Відбувся науково-методичний семінар «Бази даних наукової бібліотеки як об’єкти права інтелектуальної власності»

Поділитися: 

25 лютого 2015 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся науково-методичний семінар «Бази даних наукової бібліотеки як об’єкти права інтелектуальної власності», організований відділом з охорони інтелектуальної власності НБУВ для керівників структурних підрозділів бібліотеки.

Основними доповідачами на семінарі виступили Олексій Васильєв, патентний повірений України, директор Асоціації «Інформатіо-Консорціум», канд. техн. наук, та Олександр Кириленко, завідувач відділу з охорони інтелектуальної власності НБУВ, канд. іст. наук.

Олексій Васильєв висвітлив питання охорони авторських прав на бази даних та об’єкти (документи), що включені до них. Зокрема він ознайомив присутніх із класифікацією та видами баз даних, розглянув бібліотечні та законодавчі аспекти створення й використання баз даних, забезпечення їх охорони через авторське право, ліцензійні договори та спеціальні норми права, такі як «sue generis».

Олександр Кириленко детально зупинився на порядку реєстрації баз даних в НБУВ і нормативних документах, що регламентують цю процедуру.

Прес-служба НБУВ

 

Фотоматеріали: