Література про Україну і Європейський Союз у Британській бібліотеці

Поділитися: 

Ольга Керзюк, Британська бібліотека

Розпочався новий академічний рік. Доповіді, семінари, дискусії, круглі столи, конференції тощо - по різних універститетах Великої Британії. І про Україну також. У понеділок, 20 жовтня, я мала нагоду побувати в коледжі святого Антонія в Оксфорді і послухати блискучу доповідь д-ра Катарини Вольчук із універстетету в Бірмінгемі на тему стосунків України, Російської Федерації (і створюваного нею Євразійського союзу) та Європейського Союзу. Д-р Вольчук, громадянка Польщі, є одним із провідних фахівців у цьому питанні. І, мабуть, одна з небагатьох іноземних громадян у світі, хто перечитав 1000-сторінкову (!) Угоду про Асоціацію України з Європейським Союзом (Association Agreement). У Британської бібліотеки є її книги: «The moulding of Ukraine: the constitutional politics of state formation» (книга написана на базі її докторської дисертації) і видана в Будапешті (Budapest: Central European University, 2001; бібліотечний номер m08/30493); “Poland and Ukraine: a strategic partnership in a changing Europe?“ (написана разом з Романом Вольчуком і видана в Лондоні,  London: Royal Institute of International Affairs, 2002; бібліотечний номер  m03/38089), а також доповіді, виголошені в різних інституціях на тему європейської політики: як-от документ написаний разом з Рількою Драґневою  «Russia, the Eurasian Customs Union and the EU : cooperation, stagnation or rivalry?» (London: Chatham House, [2012]; бібліотечний номер YK.2013.b.9353).

Наберіть в електронному каталозі бібліотеки “Explore the British Library” слова «European Union – Ukraine” і отримаєте 492 результати. Це в першу чергу статті в академічних періодичних виданнях (277) як-от «Studia diplomatica”, “Communist and post-communist studies”, “Official journal of the European Union”, “Post-soviet affairs”, “The Economist” та ін.; книги (196) - з них чимало з Польщі; 8 дисертацій (дисертації захищені в різних університетах Британії, причому кількість із кожним роком зростає). Усі ці матеріали - мовами англійською, українською, польською, німецькою та іншими.

Лише у читальних залах дослідники мають можливість познайомитися також із архівом сайту «European Union’s interference in Ukraine”, а також напр. прослухати інтерв’ю з Петром Порошенком, котре він дав у 2013 році у програмі HARDtalk (2013-11-26 10:35 to 11:00). Дуже приємно зазначити, що віднедавна деякі англомовні сайти про Україну, створені в Британії (як-от сайт Українського Інституту в Лондоні та Союзу Українців у Британії) архівуються фахівцями Бібліотеки, а отже будуть доступні і багатьом майбутнім дослідникам України та української діаспори. Тим, хто цікавиться архівуванням веб-сайтів у Британській бібліотеці, раджу слідкувати за блогом фахівців цього відділу (UK Web Archive blog).

Цікавитеся європейською інтеграцією України? Пишете про Україну і Європейський Союз?  Багаті фонди Британської бібліотеки – друковані та електронні - для вас!