Конгрес об'єднав фахівців різних галузей з метою спільного пошуку найбільш ефективних механізмів забезпечення єдності світової інформаційної системи. У стінах Національної бібліотеки Білорусі зібралися представники органів державного управління у сфері культури, провідні фахівці бібліотек, видавництв, освітніх, науково-дослідних установ і організацій, виробники програмного забезпечення, технічних засобів та інформаційної продукції — усього близько 500 учасників з 9-ти країн: Білорусі, Росії, України, Азербайджану, Польщі, Литви, Німеччини, Нідерландів та Великобританії.
У рамках форуму відбулися міжнародна конференція «Інформаційне суспільство і суспільство знань: роль і місце бібліотек» (Національна бібліотека Білорусі, 22-23 жовтня) та науково-практична конференція «Бібліотечна освіта: традиції та новації», присвячена 70-річчю вищої бібліотечної освіти в Білорусі (Білоруський державний університет культури і мистецтв, 23 жовтня).
Окрім цього у дні роботи конгресу учасникам були запропоновані лекції та презентації, організована робота двох науково-практичних майданчиків, трьох майстер-класів за новими технологіями реставрації документів і впровадження електронних сервісів в інформаційно-бібліотечне обслуговування населення.
До участі у конгресі були подані стендові доповіді науковців Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського:
Віртуальна книжкова виставка примірників літератури бібліотеки Київського
комерційного інституту як один із сучасних прийомів експонування книги
Зоя Борисівна Афанасьєва, мол. наук. співроб. відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій
Наукові дослідження в академічних бібліотеках: напрями і пріоритети
Галина Іванівна Солоіденко, пров. наук. співроб., канд. іст. наук, с.н.с.
Книжкові ресурси історії вивчення давньоруських бібліотек: системний підхід
Наталія Гаврилівна Солонська, старш. наук. співробітник відділу зарубіжної україніки, канд. іст. наук
Бібліотека Київського Михайлівського Золотоверхого монастиря: історична довідка
Ірина Степанівна Шекера, мол. наук. співроб. відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій
Відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського: історія, сучасність, перспективи розвитку
Оксана Станіславівна Рабчун, завідувач відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій, канд. іст. наук
II Міжнародний конгрес «Бібліотека як феномен культури» є яскравою подією культурного і громадського життя Білорусі й усіх учасників цього масштабного заходу.
Прес-служба НБУВ
Ми в соціальних мережах