Ольга Керзюк, Британська бібліотека
12 січня 2015 р. директор Британської бібліотеки Ролі Кітінґ оприлюднив нову Стратегію розвитку Британської бібліотеки до 2023 року. Саме у 2023 р. Британська бібліотека святкуватиме 50-літній ювілей існування як незалежної інституції, котра відіграє роль національної бібліотеки Об’єднаного Королівства, хоча й не має слова «національна» у своїй назві.
Ролі Кітінґ обійняв посаду директора у 2012 р. і зайнявся виробленням нової стратегії для бібліотеки у швидкозмінному, глобалізованому світі, в якому ми живемо. Так, навіть за два останні роки у Бібліотеці відбулося кілька кардинальних подій: прийнято законодавство про обов’язковий примірник усього цифрового матеріалу, створеного в країні (що значно збільшує обсяг роботи для всіх бібліотекарів); успішно закінчилася програма оцифровування великого масиву національної періодики та переселення газетних колекцій; прогресує велика програма оцифровування ресурсів з історії та культури Перської затоки спільно з Катарською Фундацією.
Нова стратегія бібліотеки концентрується на шести головних напрямах: опіка колекціями, дослідницька робота, бізнес, культура, навчання та міжнародні зв’язки. Коротко про кожен напрям роботи.
1) Опіка колекціями. Розбудова колекцій у різних форматах (друковані видання, рукописні, на мікроносіях, цифрові) і надалі залишатиметься ключовою роботою. Бібліотека зобов’язана дбати про національну спадщину та зберігати її для наступних поколінь. Щомісяця колекції поповнюються 800 метрами друкованих видань, а цифрові колекції – 6,8 терабайтами. Крім звичних газет, журналів, мап, книг тощо Бібліотека тепер має понад 2 більйони сторінок заархівованого контенту британських сайтів (нагадаю, що архівуються також сайти СУБу та Українського Інституту в Лондоні).
2) Дослідницька робота. Бібліотека не лише зберігає науковий матеріал для теперішніх і майбутніх дослідників із усіх країн світу, а й активно підтримує та стимулює нові методи досліджень.
3) Бізнес. Бібліотека активно підтримує інновації та дослідження. Вона традиційно зберігає усі патенти країни, має досвідчених фахіців у цих питаннях і надає допомогу бізнесменам-початківцям. Центр Бізнесу та Інтелектуальної Власності, створений у 2007 р., активно працює у цій ділянці.
4) Культура. Виставки, доповіді, семінари, круглі столи, зустрічі з авторами, щорічні заходи (наприклад, Вечір Європейської літератури) будуть продовжуватися (їх кількість лише зростатиме) і притягувати усе більше відвідувачів.
5) Навчальна програма. Бібліотека відкрила двері для дорослих і дітей, котрі мають можливість відвідувати Бібліотеку для участі у навчальних програмах чи користуватися навчальними сайтами Бібліотеки в школі і вдома.
6) Міжнародні зв’язки. Різнопланові міжнародні зв’язки й надалі розширюватимуться, особливо тепер, у цифрову добу, коли співпраця між бібліотеками набирає нових обертів.
Бібліотека оприлюднила також професійний кодекс для працівників бібліотеки під назвою «Наші нові цінності». Цей документ вироблений працівниками разом із профспілками:
1) Читач бібліотеки – у центрі всього, що ми робимо.
2) Слухаємо, оновлюємось і адаптуємось до світу, що змінюється.
3) Ставимось до кожного з повагою та розумінням.
4) Обираємо рівність, справедливість та різноманітність.
5) Діємо відкрито і чесно.
6) Співпрацюємо з іншими, щоб досягнути більшого, ніж поодинці.
Детальніше із Новою Стратегією розвитку Британської бібліотеки можна ознайомитися в блозі «Living Knowledge».
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах