ІХ-а Міжнародна науково-практична конференція «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору» (м. Київ, 20-22 листопада 2014 р.)

Поділитися: 
Дата події: 
20-11-2014 до 22-11-2014
20–22 листопада 2014 р. у м. Києві відбулася ІХ-а Міжнародна науково-практична конференція «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору», в організації та проведенні якої взяла участь Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського (НБУВ).  
 
Міжнародна науково-практична конференція «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору» – це щорічний науковий форум академічної й освітянської спільноти України та інших країн світу з обміну практичним досвідом, дослідницькими здобутками та науковими досягненнями. 
 
Основними тематичними напрямами роботи конференції, за якими сформовані секції, обрані такі: болонський процес і перспективи розвитку вищої освіти в Україні, Європі та світі; управління якістю освіти: досвід та інновації; моніторинг якості освіти: засоби та технології; новітні засоби навчання і виховання: проблеми впровадження та стандартизації; сучасний освітній менеджмент: економічні, організаційні та психологічні засоби реалізації в Україні, Європі та світі; психологічні, педагогічні та організаційні умови запровадження європейських стандартів вищої освіти в Україні; філософія та психологія освіти; послідовність середньої та вищої освіти як загальноєвропейський стандарт.
 
Традиційно конференція проходить в форматі презентаційно-дискусійних, навчально-демонстраційних та пленарних сесій, секційних засідань, дискусій. Практичний формат конференції реалізується через програму тренінгу-марафону.
 
Перед учасниками навчально-презентаційної сесії «Інтеграція у європейський освітній простір: здобутки, проблеми, перспективи» з доповіддю «Довідково-пошукові системи Національної бібліотеки України: потреби і можливості» виступила доктор наук із соціальних комунікацій, керівник Центру науково-бібліографічної інформації НБУВ,  Тетяна Добко. Ключова теза доповіді: бібліотеки є основними постачальниками інформації на ринку освітніх послуг і науковці мають звертатися до інформаційних продуктів,  які створюють бібліотечно-інформаційні установи на підтримку науки, освіти і суспільства.  
 
З доповіддю «Наукометрія в Україні: виклики сьогодення» на пленарній сесії виступив кандидат технічних наук, завідувач відділу бібліометрії і наукометрії Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади НБУВ Леонід Костенко, у якій на тлі аналізу світового досвіду оцінювання наукової діяльності презентував інформаційно-аналітичну систему «Бібліометрика української науки», створену фахівцями Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
 
Конференція завершила свою роботу масштабним тренінг-марафоном «Навчання – Якість – Моніторинг», який пройшов  22 листопада на базі  Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Освітні тренінги та майстер-класи були присвячені активним методам навчання, моніторингу якості, ефективним практикам освітнього менеджменту, тощо. Окремий майстер-клас було присвячено питанням наукового пошуку, а також використанню ресурсів видавництва Elsevier у науковій діяльності.
 
Як зазначила голова організаційного комітету конференції, доктор психологічних наук, професор, директор Східно-Європейського Інституту Психології (Україна-Франція) Ірина Маноха, виступи науковців НБУВ дали новий потужний імпульс, внесли живий струмінь у зміст цьогорічних наукових дискусій. «Наступного року наша конференція буде ювілейною. Започаткована цього року співпраця організаційного комітету з головним науково-інформаційним і бібліотечним центром нашої держави – Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського, відкрила для нас перспективи партнерської взаємодії, окреслила нові змістові аспекти майбутніх наукових студій у рамках конференції», – поділилася думками пані Ірина.
 
У роботі конференції взяли участь фахівці з України, Білорусі, Польщі, Росії, Італії, Туреччини, Угорщини, Хорватії, Чеської Республіки та США. Спеціальні гості – представники донорських організацій та міжнародних програм і проектів у  сфері освіти, експерти Європейської комісії з питань освіти і культури.
 
Організатори конференції: Міністерство освіти і науки України, Східно-Європейський інститут психології (Україна-Франція), Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький університет імені Григорія Сковороди», Міжнародна експертна агенція «Консалтинг і тренінг», Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Західно-Український ресурсний центр.
 
Прес-служба НБУВ
Фотоматеріали: 
Учасники конференції