Нові надходження до відділу науково-бібліографічної інформації НБУВ

Біологічні науки

 

  1. Колекція деревних рослин Ботанічного саду ім. акад. О. В. Фоміна : путівник-довідник / Р. М. Палагеча [та ін.] ; за ред. З. Г. Бонюк та Р. М. Палагечі ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. – Київ : Талком, 2023. – 351 с.

У виданні проаналізовано підсумки 180-річної інтродукції деревних рослин в умовах помірно-континентального клімату Києва на прикладі Ботанічного саду імені академіка О. В. Фоміна. Для понад 2 тисяч видів, різновидностей, гібридів, форм, сортів, що належать до 68 родин і 220 родів із ботаніко-географічних областей помірного поясу Євразії та Північної Америки, наведено латинську й українську назви, вік, життєву форму, розміри, наявність репродуктивної фази, вегетативного чи насіннєвого поновлення, зимостійкість. Наводяться дані щодо спонтанної дендрофлори Ботанічного саду.

Довідник буде корисним дендрологам, ботанікам, екологам, викладачам та студентам біологічних і природничих факультетів закладів вищої освіти.

Шифр зберігання НБУВ: ВА869406
Шифр зберігання ВНБІ: Е5(4УКР)я2 К60

 

Сільське та лісове господарство

 

  1. Сортознавство: словник термінів / уклад.: С. І. Мельник [та ін.] ; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. – Вінниця : Твори, 2021. – 167 с.

Видання є універсальним довідником, спрямованим для використання спеціалістами в державній системі експертизи сортів рослин, селекціонерами, аграріями, викладачами та студентами аграрних навчальних закладів, заявниками, які подають заявки щодо набуття прав інтелектуальної власності на сорт рослин.

Словник подає максимально простий і доступний для користувача перелік термінів і їхніх пояснень в офіційно-діловому і науковому стилях. Під час формування словника використано алфавітний принцип розташування матеріалу. З аналогічних видань він вирізняється інформативною насиченістю і компактністю. Містить повні і зрозумілі формулювання значень слів.

Доступний як для фахового, так і для нефахового користувача.

Шифр зберігання НБУВ: ВА864577
Шифр зберігання ВНБІ: П1/2я2 С65

 

  1. Термінологічний словник-довідник з фітопатології : навч. посіб. / С. В. Станкевич [та ін.] ; Ін-т картоплярства НААН [та ін.]. – Житомир : Рута, 2023. – 117 с. : табл.

Наведено основні терміні і поняття із фітопатології. Окремо наведено українські та латинські назви збудників хвороб, карантинних збудників хвороб, основних антагоністів гіперпаразитів збудників хвороб та основних збудників хвороб шкідників сільськогосподарських культур.

Видання призначене для фахівців з агрономії, захисту і карантину рослин, екології та біології, наукових співробітників і агрономів господарств різних форм власності, слухачів закладів післядипломної освіти, а також викладачам й студентам біологічних та сільськогосподарських спеціальностей закладів вищої освіти. Може бути використаний для аудиторії та самостійної роботи студентів закладів освіти II–IV рівня акредитації зі спеціальностей «Захист і карантин рослин», «Агрономія», «Екологія» та «Біологія».

Шифр зберігання НБУВ: ВА864983/2
Шифр зберігання ВНБІ: П4я2 Т35

 

Історія. Історичні науки

 

  1. Матеріали до Енциклопедії Української Діяспори : 7 том (пострадянські країни) / відп. за вип.: Г. Скрипник, В. Євтух ; ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України, Ін-т соціології, психології та соц. комунікацій Нац. пед. ун-ту ім. М. П. Драгоманова, МАУ. – Київ, 2013. – 176 с.

Запропоноване видання є частиною комплексного науково-суспільного проекту «Енциклопедія Української Діяспори» (ЕУД). Проект був зініційований на початку 1990-х років групою вчених та громадських діячів українського походження зі США. Структурно проект складався із семи томів: Сполучені Штати Америки, Канада, Південна Америка, Австралія – Азія – Африка, Західна Європа, Центральна і Східна Європа, країни колишнього СРСР. Проект мав здійснюватися під егідою Наукового товариства імені Шевченка в Америці. Згодом до його реалізації, передусім в організаторському плані, долучилися дослідники з України, які були дотичні до вивчення проблем української діяспори. За угодою між Науковим товариством імені Шевченка в Америці та Національною академією наук України у складі Центру етносоціологічних та етнополітічних досліджень (Інститут соціології НАН України) були утворені Відділ української діяспори та Київське бюро Енциклопедії Української Діяспори. Останні перебрали на себе місію координації діяльності різноманітних груп збирачів інформації та авторів текстів, що стосуються історії, культури, повсякденного життя вихідців з України та їхніх нащадків на всіх теренах колишнього Радянського Союзу, а також налагодження зв᾿язків з іншими бюро ЕУД, котрі були засновані у США, Канаді, Східній Європі, та Головним офісом редакції в Чикаго. Тривалий час цей офіс очолювали професор Василь Маркусь, головний редактор ЕУД, відомий знавець історії та сьогодення української діяспори, та доктор Дарина Маркусь, котрі зі своїми колегами зі Сполучених Штатів та Канади доклали чимало зусиль, щоб цей проект працював.

Завдяки спільним зусиллям американських та українських колег – учасників проекту – дотепер вдалося видати перший (у двох книгах) та четвертий томи. Перший том друкувався у США (2009, 2012), а четвертий – в Україні (1995). Робота над іншими томами триває. Досить інтенсивно вона (особливо зі збору різноманітної біографічної та історико-культурницької інформації) здійснюється в контексті підготовки сьомого тому в період до 2000 року, коли у складі згаданого вище наукового центру працював Відділ української діяспори.

У цих матеріалах надається різноманітна інформація із царини географії, історії, релігії, етнографії, мовознавства, літератури, економіки, мистецтва тощо, власне тих сфер буття й діяльності українців, які є предметом проекту Енциклопедії Української Діяспори в цілому.

Представлене видання (сьомий том ЕУД) виконане за всіма канонами енциклопедичного жанру.

Знайде зацікавлення серед тих, хто переймається питаннями історії, культури нашого народу, збереженням і розвоєм його спадщини на всіх теренах сьогоднішнього світу й колишнього Радянського Союзу.

Шифр зберігання НБУВ: В340666/7
Шифр зберігання ВНБІ: Т3(4УКР)я2 Е64

 

  1. Панченко О. І. Полтавська діаспора. Велика енциклопедія. Лохвиця, Полтавщина, Україна, Европа, Австралія, Америка... Українці, московити, євреї... : біогр. інформації, нариси, статті, рефлексії, есеї, довідки, листи / Олександр Іванович Панченко. – Гадяч : Гадяч, 2021. – 1424, [40] с. : іл., фот. – Назва обкл. : Полтавська діаспора. Велика енциклопедія. – Назва на корінці : Полтавська діаспора.

Ця книга виходить в час, коли в Україні ніби вже щез навічно «червоний російський фашизм» й присвячена полтавцям на чужині, українським патріотам.

Буде цікавою широкому колу читачів.

Шифр зберігання НБУВ: СО39302
Шифр зберігання ВНБІ: Т3(9=УКР)д.я2 П16

 

Економіка. Економічні науки

 

  1. Фінансово-економічна безпека держави : словник-довідник / уклад.: І. В. Алєксєєнко [та ін.] ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. – Дніпро, 2021. – 218, [1] с. : іл.

Словник-довідник підготовлено на основі визначень понять, що застосовуються в нормативно-правових актах чинного законодавства України. В ньому , надається термінологія із широким тлумаченням, що є необхідною умовою для розуміння читачами сутності наданих термінів.

Словник адресовано науковцям, викладачам, здобувачам вищої освіти й усім, хто прагне поглибити свої знання в юридичних та економічних галузях.

Шифр зберігання НБУВ: ВС71004
Шифр зберігання ВНБІ: У8(4УКР)26я2 Ф59

 

Держава і право. Юридичні науки

 

  1. Боровик А. В. Тлумачний словник пенітенціарної лексики / А. В. Боровик, О. Г. Колб ; Міжнар. екон.-гуманітар. ун-т ім. Степана Дем'янчука. – Вид. 2-ге, випр. і допов. – Луцьк : Волинь Поліграф, 2020. – 399 с. – укр., рос.

Науково-довідкове видання, присвячене дослідженню змісту кримінальної субкультури та її впливу на правопорядок у суспільстві та державі. Змістове відображення субкультурної лексики у науковому джерелі дає можливість усім суб᾿єктам наукової та навчальної діяльності усвідомити її суспільно-небезпечні наслідки для населення в цілому, та для держави зокрема. Практичне значення даного видання полягає в тому, що воно створює відповідні умови для удосконалення запобіжної діяльності, спрямованої на усунення, блокування, нейтралізацію причин та умов, як рецидивної, так і в цілому злочинності в Україні.

Робота становить інтерес для працівників правоохоронних органів, науковців, аспірантів, ад᾿юнктів, курсантів, студентів та викладачів закладів вищої освіти юридичного профілю, а також усіх, кого цікавлять проблеми кримінального та кримінально-виконавчого права.

Шифр зберігання НБУВ: ВА866276
Шифр зберігання ВНБІ: Х88(4УКР)я2 Б83

 

  1. Ліпкан В. А. Стратегія державної інфраструктурної політики України : словник / Володимир Анатолійович Ліпкан ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького, Глоб. орг. союзн. лідерства. – Київ : Ліпкан В. А. [вид.], 2023. – 249, [1] с.

Представлений словник є першим в Україні виданням, в якому стратегія державної інфраструктурної політики розглядається з позиції теорії геостратегії, геоекономіки, політології, нацбезпекознавства, кібербезпеки та теорії права на засадах системного міждисциплінарного підходу. У словнику зібрані основні поняття і терміни, якими послуговуються у сфері реалізації стратегії державної інфраструктурної політики, а також при реалізації кожного її компонента.

Однією з розвідок видання є розвиток саме україномовної термінологічної сфери, формування авторських неологізмів на засадах лінгвістики української мови, а також термінологічного поля теорії інфраструктурної політики, формування концептосфери і системних дискурсів, категорійно-понятійних і синонімічних рядів, що описують системні явища в епоху глобальних трансформацій інфраструктурного та безпекового ландшафтів. Зважаючи на необхідність формування ґрунту до мовної, культурної та технологічної інтеграції, до усіх термінів надано відповідник латиною.

Словник є органічним продовженням монографії «Стратегія державної інфраструктурної політики України» і призначений для фахівців у сферах формування та реалізації геостратегії, геоекономіки і геополітики, інфраструктурних стратегій, національної та міжнародної безпеки, а також тих, для кого небайдужі проблеми формування системи знань про стратегію державної інфраструктурної політики та її забезпечення в умовах нестаціонарності.

Шифр зберігання НБУВ: ВА863987/2
Шифр зберігання ВНБІ: Х81(4УКР)я2 Л61

 

  1. Остапенко О. І. Словник основних термінів і понять з дисциплін «Адміністративне право України», «Адміністративне судочинство в Україні» : для студентів спец. 081 «Право» першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти «бакалавр» / Олексій Іванович Остапенко ; Нац. ун-т «Львів. Політехніка». – Львів : Растр-7, 2023. – 119 с.

Словник з правничої термінології укладений з метою покращення теоретичних знань студентів в умовах зростання вимог до правничої компетентності. Головна мета словника – допомогти студентам засвоїти основні терміни та поняття з адміністративного права та адміністративного судочинства, які найчастіше зустрічаються у правозастосовній діяльності.

У словнику у систематизованому вигляді представлена базова термінологія з дисциплін «Адміністративне право України», «Адміністративне судочинство в Україні» .

Пояснення кожного терміна подається з урахуванням сучасних досягнень юридичної науки та окремої її галузі – адміністративного права, а також основних положень нових законодавчих та інших нормативно-правових актів. Терміни розташовано в алфавітному порядку за типовою схемою, прийнятою до словникових видань. Тлумачення термінів подається у стислому, лаконічному вигляді. До словника включено чимало нових понять, особливо тих, що висвітлюють провадження у справах про адміністративні правопорушення та адміністративне судочинство.

Словник буде корисним студентам, юристам, державним службовцям, та усім, хто бажає поглибити свої правові знання.

Шифр зберігання НБУВ: ВА867127
Шифр зберігання ВНБІ: Х81(4УКР)я2 О-26

 

  1. Українська правнича енциклопедія / В. М. Тертишник [та ін.] ; за заг. ред. В. М. Тертишника [та ін.]. – Київ : Алерта, 2023. – 766 с.

Ця правнича енциклопедія – скарбничка знань правника, система концептів, дефініцій, принципів та основних положень юридичної науки, яка особливо необхідна студентам та правникам в сучасних швидкоплинних трансформаціях права та суспільства.

В енциклопедії, з урахуванням сучасних правових реформ, положень Конституції України, міжнародних правових актів, стану законодавства та прецедентної судової практики, а також наявної конкуренції правових норм та докорінних надбань і досягнень правничої науки, на інтерактивному рівні з урахуванням вимог юридичної визначеності витлумачуються найбільш вживані у правовій сфері терміни та поняття, надаються і розкриваються актуальні концепти та їх взаємозв’язок.

Призначений для науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти юридичних закладів вищої освіти та широкого кола читачів, які цікавляться питаннями правотворення, державотворення та правозастосування.

Шифр зберігання НБУВ: ВС70657
Шифр зберігання ВНБІ: Х8(4УКР)я2 У45

 

Воєнна наука. Військова справа

 

  1. Жирохов М. О. Зброя перемоги: перший повний довідник озброєння української армії / Михайло Олександрович Жирохов. – Вид. 2-ге, допов. – Харків : Віват, 2024. – 347 с. : кольор. іл.

«Зброя перемоги» – найповніший довідник з найновішої зброї та військової техніки, що застосовується ЗСУ на передовій. У виданні надано яскраві фотографії та детальний опис бойових характеристик найрізноманітніших видів зброї вітчизняного та світового зразка. Також ще наведено цікаві розповіді наших бійців, які застосовують цю зброю.

Довідник призначений для широкого кола читачів.

Шифр зберігання НБУВ: ВС71276
Шифр зберігання ВНБІ: Ц8(4УКР)я2 Ж73

 

  1. Сіреджук П. С. Січові стрільці і старшини Городенківщини : біобібліогр. довід. / Петро Сіреджук ; ДВНЗ «Прикарпат. нац. ун-т ім. Василя Стефаника», Ін-т історії, етнології і археології Карпат, Городенків. міськрада. – Львів : Растр-7, 2021. – 79 с.

Пропонована праця є поклоном 115 Українським Січовим Стрільцям, родом із Городенківщини, котрі із зброєю в руках стали на захист рідного краю.

Бібліографічний довідник написаний на основі раніше неопублікованих матеріалів вітчизняних архівів і документів рукописного відділу Національної бібліотеки Республіки Польща та доробку українських вчених і місцевих краєзнавців.

Буде цікавим старшокласникам і студентам вузів, краєзнавцям, науковцям та всім, хто цікавиться історією Городенківщини новітньої доби.

Шифр зберігання НБУВ: ВА852350/2
Шифр зберігання ВНБІ: Ц4(4УКР)я2 С40

 

Культура. Наука. Освіта

 

  1. Махорін Г. Л. Історія Поліського національного університету в особах : біогр. довід. / Геннадій Леонідович Махорін ; Нац. спілка краєзнавців України [та ін.]. – Житомир : НОВОград, 2022. – 231, [16] с. : фот.

У книзі розповідається про столітню історію одного з найстаріших закладів вищої освіти Житомира і Житомирської області. Вперше подано розповіді про багатьох видатних науковців свого часу, які нині є для більшості, на жаль, малознаними і призабутими. А місія автора і упорядника цієї книги – повернути із забуття славетні імена гідних пошанування людей. Вміщені у книзі статті ґрунтуються на архівних джерелах – фондів Державного архіву Житомирської області, відомчого архіву Поліського національного університету, а також на довідкових виданнях далекого і не дуже далекого минулого.

Книга призначена широкому колу читачів, яких цікавить історія освіти на Житомирщині і доля її видатних представників.

Шифр зберігання НБУВ: ВА865125
Шифр зберігання ВНБІ: Ч48(4УКР)д.я2 М36

 

  1. Науково-освітня галузь України Поступ і особистості / авт. ідеї та уклад. С. А. Поліщук. – Київ : Вид. дім «Постскриптум Україна», 2022. – 111 с. : фот. кольор. – Вид. присвячується 100-річчю від дня заснування Нац. акад. наук України.

Інноваційний розвиток й процвітання кожної держави залежить від якості її освіти, рівня науки і технологій. Багате історичне минуле та потужний потенціал вітчизняної науково-освітньої галузі дають можливість Україні бути одним із провідних центрів освітнього та наукового життя світу. Представлене інформаційно-довідкове видання має на меті популяризувати вагомий внесок освітян і науковців у розбудову України та розповідає про історію та сучасний стан вітчизняної науково-освітньої сфери.

Провідні науково-освітні установи та всеукраїнські громадські об᾿єднання приєдналися до цього видавничого проєкту і його популяризації, долучившись до його підготовки.

Книга складається з трьох розділів і присвячена -річчю від дня заснування Національної академії наук України: у першому розділі подано відомості про історію, етапи становлення й розвитку Національної академії наук України – вищої наукової самоврядної організації, що є провідним центром наукового життя України та її найбільшим центром наукових досліджень, що завжди йдучи у ногу з часом, постійно нарощує власний науково-освітній потенціал, також подано біографію багаторічного керівника та ровесника цієї установи, талановитого організатора науки, видатного державного і громадського діяча Бориса Євгеновича Патона, який мав безліч державних і міжнародних премій і нагород; другий розділ розповідає про діяльність та досягнення провідних науково-освітніх установ, науково-виробничих об᾿єднань, українських громадських організацій, що працюють на розвиток науки та освіти в Україні; у третьому розділі представлено біографічні нариси науковців і освітян, які своєю щоденною працею збільшують велич нашої країни у світовому науково-освітньому просторі.

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться минувшиною і сьогоденням вітчизняної науково-освітньої галузі та знаковими постатями в ній.

Шифр зберігання НБУВ: СО38853
Шифр зберігання ВНБІ: Ч214(4УКР)71д.я2 Н34

 

  1. Науковці Херсонської академії неперервної освіти / уклад. : В. В. Кузьменко, Н. В. Слюсаренко. – Херсон : КВНЗ «Херсон. акад. неперерв. освіти», – 2019. – Вип. 2. – 165 с.

У книзі вміщено інформацію про роботу академії, наукової школи та науковий потенціал закладу. Представлені біографічні і фотоматеріали демонструють плідну працю науковців академії, спрямовану на розвиток освітянської галузі.

Видання адресоване широкому колу читачів – науковцям, педагогічним працівникам, студентам, школярам, усім, хто цікавиться педагогічним минулим і сьогоденням Херсонщини.

Шифр зберігання НБУВ: С11950/2
Шифр зберігання ВНБІ: Ч49(4УКР)д.я2 Н34

 

  1. Завальнюк О. М. Українські вчені та політкомісари в історії Кам'янець-Подільського інституту народної освіти (1921–1930 рр.): персональний вимір : монографія / Олександр Завальнюк, Діана Яблонська ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка. – Кам'янець-Подільський : Рута, 2022. – 405 с. : іл., портр.

У виданні подано короткий нарис про десятирічну історію Кам᾿янець-Подільського інституту народної освіти, представлено понад три десятки портретів керівників/комісарів, українських вчених, які у різний час працювали в цьому закладі вищої освіти і творили перший досвід підготовки радянських педагогічних кадрів та реалізували певні наукові завдання. Наведено біографічні дані, що стосуються й інших періодів їхнього життя та діяльності, зокрема трагічної долі під час сталінських репресій.

Видання розраховане на науковців, студентів, учителів, працівників музеїв, бібліотек, архівів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією вищої школи в Україні, внеском науково-педагогічної інтелігенції в освітні процеси.

Шифр зберігання НБУВ: ВА864612/2
Шифр зберігання ВНБІ: Ч48(4УКР)д.я2 З-13

 

Філологічні науки. Художня література

 

  1. Еґава Х. Навчальний словник японських культурологічних термінів / Х. Еґава, О. Кобелянська, Ю. Федотова ; Ін-т філології Київ. нац. ун-ту ім. Тараса Шевченка. – Київ : Видавничий дім Дмитра Бураго, 2019. – 338 с. – Текст укр., яп.

Навчальний словник містить тлумачення близько 150 найуживаніших японських культурологічних термінів, що охоплюють такі тематичні сфери, як національні традиції, релігія, менталітет, художня творчість, а також деякі аспекти історії Японії, суспільного життя тощо. Представлене видання є першою спробою створення культурологічного словника японської мови й містить понад 700 термінів і понять, які, безперечно, аж ніяк не вичерпують усього розмаїття і багатства культурних реалій давньої та сучасної Японії. Статті даного словника мають переважно стислий, а іноді й доволі докладний характер, залежно від багатозначності ключового терміна, широти його семантики, частоти вживання у мові тощо. Стаття складається з ієрогліфічного написання терміна, його етимологічного походження, дефініції семантики, історії дослідження тощо.

Словник дозволяє студентам не лише поглибити фонові знання про країну, мову якої вони вивчають, а й значно розширити лексичний запас за рахунок засвоєння актуальної і доволі частотної у лексиконі сучасних японців безеквівалентної лексики.

Видання адресовано студентам, майбутнім філологам-японістам – як лінгвістам, так і літературознавцям, аспірантам та викладачам вищих навчальних закладів України, які опановують, досліджують чи викладають японську мову, літературу, лінгвокраїнознавство тощо, а також широкому загалу українських шанувальників японської культури.

Шифр зберігання НБУВ: ВА847696/3
Шифр зберігання ВНБІ: Ш175.12я2 Е28

 

  1. Шевченко Л. І. Сучасний англо-український українсько-англійський словник = Modern English-Ukrainian Ukrainian-English Dictionary : понад 100 000 слів і словосполучень / Л. І. Шевченко, Д. В. Дергач, І. В. Шматко. – Київ : Арій, 2023. – 543 с. – англ., укр.

У словнику вміщено понад 100 тисяч найуживаніших слів і словосполучень сучасної англійської та української мов, які охоплюють різні галузі суспільного життя. Окрім загальновживаної лексики і деяких найпоширеніших термінів, словник містить англо-українські відповідники скорочень, які вживаються в суспільній комунікації, географічні назви, а також таблицю неправильних англійських дієслів.

Книга розрахована на широке коло користувачів: студентів, вступників, школярів, бізнесменів, туристів, а також усіх, хто вивчає або часто використовує англійську та українську мови та прагне вдосконалити свої знання.

Шифр зберігання НБУВ: ВА869390
Шифр зберігання ВНБІ: Ш143.21я2 Ш37

 

  1. Словник іншомовних слів : понад 4100 слів та висловів / уклад. Оксана Давидова. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. – 477, [2] с. – (Шкільний словник).

Словник містить понад 4100 слів та усталених висловів, у різний час запозичених українською з інших мов, і охоплює загальновживану лексику, поширені терміни та термінологічні словосполучення з різних галузей знань. Кожне слово супроводжується етимологією та тлумаченням. Наприкінці словника подано іншомовні крилаті вислови, уживані в латинському написанні.

Буде корисним учням і вчителям закладів загальної середньої освіти.

Шифр зберігання НБУВ: АО277010
Шифр зберігання ВНБІ: Ш141.4-42я2 С48

 

Філософськи науки. Психологія

 

  1. Філософія: терміни і поняття : навч. енциклопед. слов. для студентів, аспірантів, докторантів, науковців та викладачів / Ю. О. Азарова [та ін.] ; за наук. ред. В. Л. Петрушенка. – Львів : Новий Світ – 2000, 2020. – 491 с.

Навчальний енциклопедичний словник призначений для надання допомоги особам, що набувають освіту різного профілю та спрямування (у тому числі – шляхом самоосвіти або дистанційного навчання), а також різних рівнів освіти. Він покликаний сприяти кращому засвоєнню змісту філософських понять, філософських напрямів, етапів та вчень представників світової філософії.

Словник може використовуватись також і для розширення горизонту власної ерудованості та освіченості, для орієнтування у сфері сучасної світової та пізнавальної проблематики.

Призначений викладачам, аспірантам, студентам та всім, кого цікавить стан і проблематика сучасної філософії.

Шифр зберігання НБУВ: ВА865939
Шифр зберігання ВНБІ: Юя2 Ф56

 

Релігія

 

  1. Київ: релігійні організації : довідник / упоряд.: А. В. Лисенко [та ін.] ; Київ. міськдержадмін., Голов. упр. з питань внутр. політики. – 2-ге вид., допов. і змін. – Київ : Вид. Дім Дмитра Бураго : Центр інновацій та розвитку, 2007. – 319 с.

У довіднику подано інформацію про релігійні організації усіх конфесій, що зареєстровані і діють у місті Києві. Відомості містять повну назву організації, поштову адресу, телефон та прізвище керівника.

Довідник розрахований на широке коло читачів, зацікавлених в отриманні інформації про релігійне життя.

Шифр зберігання НБУВ: ВА866829
Шифр зберігання ВНБІ: Э2(4УКР-2К)я1 К38

 

Література універсального змісту

 

  1. Європейський гравірований портрет XVI–XIX ст. з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : дослідж., іл. кат. : у 2 кн. / Г. М. Юхимець [та ін.] ; відп. ред. Г. Юхимець ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. – Київ : Академперіодіка, 2022–2023. – Назва на корінці : Європейський гравірований портрет XVI–XIX ст.

Кн. 1. – 2022. – 495 с. : іл.
Кн. 2. – 2023. – 660, [3] с. : іл.

Запропонований ілюстрований науковий каталог європейського гравірованого портрета XVI–XIX ст. (понад 800 од. опису) є першим довідковим виданням зібрання НБУВ, що презентує образи історичних осіб (імператорів, королів та можновладців, політичних, державних, релігійних діячів, військовиків, учених, філософів, істориків, письменників, поетів, композиторів, музикантів, акторів, художників, у тому числі української еліти) в портретах, створених відомими та маловідомими граверами і рисувальниками європейських країн.

Каталог адресовано широкому колу фахівців – історикам, культурологам, мистецтвознавцям, дослідникам європейської біографістики, працівникам музеїв, бібліотек й усьому колу шанувальників мистецтва.

Шифр зберігання НБУВ: В359450/1, 2
Шифр зберігання ВНБІ: Я181(4)2 Ю94

 

Виконавці:
уклад. І. О.
Христенко, пров. бібліограф
наук. та бібліогр. ред. П. М. Штих, наук. співробітник

Контактна інформація