, 2000. – 303 с. : фотоіл. – Бібліогр.: с. 295–303.
Над поданим виданням автор працював понад двадцять років, досліджуючи численні архівні матеріали в Україні та за її межами. На основі зібраного матеріалу В. Скуратівським підготовлено монографічну працю, яка є першим систематизованим виданням про історію, звичаї та обряди українського пасічництва. У книзі використано невідомі досі рецепти медоваріння, народної кулінарії та лікування бджолиними продуктами, народний пасічницький календар тощо. Наприкінці подано бібліографію джерел про бджільництво.
Шифр НБУВ: Вс43959
16. Україна в терорі. Трагедія роду і народу / Василь Скуратівський. – [Малин] : Кур’єр, 2001. – 48 с. : іл.
Есеїстська розвідка автора про трагічну долю його родоводу, зокрема, рідних дядьків – Гната і Максима. На основі документальних пам’яток автор дослідив історії тортур, яких зазнали його рідні у 20-х роках XX століття. Трагічна доля родоводу Скуратівських – типовий приклад винищення української національної еліти.
Шифр НБУВ: Р90986
17. Паранюки – рід простий, але славний / зред. і впоряд. В. Скуратівським. – Рівне : Волин. обереги, 2003. – 160 с. : фот.
Книгу присвячено дослідженню національного родоводу, зокрема, історії роду Михайла Паранюка, одного з найвідоміших краян села Хмелівка на Івано-Франківщині. «Про такі вкраїнські родини ми маємо знати і відповідно пошановувати їх», – зазначає автор у вступній статті до книги.
Шифр НБУВ: Ва636793
18. Український народний календар / Василь Скуратівський. – Київ : Техніка, 2003. – 384 с. – (Народні джерела).
У книзі зібрано значний матеріал про походження назв українських місяців та пов’язані з ними численні прислів’я й приказки, зразки завбачень погоди, народні й релігійні свята з конкретним їх датуванням, розвідки про найцікавіші обряди українського народу.
Шифр НБУВ: Ао263354; ВНБІ: Т5(4УКР)я2 С46
19. Мамина молитва. Повісті. Новели. Есеї / Василь Скуратівський ; вступ. сл. М. Малюка. – Рівне : Волин. обереги, 2004. – 471 с.
Представлене видання – книга художньої прози В. Скуратівського, в якій відтворено нелегке життя селян у довоєнні та перші післявоєнні роки. Героями повістей, новел та есеїв виступають реальні прототипи людей з української глибинки середини XX століття. До видання увійшли повісті: «Мамина молитва», «Дві сльози над могилою», «Дві хати через сіни» та численна кількість новел і есеїв.
Шифр НБУВ: Ва657754
20. «Я вас бджоли, благословляю...» / В. Т. Скуратівський. – Київ : Техніка, 2005. – 320 с. : рис. – (Народні джерела).
Книга знайомить з народним промислом – бджільництвом. Автором пропонується нова концепція історичного освоєння і заселення українських земель з точки зору бортництва, нетрадиційно розповідається про народні звичаї, мистецтво та вірування, що тісно пов’язані з історією України. Наводяться стародавні рецепти медових страв і напоїв, застосування бджільницьких продуктів у народній медицині.
Шифр НБУВ: Ао264355
21. Я сам про себе розкажу / Василь Скуратівський. – Рівне : Волин. обереги, 2005. – 275 с.
У житті кожної людини є два береги: від якого вона відчалює у широкий і незвіданий світ і другий, де закінчується мандрівка. Відстань у кожного своя, неповторна. На схилі літ, хоч-не-хоч, а жива пам’ять навертає людину оглянути прожите, згадати найцікавіші віхи цієї життєвої мандрівки. Життю і діяльності автора присвячена ця есеїстська мандрівка.
Книгу систематизовано за розділами: «Шкільні ідилії», «За Сибіром сонце сходить», «Сексот сидів на сексотові», «Трагедія родоводу», «Про все потроху».
Шифр НБУВ: Ва674719
22. Погостини : оповідання / Василь Скуратівський ; худож. Яна Гавриш. – Тернопіль : Навч. кн. : Богдан, 2007. – 112 с. : іл.
У книзі подано відомості про українські традиції, фольклор, етнографію, що сягають у глибину століть. До видання увійшли оповідання: «Слово про дідуся та бабусю», «Сію, сію, посіваю», «Лютень сказав: "Як якби в батькових літах..."», «Новою крайкою підперезаний», «Ой, весно, весно, днем красна», «Травнева роса краща од вівса», «Сонце на зиму, а літо на спеку», «Стороною дощик іде» та інші.
Шифр НБУВ: Ва694603
23. Мамина молитва. Повісті. Новели. Есеї / Василь Скуратівський ; передм. Я. Скуратівської ; післямова С. Гайдука. – Київ : Гетьман, 2013. – 503 с.
Книга відкриває літературно-художній талант автора. В. Скуратівський віддавав перевагу малій прозі – чимало оповідань, новел, повістей вийшло з-під його пера. До видання увійшли повісті: «Мамина молитва», «Дві сльози над могилою», «Дві хати через сіни»; новели: «Голубе платтячко в червоні горохи», «Бандерівка», «"Шоб не заєдались..."», «Смерть на комбайні», «Діалоги через дачну межу», «Баба здуріла», «Запросини на гостини» та інші; есеї: «Навпіл розірваний карбованець», «Васюньчикові сади», «Відьма», «Як Сталін у Сибір вербувався», «Три шкури з однієї свині», «Василиха» та інші.
Шифр НБУВ: Ва772832
Праці у співавторстві
24. Етнографія Києва і Київщини: традиції й сучасність / АН УРСР, Ін-т мистецтвознаства та етнографії ім. М. Т. Рильського ; авт. кол.: Л. Ф. Артюх, Н. К. Гаврилюк, В. Ф. Горленко, В. Т. Скуратівський [та ін.]. – Київ : Наук. думка, 1986. – 271 с., іл.
Монографія висвітлює різні галузі культури й побуту населення Києва й Київщини. Складається з розділів: «Історіографія», «Матеріальна культура й заняття населення», «Сім’я та родинна обрядовість», «Проблеми вивчення сучасної культури й побуту городян».
Шифр НБУВ: Ва444026
25. Полесье. Материальная культура / АН УССР, Ин-т искусствоведения, фольклора и этнографии им. М. Ф. Рыльского, АН БССР, Ин-т искусствоведения, этнографии и фольклора ; авт. кол.: В. К. Бондарчик, И. Н. Браим, Н. И. Бураковская, В. Т. Скуратовский, А. С. Шляхтовский [и др.]. – Киев : Наук. думка, 1988. – 446 с. : ил., табл.
Подана монографія є першим узагальнюючим дослідженням матеріальної культури населення Полісся. У виданні висвітлено відомості про основні аспекти побуту, традиційні ремесла і промисли, житло, одяг, мистецтво вишивки та інші компоненти традиційної побутової культури.
Шифр НБУВ: Ва490601
26. Культура і побут населення України : навч. посіб. для вузів / авт.: В. І. Наулко (керівник), Л. Ф. Артюх, В. Т. Скуратівський [та ін.]. – Київ : Либідь, 1991. – 229, [1] с. : [80] с. іл.
Навчальний посібник з українського народознавства – перша спроба видання такого типу. Воно містить огляд основних етапів етнічної історії України, розвитку матеріальної та духовної культури її населення.
Шифр НБУВ:.Ва538005
Праці за участі
27. Кондратюк А. З вишневого саду : наук.-худож. оповідання / Андрій Кондратюк ; передм. В. Скуратівського. – Київ : Молодь, 1991. – 189, [2] с. : іл.
З сивої давнини, з часів античних, дійшли до нас чудові легенди, казки, перекази, бувальщини про наших зелених супутників – рослин. А скільки пісень створено про них! У народній творчості рослини живуть, як і люди, розмовляють, відчувають біль і радість, просять поради і допомоги. Про рослину як художній символ в українському фольклорі, у творчості митців захоплююче розповідає автор пропонованої книжки.
Шифр НБУВ: Ва535125
28. Пише писанки бабуня, пише мама, пишу я : [альбом] / виконання писанок С. Зєлик ; текст М. Зєлик ; фот. Л. Зєлик ; упоряд., ред., авт. передм. В. Скуратівський. – Київ : Укр. центр народ. творчості, 1993. – 48 с.
Подано відомості про давню традицію виготовлення писанок напередодні Великодня, яка в залежності від регіонів України має різноманітні стилі і техніки розпису та неповторну своєрідність. Традиція писанкарства збереглася також і в діаспорі, про що засвідчує пропонований альбом, автором якого є українка з Америки Софійка Зєлик. Василь Скуратівський у передмові до альбому висловив таку думку щодо краси писанок: «Якби наш народ не створив нічого іншого, окрім писанок, то і цього було б досить, аби зайняти почесне місце у пантеоні цивілізованих націй».
Шифр НБУВ: Вс29537
Література про Василя Скуратівського
29. Василь Скуратівсьткий: прозаїк // Письменники України : довідник / упоряд.: Д. Г. Давидюк, Л. Г. Кореневич, В. П. Павловська. – Дніпропетровськ : Дніпро, 1996. – С. 277.
Подано творчі біографії членів Спілки письменників України станом на 1 жовтня 1995 року, у тому числі Василя Скуратівського.
Шифр НБУВ: Ва570206; ВНБІ: Ш5(4УКР)я2 П35
30. Плачинда С. З мудрості віків : [про творчість В. Скуратівського] // Кожному мила своя сторона : краєзнав. нариси про видат. людей, минуле Житомирщини, обряди і звичаї населення краю / упоряд.: Л. І. Бондарчук, Л. С. Демченко. – Житомир : Журфонд, 1997. – С. 185–187. – (Краєзнавча бібліотека)
Шифр НБУВ: Ва578124
31. Василь Скуратівський (народився в 1939 році) // Кодлюк Я. Розповіді про письменників : посіб. для вчителя почат. кл. / Ярослава Кодлюк, Галина Одинцова. – Вид. 3-тє. – Тернопіль : Підруч. & посіб., 2001. – С. 87–88.
Шифр НБУВ: Ва614168
32. Скуратівський Василь Тимофійович // Хто є хто на Житомирщині. Видатні земляки : довід.-біогр. вид. / авт.-упоряд. Вадим Болгов. – Київ, 2001. – С. 101.
Шифр НБУВ: Вс35423; ВНБІ: Я222(4УКР) Х 98
33. Скуратівський Василь Тимофійович // УСЕ. Універсальний словник-енциклопедія : 2003 / авт. текстів і пер.: Б.Антоняк, Н. Бічуя, Г. Григоренко [та ін.]. – 3-тє вид., перероб. і допов. – Київ : Всеувито : Новий друк, 2003. – С. 1129 : фотоіл., мапи, схеми, табл.
Шифр НБУВ: Ва864302
34. Давидюк В. Народознавча революція Василя Скуратівського // Нове життя старих традицій. Традиційна українська культура в сучасному мистецтві і побуті : матеріали Міжнар. наук. конф. в рамках V Міжнар. фестивалю укр. фольклору «Берегиня» / М-во культури і туризму України, Упр. культури і туризму Волин. облдержадмін., Ін-т культур. антропології ; за ред. В. Давидюка. – Луцьк : Твердиня, 2007. – С. 3–8. – Світлій пам’яті Василя Скуратівського, одного з засновників і натхненника фестивалю «Берегиня» присвячується. – Бібліогр.: в кінці ст.
Шифр НБУВ: Ва717941
35. Скуративский Вас. Тим. // Современная украинская энциклопедия : в 10 т. – Харьков : Клуб семейн. досуга, 2007. – Т. 13 : Св–Ст. – С. 205.
Шифр НБУВ: В350087/13; Я20(4УКр) С56
36. Матеріали Круглого столу «Сучасний стан та перспективи розвитку народознавчої науки в Україні», 28 жовт. 2008 р. / редкол.: О. А. Гриценко (голова), С. Д. Безклубенко, Н. Г. Білоцерківець [та ін.] ; М-во культури і туризму України, Укр. центр культур. досліджень, Укр. центр нар. культури «Музей Івана Гончара». – Київ : Вид. Дім Дмитра Бураго, 2008. – 249 с. – (Народознавчі студії пам’яті В. Т. Скуратівського). – Бібліогр.: в кінці ст.
Шифр НБУВ: Ва718632
37. Костриця М. М. Дослідник духовних скарбів Полісся : [присвяч. Василю Скуратівському] // Костриця М. М. Житомирщина туристична : краєзнав. нариси / М. М. Костриця, М. Ю. Костриця ; Нац. спілка краєзнавців, Житомир. наук.-краєзнав. т-во дослідників Волині, Житомир. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти, Житомир. держ. технол. ун-т. – Житомир : Полісся, 2009. – С. 309–315. : портр., іл., фот.
Шифр НБУВ: Ва720857
38. Костриця М. Скуратівський Василь Тимофійович // Українська журналістика в іменах : матеріали до енциклопед. слов. / НАН України, Львів. нац. наук. б-ка України ім. В. Стефаника, НДІ пресознавства ; за ред. М. М. Романюка. – Львів, 2010. – Вип. 17. – С. 364–367.
Шифр НБУВ: Ж73329; Ч612(4УКР)д.я12 У45
39. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Народознавчі студії пам’яті В. Т. Скуратівського» з проведенням Круглого столу (21–22 жовтня 2010 р.) / редкол.: О. А. Гриценко (голова), М. К. Дмитренко, В. Д. Шульгіна [та ін.] ; М-во культури і туризму України, Укр. центр культ. дослідж., Нац. центр нар. культури «Музей Івана Гончара». – Київ : Сталь, 2010. – 500 с. : іл. – Бібліогр. в кінці ст.
Шифр НБУВ: Ва740074
40. Всеукраїнський семінар-практикум викладачів художніх шкіл з декоративно-прикладного мистецтва (ткацтво-килимарство) (Тернопіль, 16–19 листоп. 2011 р.) : матеріали семінару-практикуму та «Народознав. студій пам’яті Василя Скуратівського» з проведенням круг. столу на тему: «Почат. мистецька освіта в контексті розвитку укр. культури» / М-во культури України, Укр. центр культур. дослідж. ; редкол.: С. М. Садовенко, М. К. Дмитренко, Н. М. Цимбалюк [та ін.]. – Тернопіль ; Київ, 2011. – 500 с. : іл. – Бібліогр. в кінці ст.
Шифр НБУВ: Ва749681
41. Сташук В. Василь Тимофійович Скуратівський (1939–2005) // Письменники Житомирщини : у 2 кн. / авт.-упоряд. М. Пасічник. – Житомир : Рута, 2014. – Кн. 2. – С. 324–328.
Про життя і діяльність народознавця, письменника, видавця – Василя Тимофійовича Скуратівського.
Шифр НБУВ: В352693/2; ВНБІ: Ш5(4УКР)я2 П35
42. Василь Скуратівський (1939–2005) // Шевчук В. О. На березі часу. Ті, котрі поруч : спогади про митців і вчених / Валерій Шевчук. – Київ : Либідь, 2016. – С. 271–282 : іл.
Шифр НБУВ: Вс61785
Укладачі:
мол. наук. співробітник Т. А. Гришина
наук. співробітник П. М. Штих
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах