12 березня відбулася завершальна сесія ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова комунікація в цифрову епоху» (10–12 березня 2015), присвячена питанням новітніх інформаційно-комунікаційних технологій та кооперативній діяльності бібліотек.
Сесію розпочав виступ Наталії Якуніної, завідувача методичного відділу наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Вона доповіла про основні напрями діяльності наукової бібліотеки ім. М. Максимовича як науково-методичного центру для бібліотек ВНЗ державної форми власності, детально зупинившись на роботі з формування електронного контенту бібліотек вишів, наповнення їх інституційних архівів, корпоративної взаємодії в створенні колекцій, аналітичного розпису статей тощо.
Тетяна Данильченко, молодший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, презентувала учасникам конференції інформаційний сервіс «е-науково-методична служба», який почне працювати в тестовому режимі в квітні цього року на веб-порталі НБУВ. Сервіс має на меті довідкову та консультативну підтримку бібліотечних фахівців у питаннях бібліотечно-інформаційної діяльності.
Питання необхідності пошуку і запровадження нових форм консультаційного обслуговування користувачів порушила в своєму виступі Людмила Савенкова, директор наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Людмила Коновал, молодший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, у спільній доповіді з Оленою Яковенко, науковим співробітником Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, порушила проблему незадоволених запитів користувачів в умовах безперервного зростання документного потоку. Доповідач зауважила, що упередженню й скороченню незадоволених запитів сприяє поєднання традиційних форм роботи з інформаційно-комунікаційними технологіями (створення БД «Відмови користувачам НБУВ»), використання власних внутрішніх резервів бібліотеки та кооперативна діяльність різних підрозділів бібліотеки.
Ірина Кучма, менеджер програми Відкритий доступ, детально розповіла про міжнародну практику використання ліцензій відкритого контенту Creative Commons електронними архівами, видавництвами, науковими установами, а також ознайомила з базовими засадами всіх типів ліцензій Creative Commons та результатами роботи вітчизняних правників щодо адаптації цих ліцензій до українського законодавства.
У завершальний день ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова комунікація в цифрову епоху» відбувся круглий стіл «Відкритий доступ та університетські репозитарії», учасники якого дізналися про:
За результатами роботи міжнародної науково-практичної конференції було прийнято Резолюцію.
Із відеозаписами виступів і дискусіями за круглим столом можна ознайомитися на каналі наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» у YouTube.
Прес-служба НБУВ
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах