Cемінар «Створення авторитетних (нормативних) файлів імен осіб та назв установ і організацій у провідних бібліотеках України як засіб удосконалення доступу до наукової інформації»

Поділитися: 
Дата події: 
16-05-2014

 

Шановні колеги!

16 травня  2014 р. у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського у рамках Всеукраїнського фестивалю науки відбудеться семінар «Створення авторитетних (нормативних) файлів імен осіб та назв установ і організацій у провідних бібліотеках України як засіб удосконалення доступу до наукової інформації».

Мета семінару: обговорення стану авторитетного контролю у провідних бібліотеках України та створення передумов координації цієї роботи.

Пропонується обговорити такі питання:

  • Роль авторитетного (нормативного) контролю в організації та доступі до інформації : проблеми координованого підходу.
  • Створення баз даних авторитетних записів імен осіб та найменувань установ та організацій у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.
  • Особливості формування та використання авторитетного файла «Ім’я особи» у Львівській Національній науковій бібліотеці імені В. Стефаника.
  • Авторитетний файл колективного автора: особливості формування та використання в АБІС ІРБІС у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка.
  • Удосконалення структури авторитетних файлів з метою реалізації інтелектуального доступу до електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів НБУВ.
  • Авторитетний контроль в Національній парламентській бібліотеці України: стан та проблеми впровадження.
  • Заголовки індивідуальних авторів в авторитетних (нормативних) записах як засіб підвищення доступності інформації в електронному каталозі наукової бібліотеки.
  • Авторитетний файл «Колективні автори» на базі САБ ІРБІС Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.

  До участі у обговоренні запрошуються фахівці наукових бібліотек та установ України.

Відповідальні за проведення:

Відділ наукової організації бібліотечно-інформаційних процесів НБУВ

Тел.: 524-35-92

Е-адреса: strishenets@nbuv.gov.ua